Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális, hogy pályakezdőként...

Normális, hogy pályakezdőként bátortalan és suta vagyok?

Figyelt kérdés
Friss diplomás vagyok, és egy hete kaptam munkát, de elég nagy stresszel jár így az elején, de remélem ez változni fog. Semmilyen tapasztalatom nincs, ráadásul nem a szakmámban tudtam elhelyezkedni így gyakorlatilag a munkahelyen látok mindent először és kell megtanulnom, viszonylag egyik napról a másikra. (egy nap betanulási időt adtak...) de persze csinálni kell, tudom. Mennyi az az idő, amíg az ember bizonytalan, fél a rá háruló felelősségtől és ügyetlen?
2013. aug. 29. 10:03
 1/1 anonim ***** válasza:

A 3 hónap (tipikus próbaidő) nem rossz közelítés.

Ez persze nem azt jelenti, hogy hátra lehet dőlni, mert 3 hónap alatt magától is megtörtenik. :)

Tudták, hogy teljesen kezdőt alkalmaznak, tehát ezen nem fognak fennakadni. Vagyis az a lényeg, hogy szorgalmasan tanulj, és minden nap tedd magad hasznosabbá egy picit.


Javasolnám, hogy jegyzetelj és este nézd át, "tanuld meg", amiket aznap feljegyeztél. A legklasszabb dolog, amit tehetsz, hogy nem kérdezed meg ugyanazt a dolgot 20-szor, hanem megérted, szépen felépíted magadban, hogyan mennek ott a dolgok, es mit kell hozzátenned, hogy JÓL menjenek. (Kétszer kérdezni, megerősítést kérni nem ciki! Az a ciki, ha nem fejlődsz.)


Nyugi, jobb lesz. Sokkal. Az első napnal szarabb a világon nincs, fogadok, már most is jobb, mint az első napon, csak még mindig nem a komfortzóna.

2013. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!