Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a 25-28 éves...

Miért csak a 25-28 éves emberek a kelendőek a munkaerőpiacon? A többiek hol dolgozzanak? Hogy gondolják, hogy ez a réteg el tud tartani egy országot?

Figyelt kérdés

Pályakezdő koromban nem tudtam elhelyezkedni. Nagy nehezen sikerült, majd 8 évet dolgoztam 2 különböző munkahelyen. Most keresgélek állást, és mindenhol ez szerepel:

Szükséges tapasztalat: 1-3 év. Először azt hittem, hogy ez a minimum, de nem. Hiába adom be az önéletrajzomat bárhova, nem is hívnak. Azt mondta nekem egy fejvadász, hogy már túl sok voltam nekik (pedig nem is volt magas a bérigényem). Pénzügyi területről lenne szó.

Itt vagy főkönyvelő, vagy kezdő (de már munkatapasztalattal rendelkező) adatrögzítő kéne. Mert seniornak meg nem vesznek fel, mert nem csináltam teljes körű könyvelést.

Multinál nagyon le vannak osztva a feladatok. De ezek úgy gondolják, hogy a fiatalok dolgoznak 2 évet, aztán mindenkit kineveznek főkönyvelőnek? Ha esetleg mégsem, akkor meg soha többet nem is lehet munkám?

Már a születési dátumot be sem írom az önéletrajzomba, mert látni fogják, hogy 37 éves vagyok, már ez is hátrány.


Hogy lehet az, hogy 25-30 éves kor között kelendőek az emberek a munkaerőpiacon, és ennyi? Az a pár ezer ember hogy tart majd el egy országot?

Pedig van diplomám, beszélek nyelveket, de egyszerűen a beadott önéletrajzomra még csak nem is válaszolnak.

(Jól van megírva, már több hr-tanácsadó átnézte.)


2013. aug. 29. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

ez nem országeltartás kérdés.

hanem annyi, hogy a kevésbé tapasztalt ember tudása is elég sok helyre és ő valszeg olcsóbb, kevésbé dirigál, stb. fiatalabb. sok helyen jobb szeretik a fiatalokat.


sajna ebben az országban idősen munkát keresni nagyon nehéz.

2013. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Na, de 37 évesen már öreg vagyok? 23 évesen meg nem kellettem, mert nem volt tapasztalatom?

Értem én, hogy a munkaadót nem érdekli ez, de azért országos szinten nem kéne valamit csinálni, hogy az emberek életükben talán ha 5-10 évig kapósak a piacon?

Mit csinálunk majd 65 éves korunkig?

Azért külföldön nem így van, ott a tapasztalt ember értékes.

2013. aug. 29. 19:56
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
ahol tapasztalat kell, meg tudás,ott a 40-50 éves ember is kapós... Ahova meg nem kell tudás, vagy nem igényel tudást az adott munkakör vagy olyan speciális tudást igényel amit ott helyben kell megtanulni (mert mondjuk máshol nem tanítják, oda elsősorban fiatalabbakat keresnek, mert kevesebbel is beérik, könnyebben tanulnak,rugalmasabbak, és jobban terhelhetőek és kevésbé kómótosabbak (legalábbis ez a kép alakult ki róluk, mint tipikus munkakereső fiatal) persze 50 évesen is lehet valaki rugalmas, meg tanulékony...csak ki kell fogni azt a munkaerőt. Ugyanakkor ellenpéldának találkoztam a fiatalokkal is.
2013. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát ebben tévedsz. Legalábbis az én szakmámban nem így van.

Ha az embernek van tapasztalata az adózásban, könyvelésben, akkor az a helyi specialitásokat is könnyebben megtanulja. Ugyanakkor ha azt mondom, hogy nekem van 2 gyerekem, egy diplomám, 2 multinál megszerzett tapasztalatom, és 2 nyelvtudásom, akkor egyből arra gondolnak, hogy a bruttó 150.000 Ft már nem is lesz elég neki. És nem is hívnak, hogy bértárgyalásba kezdjünk.


Vagy ez tényleg csak az én tapasztalatom? Akkor költözök, mert itt a Dunántúlon ez megy.

2013. aug. 29. 20:23
 5/20 A kérdező kommentje:
Más tapasztalat? Mert megszűnik a munkahelyem, és az összes kollégámmal eléggé be vagyunk tojva, hogy mi lesz, mert senki nem talál munkát. Szóval nem csak én vagyok ilyen "béna", szerintem nem velem van a baj.
2013. aug. 29. 20:25
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Akkor most mondjam azt, hogy az elmúlt 4 évben 3 gazdasági vezetőt vettünk fel? Egyik sem volt fiatalabb mint 35 év ( ha átlagoljuk akkor 42) és igaz, nem is 150 nettót kaptak. De mint írtam, ehhez a szakmához kell a a tapasztalat, rafkósság, naprakészség, és a kapcsolatok. Nyilván ezek miatt nem a 25 éveseket kergettük.
2013. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem veled összesen az a baja a HR-eseknek, hogy 37 évesen 8 év tapasztalatod van, ami nagyon kevés.


Ebből vagy az jön le, hogy 6-7 évet nem dolgoztál vagy az, hogy gyereket szültél, akár kettőt is. Ha pedig 2 gyereked van akkor inkább felvesznek a helyedre egy férfit, neki ugyanis kevesebb szabadság jár, mert a beteg gyerekkel nem kell otthon maradnia.

2013. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Pályakezdőnél a tapasztalatot hiányolják, később az a baj, hogy benne van a pakliban, hogy elmész szűlni, ha már szűltél az a baj, hogy gyereked van, és betegség esetén a gyerek mellett kellene legyél, ha nem szűltél akkor sok a tapasztalat miatt túl sokat kéne fizetni, aztán már öreg vagy, túlképzett, vagy hasonló. Nagyon gááz, kifogás mindig van.. :-(


Én jövőre fogok visszamenni dolgozni 4 otthon eltöltött év után 10 év tapasztalattal, 33 évesen. Már előre be vagyok tojva. :-(

A múlkor a húgom jelentkezett egy légiutaskisérő állásra, és 25 évesen azt mondták rá, hogy kiöregedett ebből a szakmából.. Számomra ez NONSZENSZ!

2013. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem nagyon akartak felvenni 22 évesen és most 26 évesen sem.Azt értem el, hogy alig van tapasztalatom sajnos.Pályakezdő nem vagyok már, de tapasztalatom se sok van.Nem kellek sehová.
2013. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem a koroddal van baj, talán inkább azzal, hogy pénzügyesekkel kb. Dunát lehet rekeszteni.
2013. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!