Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan dolgozhatnék jobb...

Hogyan dolgozhatnék jobb munkahelyen?

Figyelt kérdés
9 osztályom van csak meg, nem találok normális munkát, szeretnék egy szakmát, azért nem sikerült az érettségi mert nem jól fog a fejem, nagyon nehezen tanulok, inkább hagytam. A kérdés, mit tudnék tenni ha nincs meg az érettségim, és normálisabb munkát szeretnék? Számítógép-szerelés, és az elektronika ami érdekel, ezek közül valamelyikben szeretnék dolgozni. Nekem 150-200 ezer forint elég lenne. 3 műszakba nem szeretnék menni, mert ott megdöglenék, nem bírnám, főleg edzek is, már majdnem 3 éve, nem szeretném feladni emiatt az edzést. Azt hozzá tenném hogy a kézügyességem nagyon jó, jól tudok rajzolni, aprólékos munkákban kiválóan teljesítek. Negatív kritikákat mellőzzétek !
2013. szept. 14. 00:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

akkor ne érettségizz le és takarózzál a politikusokkal meg az 1-2 kivétellel.


Aki ostoba az ostoba is marad.

2013. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem takarózok, de most ha másnak sikerülhet nekem miért ne? Az érettségi szerinted garantálná hogy normális munkahelyem lenne, és 150-200-es fizetésem is lehetne? Nemhinném... Sok éretségizett embert ismerek, még sem mindegyik keres ennyit, sőt szinte egyik sem. Viszont ismerek pár olyat is akinek érettségije sincs és 200 ezren felül keres.
2013. szept. 14. 23:44
 13/20 A kérdező kommentje:
Ostoba meg csak te lehetsz... Te tuti valami agyoniskolázott ember lehetsz, azok esküdöznek a diplomájukra. Vagy ha nem akkor csak szimplán ezt gondolod. Lehet nem vagyok tanult ember, de szakmailag sok mindenhez értek, és tudok normálisan is írni ;)
2013. szept. 14. 23:46
 14/20 anonim ***** válasza:

noh és van terved? ötleted? célod? mert szerintem nincs. és ha nincs, akkor nem fogsz elérni semmit.


Nem vagyok agyoniskolázott, még diplomám sincs, de sokat tanulok és küzdök, ezért sokat keresek és kényelmes munkáim vannak.


Ezt te soha nem fogod megtapasztalni ha nem változol.

2013. szept. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Figyelj, szeretnék lépni, nagyon elvagyok foglalva ezzel a munka témával az utóbbi időben. És fontos lenne a megélhetésem, mert van barátnőm, a jövőben össze szeretnék vele költözni, de ahhoz hogy a terveimet megvalósíthassam kell egy olyan munka, amivel keresek olyan 150-200 ezer forintot, akár 12 órában is csinálnám, csak a lényeg hogy ne fáradjak úgy el hogy az edzésre már ne legyen energiám. Csak van ilyen munka, ne mondd hogy nincs !
2013. szept. 15. 00:17
 16/20 anonim ***** válasza:

ha nem vagy értékes munkaerő, akkor senki sem fog ennyit fizetni neked. ezt fogd fel.


parlamentbe pedig nem fogsz kerülni kapcsolatok nélkül.


Lehet akár 300e Ft-os fizetésed is ha vannak kapcsolataid és betesznek bábnak valami cégbe ahol semmit nem csinálsz csaj játszod az okosat. de gondolom nincs ilyen kapcsolatod, ergó nem, nincs ilyen munka.

2013. szept. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Talán nem azért tetted fel a kérdést, mert még te magad sem tudtál olyan helyet ahol 8 általánossal 150-200k-t fizetnének, és tőlünk várod a csodát?
2013. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ismerek egy srácot annak sincs nagyon több végzettsége 8 általánosnál, de egy amerikai cég franchise vendéglátóegységét vezeti, és jóval többet kereshet mint 150-200. Tudod hogy miért? Mert az apja marha jól menő vállalkozó, és tudta ezt állni. Ilyen válaszokat akarsz? Akinek van annyi gógyija/ismeretsége hogy tanulatlan proli létére fel tudja hajtani a nagy pénzt, az nem itt veri a nyálát, hogy mi csúnya rossz válaszolók nem akarjuk elmondani a titkos receptet erre.
2013. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Nem takarózok, de most ha másnak sikerülhet nekem miért ne?"


Próbáld meg nyugodtan. A probléma, amit szemmel láthatóan nem értesz, az az, hogy a a Magyar Országgyűlés durván 400 főből áll és ebből van 2-3 ember, aki nem érettségizett le. Ezt azért még neked is kéne látnod, hogy ez statisztikai szempontból igen alacsony szám.

A másik dolog, amit nem értesz, hogy a józan ész és kreatív gondolkodás nem feltétlen mutat egyenlőséget a végzettséggel. Attól még, hogy az élet úgy hozta valakinek az átkosban, hogy nem tudott egyetemre menni még lehetett éles eszű. Ellentétben ma BÁRKINEK, aki jó tanul adott a lehetőség, hogy felsőoktatásban részt vegyen, az érettségi meg ugye gyakorlatilag kötelező.


Ha viszont szerinted egy érettségi nehéz, arra ne tudok mit mondani... A jelenlegi ALAPFOKÚ érettségi rendszer az ország szégyene, annyira könnyű, hogy gyakorlatilag aki aludt 4 évet a radiátoron egy középiskolában aztán bemegy megírni az érettségit másnaposan az minimum 3-ast kap, akkor is ha gőze nincs az anyagról. Ha nem aludt az órákon és kb. képbe van akkor garantált az 5-ös. Konkrétan egy történelem vagy egy magyar irodalom írásbeli érettségit 0, azaz NULLA tárgyi tudással meg lehet írni 100%-osra.


Az emelt szintű érettségi az, ami már elfogadható nehézségű, de arra csak annak van szüksége, aki tovább szeretne tanulni.


Visszatérve arra, hogy mivel tudnál 150-200e-t keresni, mint szakmunkás. Csak a mi környékünkről tudok pár példát említeni olyan szakmunkásokra, akik közel úgy élnek, mint én:

- Vízvezeték szerelő

- Gáz és fűtésszerelő

- Burkoló és festő

- Villanyszerelő

- Motorkerékpár szerelő

- párom bátyja pl. végzettség nélküli (nem érettségizett le ő sem), autószerelő, de tulajdonképpen csak turbokat újít fel. 3-500e között szed össze egy hónapban attól függően mennyi meló van (mondjuk ha sok meló van 18 órákat is szokott nyomni)


Szóval vannak lehetőségeid. Nem szabad elfelejteni, hogy ezek is SZAKMÁK! Ki kel őket tanulni, aztán GYAKORLATOT KELL BENNE szerezni egy mesternél mint samesz és majd pár év múlva mikor már magad csinálod akkor arra kell törekedni, hogy precíz legyél és a legjobb (sose arra, hogy olcsó legyél, hanem, hogy jó!). És akkor pár év alatt te is szépen kereshetsz.


Ne felejtsd el, hogy manapság mindenki már irodában szeretne dolgozni, de ha elalszik az őrláng a bojlerbe akkor már szerelőt hív, mert azt sem tudja mi merre hány méter. Nem titkolom, én sem tudok rengeteg dolgot megcsinálni már a házban, amit apám még röhögve maga csinált... Hanem szakembert hívok.

2013. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is így gondolkodtam, hogy bárki bármi lehet. Még az én időmben (mintha öreg lennék) Bill Gates, Steve Jobs és társai voltak a pozitív példák. Egyetem elvégzése után döbbentem rá igazán, hogy az élet valójában szívás, ugyanis azt kellett tapasztaljam, hogy az aki négy évig bulizott, mindig épphogy átcsusszant, hamarabb kapott melót mint én, mivel apukának volt ismeretsége és pénze. Ugyanígy a fenti példaszemélyekkel is...szülők gazdagok voltak.

Tulajdonképpen nem kell diploma...ha van pénz és ismeretség bármi lehetsz.

Az edzés tényleg jó hobbi, de hidd el, hogy mérnöki diplomával a kezemben is, mindent fel kell áldozzak ha munkát akarok kapni. Sajnos akkora a munkanélküliség, hogy a munkáltató kedve szerint válogathat. Most is ahova jelentkeztem, több mint 300-an voltunk. Képzelheted, hogy őket mennyire érdekli az, hogy nekem mi a hobbim és mikor űzöm.

Azt tudom csak tanácsolni, hogy így fiatalon fogadd el a csicska munkát egy mesterember mellett, akitől tudsz tanulni. Így szert tehetsz egy szakmára és egyben tapasztalatra is. Természetesen szerencsével találhatsz egy jól fizető állást is, de annak is örvendened kéne, hogyha felvesznek egyáltalán.

2013. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!