Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit javasoltok, mit tehetek...

Mit javasoltok, mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A szituáció: Dolgoztam egy cégnél 1 hónapot. Aztán próbaidő alatt azonnali hatállyal elküldtek pénteken. Papírokat, bérjegyzéket megkaptam. Ott vannak rajta a levonások meg minden. Mondta a volt főnököm, hogy a fizetésem elutalta még aznap.És hogy kedden megjön biztos. Erre a mai napig nem érkezett meg, hívtam őket, nehezen tudom utolérni, és azt mondta ma kell megjönnie reggel. Ezt délelőtt mondta. Mire kérdeztem már holnap reggelre gondol? Mondta igen. Szóval valszeg hazudott és nem akart kifizetni azonnal, csak jövőhéten amikor a többi dolgozó is bért kap. De mi van ha akkor sem fizet csak hiteget? Hol tudok feljelentést tenni, mi ennek az útja? Köszi előre is.
2009. nov. 5. 22:39
 1/2 anonim válasza:
Nálam is ugyan ez volt a helyzet,átutalták a fizetésem,de annak van egy pár napos átfutása,és még a bank is ül rajta!De szerintem ha minden jól megy,akkor golnap már biztos megkapod!
2009. nov. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltatód nem annál a banknál van, ahol te, akkor várni kell, amíg az átutalás átfut egy rendszeren. Ez a rendszer a Giro rendszer. Ez 24 órát vehet igénybe. Ha nem kapod meg a pénzt, akkor természetesen feljelentheted őket a munkaügyi bíróságon. Ők általában a munkavállalók javára döntenek.
2009. nov. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!