Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valahol veszek egy cipőt...

Ha valahol veszek egy cipőt 34. 000ft-ért Iskolakezdési erzsébet utalvánnyal, de 1 nap mulva visszaviszem sértetlenül, hogy mégsem kell, pénzben kapom vissza az árát?

Figyelt kérdés

Volt már olyan, hogy anya vett nekem egy cipőt, otthon felpróbáltam, nem lett jó, de a boltban sem találtam megfelelőt, ezért szó nélkül visszaadták a pénzem!(deichmann)

Ha ugyan ezt csinálnám, utalvánnyal, miben fizetnék vissza a pénzem?


Azért szeretném ezt csinálni, mert az utalványt alig fogadják el pár helyen, és cipőt szeretnék venni!

Csak a deichmannban és maszekoknál lehet levásárolni az utalványt!

Viszont itt 16.000 ért láttam ugyan azt, amit a premier outletben 11.000 ért!


Szerintetek megpróbáljam?


2013. aug. 30. 08:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Okos vagy! Mivel a blokkra nem irjak ra hogy miben fizettel valoszinuleg penzben kapod vissza.

De ha tutira akarsz menni akkor masik boltba viszed vissza.


Kulfoldon massal en is ezt fogom csinalni...

2013. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
rosszabb esetben pénzt nem kapsz vissza csak az adott boltban vagy bolthálózatban levásárolható utalványt, akkor meg ugyanott vagy
2013. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Csak nem szeretném azt, hogy ne adják vissza a pénzemet :/

Nem tudom ott levásárolni semmire!


Szerinted működni fog? :)

2013. aug. 30. 09:40
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
torveny szerint penzt kell visszaadniuk!!!
2013. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


A törvény szerint SEMMIT nem kell visszaadniuk, sőt, mi több, hibátlan terméket már évek óta VISSZA SEM KÖTELESEK VENNI!!!


Csak és kizárólag hibás termékkel kell törvény szerint érdemben foglalkoznia a boltnak, azt 3 munkanapon belül cserélni kötelesek, 3 munkanapon túl pedig javítani.


Hibátlan terméket visszavenni egyáltalán nem kötelesek, csak és kizárólag az üzlet jóindulatán múlik, hogy megteszik-e.

2013. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

tudtommal eu-s szabalyozas.

a nagyobb boltlancok tartjak magukat ehhez H&M, Bershka, Stradivarius!

30 napig visszaveszik ha nem hordtad!

Stradivariusban meg a papirkanak se kell rajtalennie csak a cimkenek hogy azonositani tudjak a cuccokat.


H&M-nel nem szedheted le a papirizeket.


Csak nalunk huzzak be a nepeket.


Pl. van ez a Lamaqiage vagy mi vagy Il makiage mar minden neven fut. Hat en hulye is bevasaroltam aztan neztem hogy muszalas ecset 9000-ert... hat vissza is vittem!

De ahogy elnezem sokan nem ismerik a jogaikat es mint lattam par forumon rajtuk is ragadt a cucc...


Az volt a legviccesebb amikor megkerdeztem a penzugyes szoszit hogy megis honnan tudhato hogy amerikaban gyartyak? Mert igy adtak el? De meg egy honlap sincs de blog sem ahol irnanak king errol a markarol.

Aztan nagy okosan rabokott a termek oldalan egy ilyen feliratra: Dist.: 14900 New York... semmi cegnev meg ilyenek vagy rendes cim... hogy na latja New York, ott gyartjak.


Hat csak az sajnalatos hogy felsofokon beszelem az angolt es mellekesen Londonbol jottem haza ideiglenesen tanulni... Es a distributor nem gyartot jelent... hanem forgalmazot...

Az meg megint mellekes hogy cegnevre se emlekszem mint " Dist"...

2013. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
*gyartjak... a tobbi felreutest nem irom at... erintokepernyorol vagyok de ez brutalisan nezett ki xD
2013. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még egyszer, lassan írom, hogy te is megértsd:


Magyarországon a MAGYAR JOGSZABÁLYOK érvényesek. Ez alapján NEM KÖTELES egy üzlet sem hibátlan termék visszavételére semmilyen körülmények között.


Az, hogy egy pár üzlet ezt ÖNSZÁNTÁBÓL megteszi az egy dolog, szívük joga. De KÖTELEZNI nem lehet egy üzletet sem rá! Ezért ne vezesd félre a kérdezőt vagy azt, aki esetleg ezt a kérdést a jövőben olvassa!

2013. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Valóban nem kötelesek visszavenni, jól írja a 69%-os - netes vásárlásra azonban más feltételek vonatkoznak.
2013. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Akkor otvar egy orszagban elunk.


Amugy ezt onnan szedtem hogy anno nagyon nyomattak tv-ben hogy vissza lehet vinni a termeket EU-s szabalyozas miatt.

/mi is az eu-ban vagyunk/


Jah es nem tudod lassan mondani... mert ez egy szoveg.

Erteni meg ertem mit mondasz. Linkelj jogszabalyt aztan nem kell itt bunkozni... -_-

2013. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!