Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Társadalomtudományi diplomával...

Társadalomtudományi diplomával van esély Angliában nem alja munkát találni?

Figyelt kérdés
Kb. középfokon vagyok angolból, alig használom. Ha rágyúrok, lenne esély jobb munkára? Minimálbérért takarítani, mosogatni nem szeretnék, ezeknél itthon is jobb munkám van.

2013. aug. 30. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Ha gyúrsz az angolodra és lesz egy rendes társalgási szinted, akkor már elég jó esélyekkel indulsz. Hogy el tudsz-e helyezkedni a szakmádban, azt nem tudom. Barátaim pl. többen is gyorséttermi (kasszás) munkát végeztek, és egész szép összegeket lehet vele keresni, pláne ha éjszakai műszakot is be tudsz vállalni.


Meg aztán ott vannak a gyermekfelügyelői munkák, ami azért nem éppen alja munka. Meg ha jó az angolod, akkor dolgozhatsz eladóként is. Vagy egy barátom vendéglátózik pultosként. Igaz, jó angolja van, de azért nem annyira, ráadásul tapasztalata sem volt.


Amúgy az a véleményem, hogy ha tényleg tervezed a kiutazást, akkor ne szégyellj az elején akár mosogatói vagy takarítói munkát elvállalni, mert onnan is lehet feljebb lépni. Nem is feltétlenül kell sok idő. Meg aztán lehet, jobb munkád van Magyarországon, de a kérdés, hogy mennyit keresel velük magyar viszonylatban. Én irodavezető voltam egy jó cégnél, mégsem kerestem meg még a 150 ezret sem. Míg kint takarítóként megkeresheted a 350-et, és többet lehet félrerakni angol viszonylatban, mint a "menő" adminisztrátori munkával magyar viszonylatban...


Szóval, ezt is meg kell nézni. Mindenesetre sok sikert!:) Van egy rakás angliai, londoni munkával kapcsolatos fórum, csoport a Facebook-on, érdemes lehet ezekbe belépni. Ott sok hasznos infót tudsz kapni.

2013. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos kint ez így megy. 5 évet voltam kint, mondjuk nekem volt 10 év szakmai tapasztalatom, és 2 nagyon jó referenciám. Így szakmámban helyezkedtem el, akinek ez nincs nehezen kap az elején bármilyen más munkát.

Mindenhol legalább 3-5 év szakmai tapasztalatot kérnek, és jó angolt.

Az itthoni középfok kint a nullához konvergál. Láttam sok diplomást, akiből csak takarító lett, mert az angolt nem beszélte úgy, ahogy kellett, és nem is volt szakmai gyakorlata.

Ha kimész eleinte jobbra ne számíts, mert akkor nem ér csalódás, 2-3 év alatt találhatsz jobb munkát.

2013. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

"Meg aztán ott vannak a gyermekfelügyelői munkák, ami azért nem éppen alja munka."

Végeztél ilyet? Én au-pair voltam Londonban 2 évig, a legaljább munka, amit el tudok képzelni. A kutyával voltam egyenlő. És ne hidd, hogy nem kell takarítani, de még az a jobbik meló.

Itthon még mindenki bejelölte, hogy nem vállal olyan családot, ahol csak takarítani kell. Kint meg már kéz alatt elkeltek az olyan állások. Kitakarítasz, aztán mész a dolgodra, nem kell a neveletlen angol kölykökkel bajlódni.

Ugyanis már a gyerek is úgy van nevelve, hogy a kelet-európai babysitter a házirabszolga.

Velem csinálta a gyerek, hogy miután kitakarítottam a szobáját, szándékosan szétszórt mindent, majd angyali mosollyal közölte:

-Na, kezdd előlről, ezért vagy itt, azért fizetnek a szüleim!

Volt olyan is, hogy arcul köpött.

Na, ez nem alja munka?


"Meg aztán lehet, jobb munkád van Magyarországon, de a kérdés, hogy mennyit keresel velük magyar viszonylatban. Én irodavezető voltam egy jó cégnél, mégsem kerestem meg még a 150 ezret sem. Míg kint takarítóként megkeresheted a 350-et, és többet lehet félrerakni angol viszonylatban, mint a "menő" adminisztrátori munkával magyar viszonylatban..."

Pont hogy ne hasonlítgasd, hogy magyar viszonylatban mennyit érne a fizetésed. Ugyanis kint kell laknod, albérletet fizetned, enned, ruházkodnod. És az nem annyiba kerül, mint Magyarországon. London még a helyieknek is nagyon drága, inkább egy angol kisvárost javaslok.


Nekem is voltak pultos ismerőseim. Huszonévesen nagyon jó buli volt, mert tényleg tudtak félretenni. De 3-an osztoztak egy albérleten. Ez nagyon jó tapasztalatszerzésnek, nyelvtanulásnak, és ha nem szórod a fizetésed, még szépen félre is tudsz tenni. De azért egy diplomás embernek hosszú távon ez nem életszínvonal.

Mert ha már családot akarsz, akkor egy egész lakást, netán családi házat bérelni ott sem olcsó mulatság, a takarítói fizetésből felejtsd el.

Én is azt mondom, hogyha fiatal vagy és független, mindenképp próbáld meg, de ne legyenek nagy reményeid a minőségi munkát illetően. Az is lehet, hogy jól megtanulsz angolul, világot látsz, majd 1-2 év múlva hazajössz. Az elhelyezkedési esélyeidet mindenképpen javítja.

De a társadalomtudományi diploma, az hiba volt. Szerintem azzal mindenhol nagyon nehéz elhelyezkedni.

2013. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Társadalom tudományi diplomával szerintem lehetsz mondjuk terem-őr,jegyszedő,recepciós,helyettestanár,talán még könyvtáros is.(illetve amiket te emlitettél)
2013. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó előttinek: ez családtól függ, hogy Te ilyet fogtál ki az egy dolog...


"Pont hogy ne hasonlítgasd, hogy magyar viszonylatban mennyit érne a fizetésed. Ugyanis kint kell laknod, albérletet fizetned, enned, ruházkodnod." Pont erről beszélt a fenti hozzászóló... :)


Én úgy bírom ezeket: "De 3-an osztoztak egy albérleten." Egy szobán, úgy érted? Mert azt hívják albérletnek. Vagy az már olyan borzasztó, hogy hárman laktok egy három szobás lakásban?

2013. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!