Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akkor is elköltöznél más...

Akkor is elköltöznél más országba ha lenne jól fizető állásod itthon? Megfontolnád ha szinte ugyanolyan kondíciókkal tudnál munkát vállalni nyugaton?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én már megtettem. És nem bántam meg.
2013. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Világot látni akkor is érdemes.


Ma a fiatalok fel sem tudják fogni, hogy milyen volt az élet 50, de akár csak 25 évvel ezelőtt. Most meg kimehetek Spanyolországba, Angliába vagy Norvégiába autóval anélkül, hogy egyszer is meg kellene állnom határellenőrzésre.


Világot látni nem csak a pénzért jó, de az ember életszemléletében is hozhat változást. A legrosszabb ami történhet, hogy nem tetszik neki a külföld és hazajön, de akkor legalább jobban elkezdi becsülni Magyarországot.

2013. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha lenne normális fizetésem otthon (mondjuk egy 120-130 ezer) akkor természetesen otthon élnék. de mivel ez nincs, így bohóckodok nyugaton.
2013. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jutna elköltözni. Világot látni lehet a szabadság alatt is (ha már van egy jól fizető melóm). Vagy két évente kéne költözzek, hogy láthassak világot? Egy kicsit nevetséges.
2013. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem, a világlátás nem azzal egyenlő, hogy elmész egy hétre turistáskodni egy másik ország valamelyik legfelkapottabb turisztikai központjába, ahol a kultúrából annyit látsz, amennyit idegenvezetéseken mutatnak neked és helyiek közül talán csak a pincérrel, a portással/panziótulajjal és a sofőrrel beszélsz. Ez bár szép dolog és egy jó nyaralásnak én sem vagyok ellene, ne keverjük össze a világlátással.


Világot látni azt jelenti hogy minimum hónapokat élsz egy másik országban, ahol te magad is szerves részévé válsz más helyi emberek mindennapjainak és ugyanazt éled meg, amit az adott ország lakói. Ott dolgozol, élsz, szeretsz és ugyanazokat éled át, amit a helyiek is.


Ha rájössz, hogy Vietnamban és Egyiptomban kétszer annyit dolgoznak az emberek feleakkora fizetésért mint a magyar (miközben a megélhetési költségek nem feleakkorák), sokkal kevesebbet keresnek és mégis boldogok. De bármi ide számít (mert most főleg az EU-n belülre mennek az emberek munkát vállalni), ami valóban megismertet egy másik ország népével és kultúrájával és úgy jössz el onnan (ha eljössz), hogy lettek ott barátaid-ismerőseid, akik hiányozni fognak.

2013. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A világért sem. Otthon öregségemre meglett az erdőm, amire mindig is vágytam, ha megmaradt volna a nyugdíjam, eszembe se jutott volna külföldre jönni.
2013. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!