Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak a 25-28 éves...

Miért csak a 25-28 éves emberek a kelendőek a munkaerőpiacon? A többiek hol dolgozzanak? Hogy gondolják, hogy ez a réteg el tud tartani egy országot?

Figyelt kérdés

Pályakezdő koromban nem tudtam elhelyezkedni. Nagy nehezen sikerült, majd 8 évet dolgoztam 2 különböző munkahelyen. Most keresgélek állást, és mindenhol ez szerepel:

Szükséges tapasztalat: 1-3 év. Először azt hittem, hogy ez a minimum, de nem. Hiába adom be az önéletrajzomat bárhova, nem is hívnak. Azt mondta nekem egy fejvadász, hogy már túl sok voltam nekik (pedig nem is volt magas a bérigényem). Pénzügyi területről lenne szó.

Itt vagy főkönyvelő, vagy kezdő (de már munkatapasztalattal rendelkező) adatrögzítő kéne. Mert seniornak meg nem vesznek fel, mert nem csináltam teljes körű könyvelést.

Multinál nagyon le vannak osztva a feladatok. De ezek úgy gondolják, hogy a fiatalok dolgoznak 2 évet, aztán mindenkit kineveznek főkönyvelőnek? Ha esetleg mégsem, akkor meg soha többet nem is lehet munkám?

Már a születési dátumot be sem írom az önéletrajzomba, mert látni fogják, hogy 37 éves vagyok, már ez is hátrány.


Hogy lehet az, hogy 25-30 éves kor között kelendőek az emberek a munkaerőpiacon, és ennyi? Az a pár ezer ember hogy tart majd el egy országot?

Pedig van diplomám, beszélek nyelveket, de egyszerűen a beadott önéletrajzomra még csak nem is válaszolnak.

(Jól van megírva, már több hr-tanácsadó átnézte.)


2013. aug. 29. 19:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

23 évesen kijöttem az egyetemről, majd kimentem 2 évre külföldre nyelvet tanulni. 25 éves koromtól dolgoztam 32 éves koromig, majd igen, voltam olyan pofátlan, hogy elmentem gyereket szülni, és otthon voltam a 2 gyerekkel 5 évet. Valóban a szememre is vetette a munkahelyem, és amikor vissza akartam menni, páros lábbal rúgtak ki. Mondván, hogy minden kismama fél év után vissza szokott jönni, mit képzelek é, hogy 5 évet az életemből a gyerekeimre mertem áldozni?

Fél év munkakeresés után, most 1 éve dolgozom ezen a helyen, de meg fog szűnni.

Nem gondolnám, hogy lusta vagyok.

Igen, pénzügyesből Dunát lehetne rekeszteni, de miből nem? Pláne, ami női szakma? Azért viszonylag kevés a női villamosmérnök.

2013. aug. 30. 17:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Feltetted a kérdésed, mindenki korrektül válaszolt neked, én konkrétan szóról szóra azt, amit te itt leírtál, te pedig lepontoztál mindenkit. Ez olyan alacsony szintű érzelmi intelligenciára és kisebbségi komplexusra utal, hogy ne csodálkozz, hogy sz*r az életed.


Na jöhet ide is egy piros kéz, ha fáj az igazság.

2013. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Egyébként pénzügyön elég kevés a férfi.

Szóval ez mindeni szerint rendben van, hogy kb. 10 év van az életedben, amikor el lehet helyezkedni? Meg én vagyok a hibás egyértelműen?

2013. aug. 30. 18:03
 14/20 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Azt hiszem, én normálisan válaszoltam ...


Nekem is van közgáz diplomám, de pont a te helyzetedet elkerülendő, tanultam mellette informatikát és nyelvet is (+ 3. szakot is vittem levelezőn, de most nem ez a lényeg). 33 évesen 2-szer kerültem olyan helyzetbe, hogy új munkát kellett keresnem (találnom), mindkét esetben megvolt 6 héten belül.


Telített pályán dolgozol, ez van.

2013. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja igen és én is nő vagyok.
2013. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdező..Ha ennyit picsogsz, miért nem csináltál egy könyvelőirodát? Próbáld meg feldolgozni, hogy kb 100 helyre van 1500 jelentkező. Képzeld el, amikor mi főkönyvelőt kerestünk, akkor egyetlen hirdetésre jött kb. 20 pályázati anyag, még úgyis, hogy egy isten hátamögötti porfészekben voltunk. Mi lenne, ha pesti cég lettünk volna? Ez van. Nagy a versenyfutás minden üresedő helyre. De nem igazolom akkor sem a teóriádat. Többnyire 40 év felettiek helyezkedtek el nálunk. okokat már leírtam... Tessék, lehet lepontozni.De ilyen mentalitással ne csodálkozz, ha esetleg nem te voltál a befutó a húszból.
2013. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, eddig.

Illene normális, kulturált válaszokat adni, még akkor is, ha ez egy névtelen fórum.

2013. aug. 30. 22:47
 18/20 A kérdező kommentje:

Egyébként 2 nyelven beszélek folyékonyan, de már sokszor ezt is letagadom.

Mert amikor könyvelőirodába hajlandó lettem volna elmenni nevetséges 100.000 Ft-ért, akkor azt mondta az interjúztató:

"Maga beszél nyelveket, miért nem megy multihoz?

Ha felveszem, fél év múlva itt hagy egy multis pozícióért."

Egyébként meg aki ért egy kicsit is a pénzügyhöz, az nem fog a mai világban könyvelőirodát nyitni.

2013. aug. 30. 22:51
 19/20 A kérdező kommentje:

Egyébként tényleg igazatok van. Miért is teszem fel itt a kérdésemet, amikor az összes kollégám, aki diplomás, nyelveket beszélő, tapasztalt szakember azzal a problémával küzd, mint én.

Ti meg ismeretlenben leírjátok, hogy ez mind az én hibám, mert nincs elég tapasztalatom, meg gyereket mertem szülni.

Tök jellemző magyar hozzáállás.

Biztos itt mindenkinek könnyű volt elhelyezkednie, mert mindenki hiányszakmát tanult.

Aki meg mégsem, az magára vessen.

Csak éppen ezelőtt 15 éve még kelendő volt ez a szakma.

Az is nonszensz elvárás, hogy az ember 5 évente új diplomát csináljon. Már van 2, nem fogok egy harmadiknak is nekiállni.

Nem várok több választ, köszönöm szépen.

2013. aug. 30. 22:54
 20/20 anonim ***** válasza:
Hát igen sajnos tetszik vagy nem hiba volt elmenned 5 évre gyereket nevelni,vissza kellett volna menni dolgozni már szülés után félévvel,ez van fogadd el,senkit nem érdekel,hogy gyereked van vagy nincs,eredmények és a profit csak a többit old meg.Ez nagy hiba volt,sajnálom ha megbántottalak de ez van.
2013. dec. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!