Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valahol veszek egy cipőt...

Ha valahol veszek egy cipőt 34. 000ft-ért Iskolakezdési erzsébet utalvánnyal, de 1 nap mulva visszaviszem sértetlenül, hogy mégsem kell, pénzben kapom vissza az árát?

Figyelt kérdés

Volt már olyan, hogy anya vett nekem egy cipőt, otthon felpróbáltam, nem lett jó, de a boltban sem találtam megfelelőt, ezért szó nélkül visszaadták a pénzem!(deichmann)

Ha ugyan ezt csinálnám, utalvánnyal, miben fizetnék vissza a pénzem?


Azért szeretném ezt csinálni, mert az utalványt alig fogadják el pár helyen, és cipőt szeretnék venni!

Csak a deichmannban és maszekoknál lehet levásárolni az utalványt!

Viszont itt 16.000 ért láttam ugyan azt, amit a premier outletben 11.000 ért!


Szerintetek megpróbáljam?


2013. aug. 30. 08:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Ptk.

151/2003. Korm. rendelet

49/2003. GKM rendelet


Olvasgasd. Bár ahogy elnézlek esélyed sincs megérteni ami benne van. Talán jobb lenne nem beleokoskodni olyasmibe, amiről gőzöd sincs.


Azt meg tanuld meg, hogy mit jelent az EU. Minden EU tagállam megtartotta a belső szabályozását, nem az EU dönt.


Ha meg nem tetszik az ország akkor idézem a klasszikust:

"El lehet menni Magyarországról"

2013. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
17%

Jahj egy bunko jogasszal allunk szemben aki nem kepes linkelni egy paragrafust rendesen.

Remelem akkor is ilyen poffeszkedo leszel amikor napi 8 orara bejelentve napi 12 orat dolgozol az ugyvedi irodaban es a fonokod meg a xaros szennyeset is veled viteti a tisztitoba vacak havi 120-ert.


Mellekesen mar kulfoldon vagyok... London. :)


Visszaterve elenezet hogy rosszul irtam! De mint mondtam en igy tudtam! Ami fura amugy hogy a vacak sminkesek nem nagyon akartak visszafizetni a penzt megis megtettek???


Linkelj mar kerlek egy paragrafust ha mar ilyen asz vagy meg okos! Hagy tanuljon a buta nep! :)))

2013. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
17%

Valoban 1997-ig volt csak ilyen szoval kerdezo ezek alapjan ha a bolt onkent nem vallal penzvisszafizetesi garanciat ne csinald!

/De ugyis talalsz olyat aki az utalvanyt elfogadja meg ad penzvisszafizetesi garanciat is/


Mellekesen kedves jogasztanoncunk a stilusodon csiszolj meg egy kicsit mert ultratusko vagy. Es ugyanezt kozolhetted volna kulturalt modon is.


Udv,

egy orvostanhallgato

2013. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%

# 12


Nézd már, egy kisebbségi komplexusos balfékkel állunk megint szemben, aki kiment Londonba sz*ros gatyát mosni / wc-t pucolni / retkes ágyneműt húzni helyi minimálbérért és azt hiszi, hogy vitte valamire :)


Amúgy nem vagyok jogász, teljesen rendben linkeltem neked a jogszabályokat (aki egy MÁSFÉL oldalas jogszabályt nem tud elolvasni azzal mit kezdjek?!) és valószínűleg többet keresek itthon, mint te Londonban, csak nekem nem kell 400 fontért 1 szobát bérelnem 6 arabbal vagy kelet-európai menekülttel egy házban.


Na, most, hogy látatlanul szépen lefikáztuk egymást felnőhetnél kislány. Hülyeséget mondtál, törődj bele. Nem kell felkapni a vizet, el kell fogadni, hogy marhaságot beszéltél és tanulni kell belőle, hogy legközelebb ne tedd.

2013. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Utána érdeklődök és indulok vásárolni :)

2013. aug. 30. 11:45
 16/16 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem tudok linkelni paragrafust, mivel NINCS OLYAN paragrafus, hogy "és ha rendbe van a termék akkor nem kell visszavenni". Aki nem 2 bites annak ez magától értendő. Csak a hibás teljesítésre vonatkozó passzusok léteznek, ahol nincs kitétel erre vonatkozóan.


Vagy 5-6 évvel ezelőtt benne volt a törvényben kitételként, hogy 3 napon belül vissza kell venni a terméket ha hibátlan, ezt a passzust TÖRÖLTÉK.


Sajnos így működik a törvénykezés, akár tetszik neked akár nem. Ha úgy működne ahogy te szeretnéd akkor 50,000 oldal lenne a PTK.

2013. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!