Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak Oriflame vagy Avon ügynökként? Megéri elmenni oda?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam azon, hogy jelentkezek valami állásra, de ez az egyetlen ígéretesnek tűnő, ami nem helyhez és időhöz kötött, illetve 16 évesek is végezhetik. Kinek milyen tapasztalata volt ezzel kapcsolatban? Jó ilyet csinálni? Mennyire bonyolult? Jól lehet vele keresni (ehhez a munkához képest)?
2013. szept. 26. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem régen lehetett inkább. Manapság már olyan választék van ezekből a termékekből, hogy nem akkora szám az avon. Bemegyek a boltba és leveszem a polcról rögtön. Vagy ha rendelni és várni akarok, akkor ott a net és sokkal nagyobb választékból, több márkából stb. tudok válogatni.


Egy-egy terméken alig fogsz valamit, ebből úgy lehet pénzt keresni, ha van egy rakás ismerősöd, akik folyton sokat rendelnek. Na meg te is nyomulós vagy és rájuk erőlteted szinte, hogy hé itt a katalógus, rendelj valamit.


Én pár éve próbáltam meg, de ráadásul a "főnök" vagy kordinátor vagy ki a fene, aki fölém tartozott állandóan hívogatott telefonon, hogy ugye csináltam rendelést, ugye az akciós parfümből "adtam el", mert ha ötöt akkor blablabla. Nem? Hát akkor rendeljek meg attól ötöt, majd csak rásózom valakire stb. De tényleg folyton telefonálgatott meg zaklatott, a végén elegem lett az egészből, hogy pár száz forintokért még zaklasson is. Nem is tudom miért kezdtem el, nem is vagyok ilyen nyomulós, meg nem akartam mindenkit traktálni vele, és már akkoriban is lefutott volt az avon az ismerősök között.

2013. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2013. szept. 28. 16:18
 3/6 anonim válasza:
100%
En oriflammel foglalkozom,de ahogy a elso mondta eleg nehez. Nekem szemely szerint honapok ota rendelesem sem jott ossze :P:P Ez van. Alig van par ismerosom aki rendelne,masokra meg nem szeretem raeroltetni magam. Bar nkm a termekek tetszenek,es folyton vannak bemutatok ahol segitenek mindenben az igazgatok,talalkozom a termekekkel,kisminkelnek stb. Ez a resze jo.
2013. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
54%
Kicsit meglepve olvasom a válaszokat, mert én kevesebb, mint 1 éve kezdtem magamnak Oriflame termékeket venni, de akkora volt az érdeklődés iránta, hogy azóta már jó sok vevőm van. Hónapok óra arany topklubos vagyok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy leginkább tőled függ, hogy hogyan fog menni ill. hogy a felső vonalad mennyiben segít téged. Erőltetni tényleg nem szabad, de információt szolgáltatni igen és ez nagy különbség. Az aki nem tudja mit árul, csak odaad 1 katalógust, ne számítson nagy sikerre. Nagyon sok terméknek utánaolvastam, sokan kérdezik, hogy mit ajánlok, de azt is mindig elmondom, hogy ha nem tetszik adják vissza és visszakapják az árát. Így sokkal bátrabban vásárolnak. Ha érdekel a téma továbbra is, nagyon szívesen elmondom neked részletesebben is. Nagyon nem mindegy hogy kihez csatlakozol, ez az itteni kérdések-válaszokból is látszik.
2013. okt. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Timi179 ***** válasza:
nálunk az avonnál a saját nevedben 18 éves korod felett avonozhatsz csak, de én jó lehetőségnek tartom, sok 15 éves tanácsadónőm sok célját megvalósította ezzel a "munkával". Ha érdekel szívesen segítek!
2013. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es akkor szerencséd van az ismerőseiddel. Nem arról van szó, hogy nem tudják mások, hogy mit árulnak, hanem arról, hogy 2013-2014 van, kis millió márka, mindenféle üzletek, hatalmas választék, online shopok, már az országhatárok sem akadályoznak meg semmiben. Aki ezekkel tisztában van, az csak röhög a gagyi avonon meg oriflamen.


Mondjuk a falusi ismerőseimnél, akik nem beszélnek angolul, meg nem ismerik az itthoni jó webshopokat sem, vagy simán onnan nem mernek rendelni, esetleg semmit nem mondanak nekik bizonyos sokkal színvonalasabb márkanevek, + egy órás autóútra van az első olyan üzlet, ahol nem fapados választék van szépészeti termékekből ott lehet aratnék az avonnal meg az oriflammel, de a modern fiatalos gondolkodású, tájékozott nőknek, akik sok mindenhez férnek hozzá, és akkor amikor csak tetszik nekik, azokat nem érdekli az időnként feltűnő papírkatalógus mindegy mit magyarázol hozzá. Azokat nem is érdekli a magyarázat, a neten, bloggereknél, teszteken, értékeléseken stb. mindent megtalálnak úgyis, ami érdekli őket.

2014. ápr. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!