Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedülálló anyuka/apuka vagy...

Egyedülálló anyuka/apuka vagy "teljes" család?

Figyelt kérdés

(Lehet, hogy rossz a kategória, de jobb ötletem nem volt, hogy hova kellene írnom)


Szóval! Nyelvtanulás szempontjából úgy döntöttem, hogy au pair munkát vállalok/vállalnék. (au pair: Az au pair olyan személy, fiú vagy lány, külföldi vendéglakó, aki a családdal él, nem kap fizetést, csak zsebpénzt, viszont teljes ellátásban részesül.)


Regisztráltam egy ezzel foglalkozó oldalra. Kaptam is pár felkérést családoktól.

Van egy szimpatikusnak tűnő család, akiknek két gyerekére kellene vigyázni valamint besegíteni a háztartásban. Tegnap este Skypeoltam velük, viszont apuka kicsit ideges volt, amikor nem értettem meg valamit elsőre és visszakérdeztem. Ez szerintem sokat elárul róla/róluk.


Akkor most van egy apuka, akitől szintén kaptam egy felkérést. Ő is szimpatikus. egyedülálló, az 5 éves fiára kellene vigyáznom valamint besegítenem a háztartásba.


Anyukám szerint és pár barátnőm is így látja, hogy nem csak a háztartást kellene vezetni egy egyedülálló apukánál, hanem "mást" is akarna.

Szerintem ez nem feltétlenül van így.

Ti hogy látjátok?? (Persze, tudom nem lehet általánosítani.)


Köszönöm előre is a véleményeteket, segítségeteket.


2013. szept. 6. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen logikus, hogy egy egyedülálló szülőnek kell a segítség, én nem látnék bele többet. Aki már az első megbeszéléskor ellenszenves, lásd az első család, ahhoz biztosan nem költöznék oda...
2013. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bébiszitterkedtem több családnál is.

Volt ahol apuka bepróbálkozott,pedig ott volt a szép felesége is.

Tehát erről ennyit.


A nem szimpatikushoz nem mennék.

2013. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Pontosan, ha be akar próbálkozni, akkor azt megteszi, ha van anyuka, ha nincs.


Amúgy nem gondoltam volna, hogy ennyire "nehéz" lesz, olyan családot találni, aki minden szempontból jó. (Már rengeteggel felvettem a kapcsolatot.)

Mellesleg német családokkal beszélek!

2013. szept. 6. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem tudom, miért lenne törvényszerű, hogy egyedülálló apuka rádmászik... A másik meg miért biztos, hogy nem...


A mi apukánk is egyedül nevelt minket, SOHA nem mászott rá senkire, aki miattunk volt ott - barát/barátnő, szüleik, vigyázó, takarító, ha jött egyszer-kétszer...


Ellenben házasokról is hallottam már ilyet, sőt, sok helyen az anyuka keseríti meg pont az au-pair életét. Szóval miért akarja ezt bárki előre, látatlanban eldönteni!?!?

2013. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!