Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mondjak fel a munkahelyemen?

Hogy mondjak fel a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

a zollnerben dolgozok ( még ) hegesztőként ,de csak pályakezdő vagyok ehez mérten alacsony fizetéssel.


de ez most nem számít.


tegnap mindenkit behívtak az irodába,és azt mondták hogy 2 hétre mindenki hazamegy ( és az alapbért kapja csak ) ami 30 %-al kevesebb mint a normál,ami már eleve nem is volt sok ) de persze ez még nem is lenne baj,viszont utána 2 héten keresztül napi 8 óra helyett napi 12 órát kellene dolgozni,úgy hogy a + 4 órát NEM fizetik ki.



3 hónapos próbaidőn vagyok,vagyis elméletileg indoklás nélkül felmondhatok....


de azt nem tudom hogy ha felmondok,akkor pl a munkaruhámat ki kell -e fizetnem ( ingyen kaptam ) mint mindenki.....


2013. szept. 21. 11:06
 1/6 A kérdező kommentje:
és sajnos eleve nem túl korrekt a fizetés,ezért is akarom ott hagyni
2013. szept. 21. 11:07
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem kell kifizetned, max visszaadod. Ha kekeckednek, megmondod, hogy nem te kérted, ergo ha nem tetszik, nyasgem. Amúgy meg simán fölmondhatsz próbaidő alatt, indoklás nélkül. Van másik lehetőséged elhelyezkedni?
2013. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

egyenlőre nincs másik munkahely,de nem tudok majd 12 órázni mert én heti 2 alkalommal esti gimibe járok.


az baj lehet hogy a munkaruha átvételekor aláírtam valamit ?

2013. szept. 21. 11:27
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

1. van helyette másik munkahely, miből fogsz utána élni?

2. az korrekt, hogy amíg "csak otthon vagytok" mert éppen akkor nem lesz munka, azért az alapbért megkapjátok? Vagyis munkavégzés 0, kapott bér a napi 8 órára jutó kereset. ????

3. A napi 12 órás melókor is megkapod a 8 órára jutó bért, a korábbi 2 hétre napi 0 órás melóra kaptál 8 órás munkabért, akkor az a plusz 4 óra munkavégzést nem fedezi?


4. Igen, a munkaruhádat ki kell fizetni, eü. okokból vissza nem vehetik, másnak oda már azt nem adhatják = meg kell váltani a kihordási idő alapján arányos részt!


5. Egyszerűen közlöd, hogy x dátumtól kezdve már nem kívánsz ott dolgozni, és 3 napon belül a "kiléptetős papírjaidat" adják ki, és a még el nem számolt jövedelmedet fizessék ki.


Maszek vélemény: a fenti indokaid alapján én a helyedben a munkahelyet az életben fel nem mondanám. Inkább azon igyekeznék, hogy ne próbaidős, hanem állandósított, határozatlan időre szóló munkaszerződéssel rendelkezzek.

2013. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

"2. az korrekt, hogy amíg "csak otthon vagytok" mert éppen akkor nem lesz munka, azért az alapbért megkapjátok? Vagyis munkavégzés 0, kapott bér a napi 8 órára jutó kereset. ???? "


Ez nem korrektség kérdése, a munkáltató kötelessége a munkavállalót foglalkoztatni. Ha nincs munka, akkor állásidőt köteles fizetni. Ez nem jófejség kérdése, az Mt. írja elő.


"3. A napi 12 órás melókor is megkapod a 8 órára jutó bért, a korábbi 2 hétre napi 0 órás melóra kaptál 8 órás munkabért, akkor az a plusz 4 óra munkavégzést nem fedezi?"


Sőt még legyen hálás azért mert a 8 órát fizetik ugye? Ha 12 órát dolgozik 12-t kell fizetni. Teljesen mindegy, hogy előtte mennyit töltött állásidőn, nem fogja a +4 óráját az megváltani.


"4. Igen, a munkaruhádat ki kell fizetni, eü. okokból vissza nem vehetik, másnak oda már azt nem adhatják = meg kell váltani a kihordási idő alapján arányos részt! "


Tévedés.

2013. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Mert gondolod, hogy bárhol is a mai világban egy munkaruhát csak úgy "ajándékba adnak", még a próbaidős dolgozónak is?

Ez mindig is így volt, minden védő- és munkaruhának meg volt-van határozva az u.n. kihordási ideje, és ha valami miatt a dolgozó munkaviszonya annál hamarabb lejár, akkor a kihordási időből el nem telt idő arányos értékét meg kellett váltani = levonták az utolsó járandóságából. Ingyen ez még az "osztogatós rendszerben" sem működött, ma pedig már egyáltalán!

2013. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!