Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hálózatépítés - megéri?

Hálózatépítés - megéri?

Figyelt kérdés

Megéri ma csatlakozni valamelyik MLM-céghez (Amwav, Avon, First, FLP, MLMDiszkont, Oriflame, SajatWebShop, stb), ha valaki nem értékesíteni akar, hanem hálózatot építeni? Stabil cégek, legalábbis néhányuk, de ha feldobsz egy követ, 100%, h leesve egy Avon vagy Oriflame képviselőnőt üt agyon - vagy mindkettőt. A szervezők hatalmas jövedelmeket ígérnek, nekik meg is van, de ha most lépek be, tudok magam alá regisztrálni elég tanácsadót, akik el is tudják adni a termékeket?

Tárgyilagos, elfogulatlan véleményeket várok!



2013. júl. 27. 14:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Hát ha neked van ahhoz gyomrod hogy az ismerőseidet palizd hogy lépjenek be, hogy aztán ők is palizzák az ismerőseiket, mindenféle plusz jövedelmet ígérgetve, akkor hajrá.
2013. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%
2013-ban semmiképpen sem éri meg. Ennek az egésznek a 90-es évek elején-közepén volt a fénykora, most már mindenkinek tele van a hócipője a nagyszerű üzleti lehetőségeikkel. Ha az ismerősöm lennél, és ilyennel megkeresnél, akkor eléggé kikelnék magamból, és ezzel nem vagyok egyedül. Abszolút idejétmúlt ez az egész.
2013. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
Hát ha Avonban vagy Oriflame-ben gondolkodsz, akkor nem. Főleg az avon kezdi elveszíteni a népszerűségét, elég, ha ezen az oldalon beleolvasol néhány avonos kérdésbe. Kiegészítő jövedelemnek szerintem megpróbálhatod, én kozmetikai cégben vagyok tag, de anno elsősorban a termékek miatt léptem be, hogy még kedvezőbben vásárolhassak magamnak, és a mai napig használom őket, mert szerintem nagyon jók. Építgetem is a hálózatomat, amit meg kell tanulni, mert a sok hozzá nem értő, erőszakos, szó szerint házalós emberek miatt van sokaknak rossz tapasztalatuk és véleményük az mlm-ről. Persze rengeteg munka, idő és türelem kell hozzá, ráadásul ha olyan valakit regisztrálsz, aki nem nagyon ért hozzá, tanítanod is kell (ha elég türelmes vagy). Én a sok negatív kritika ellenére csak pozitív véleménnyel vagyok erről az egészről, és most nyugodtan lehet lepontozni.
2013. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

"ha valaki nem értékesíteni akar, hanem hálózatot építeni"


Az a baj ezzel a hozzáállással, hogy ha ez másolódik, akkor a hálózat életképtelen. Ha mindenki csak hálózatot épít, ki fogja a forgalmat hozni? Ha te nem értékesítesz, hogyan tanítod meg az embereidet, hogyan értékesítsenek?


És amúgy miért nem akarsz értékesíteni? (Attól tartok, ha nem akarsz értékesíteni, akkor nem vagy még meggyőződve eléggé az általad választott / választandó hálózat termékeinek értékéről. Anélkül pedig a hálózatod sem fog épülni.)

2013. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%
Én nem tudnék, mert amiben nem hiszek, azt nem tudom lenyomni mások torkán, belerángatni őket felesleges dolgokba, hazudni a barátaimnak, ismerőseimnek.
2013. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

"ha most lépek be, tudok magam alá regisztrálni elég tanácsadót, akik el is tudják adni a termékeket?"


Ez a kérdés örök érvényű. 15-10-5 éve is ezt kérdezték 15 év múlva is ezt fogják kérdezni és ugyanazok a válaszok jöttek és jönnek majd rá, hogy nem éri meg, ne foglalkozz vele, az elején kell elkezdeni stb hasonlók. Mindezek ellenére folyamatosan minősülnek emberek, jönnek az újabb és újabb hálózatok, amiknek kb a 95-97%-a vagy életképtelen vagy illegális.


Amíg te azon gondolkodsz, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni és másoktól főleg olyanoktól várod a választ akik életükben nem voltak még csak vállalkozók sem nemhogy hálózatépítők, addig más nem gondolkodik hanem dolgozik és 3-5 év alatt gyökeresen megváltoztatja az életét. De a legrosszabb esetben is több lesz a jövedelme.


Jött egy ilyen hozzászólás, hogy a 90-es években kellett volna ezzel foglalkozni. Akkor amikor még heteket kellett várni a termékekre, nem voltak segédanyagok, nem volt kiforrott oktatás stb. A régiek tudnának arról mesélni, hogy pl a raktárakban bérsorbanállókat fogadtak fel, mert olyan sokat kellett várakozni és hasonlók.


Azok az emberek akik idén csatlakoztak és azóta minősültek nem gondolkodtak hanem dolgoztak. Te gondolkodhatsz jogod van hozzá, de legalább ne az inkompetens emberek VÉLEMÉNYÉT kérnéd ki.


A másik gond az, hogy te véleményt kérsz és nem tényt! A véleményből kb 7milliárd van a világon, viszont tényből mindig csak egy.


Ha neked ez tényleg ekkora dilemmát okoz, akkor hagyd a fenébe, mert úgysem lesz jó vége.

2013. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%
Szia!Természetesen megéri, ha komolyan gondolod a hálózatápítést, meg akkor is, ha csak minőségi termékeket szeretnél jutni kedvezményesen.Ez is egy szakma, bármit is mondanak róla, amit lehet jól és rosszul is csinálni. Erről is megoszlanak a vélemények, mint annyi mindenről, de ez természetes.Olyan hálózathoz érdemes regisztrálni, amelyik nem értékesíteni akar, hanem fogyasztói piacot épít.Az FLP-nél pl nem is szabad eladni a termékeket, mindenki csak közvetlenül a cégtől vásárolhat, így nem kell senkire semmit rátukmálni.Az emberek folyamatosan vásárolnak pl deót, sampont, fogkrémet, tisztítószert, vitamint, kozmetikumokat stb, csak meg kell nekik mutatni egy más minőséget, márkát és ha megtetszik, akkor a továbbiakban ezt fogyasszák és akár ajánlják tovább az ismerőseiknek.Itt ráadásul a supermarketekhez képest a saját fogyasztás után még visszatérítést is lehet kapni, olcsóbbak lehetnek a termékek.Csak menj el egy rendezvénye és nézd meg, hogy hány új ember kezdi el, ér el sikereket.A neten is sok sikersztorit találsz.A piac sohasem telítődik, ráadásul külföldön is építheted az üzletedet.Nézz körül a piacon, hasonlítsd össze a cégeket, a termékpalettájukat, a marketingterveiket meg még néhány fontos dolgot és vágj bele, ha komolyan gondolod. Adj Magadnak legalább 6 hónapot, dolgozz a szponzoroddal és meglátod, hogy Neked hogy megy.Megéri.Vagy tudsz jobbat? Sok sikert!
2013. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

Én másképp közelíteném meg egy kicsit. (Nem foglalkozom az mlm mibenlétével, működőképességével, létjogosultságával. Ha valaki veszi a fáradtságot, s utánanéz kicsit komolyabban a neten, hogy miként is áll ez az üzletág mostanság hazánkban és külföldön, az választ fog kapni a kérdéseire.)


1. Elégedett-e az ember a jelenlegi élethelyzetével, pénzével, vagy vannak-e még megvalósításra váró vágyai? Úgy gondolja, hogy a jelenlegi gazdasági viszonyok között bőségben fog élni idős napjaiban is? Mert ha nem, kell valamit tennie.

2. Van-e működőképes terve erre, vagy nincs? Mert másra ne várjon, hogy megoldja helyette.

3. Ha van, nagyszerű, vágjon bele és ne álljon meg, amíg el nem érte a célját! Ha nincs, akkor keresnie kell valami mást, amivel megvalósíthatja, s igen, itt jön képbe az mlm mint lehetőség (természetesen más lehetőségek mellett).


A korrekt mlm cégek jó lehetőséget adnak a pénzügyi kitörésre azoknak, akik nem rendelkeznek nagyobb tőkével és tudással, hogy hagyományos vállalkozást indítsanak. De: ezt is meg kell tanulni, és dolgozni kell keményen, s nem mindegy hogy milyen céget választ az ember. Fontos, hogy a cég mennyi ideje van a piacon, milyen életciklusban tart, stb. Ebből a szempontból néhányat biztosan nem választanék a felsoroltak közül, szerencsére van még választék Mo-on. S persze még néhány dolgot át kell gondolnia annak, aki bele akar vágni.


S hogy megéri-e? Ha körültekintően választasz céget, s van célod, amiről nem tudsz lemondani, s hajlandó vagy megadni az árát, mindenképp. Egyébként nem.


Én a kérdést így tettem fel magamnak: harminc-negyven évig robotolni bagóért megéri?

2013. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Hálózatot építeni nem mindenhol éri meg, tehát ha általánosságban kérdezed, akkor az általános válasz: nem. Vannak hálózatok, ahol megéri. Ez sok tényezős dolog, aminek mindig lesznek hívei és ellenzői. És mindig ezen fog összeugrani a fél internet, mint történik ez kérdésről kérdésre. Amióta mlm létezik és amíg létezni fog, mindig voltak, vannak és lesznek, akiknek nagyon jól ment/megy/menni fog és voltak, vannak, lesznek, akik kudarcon kívül mást nem értek/érnek meg. Azonban az mlm-ben a hálózat építése nem választható el az értékesítéstől. Ahol mégis, az már pilótajáték gyanús. Tájékozódj arról a konkrét cégről és hálózatáról, amelyik érdekel, alakítsd ki a saját álláspontodat, döntsd el, hogy tudsz-e foglalkozni vele, vagy nem? Dolgozni ott is kell, méghozzá keményen. Ha letisztult benned, ezzel akarsz foglalkozni és dolgozol, biztos, hogy eredményes leszel. Ha csak pici kételyed is van, ne kezdd el, amíg az nem tisztul le, mert akkor bele fogsz bukni. Egyedül te tudod eldönteni, hogy látsz-e benne és magadban potenciált.
2013. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

Az is eléggé relatív fogalom, hogy mi éri meg. Pl. 40 évet gürizni gombokért megéri? Na ugye. Én azt mondom, ha érzel magadban ehhez affinitást, akkor próbáld meg. Olyan céget keress, ami SOKMINDENT forgalmaz, nem csak egyféle terméket, pl. csak kozmetikumok.

Az embereknek ne mesés fizetésekről beszélj és ne csodaszerekről mert ez nem igaz. Beszélj az adott termék tulajdonáságiról, de ne misztifikáld túl. Önmagad add, bármily fura is, legyél őszinte, kitartó, de ne erőszakos. Ha okosan csinálod, lesz pénzed belőle, de ez IDŐ és nem egy-két év. Dolgozni, szervezni kell benne sokat. Azért vannak sokan rossz véleménnyel az MLM-ről, mert anno beleugrottak sokan, akiknek semmilyen érzékük nem volt ehhez az egészhez, csak az erőszakos tukmálás, kamuzás. Légy higgadt, felkészült, őszinte legyél. Sikerrel fogsz járni. De mondom: IDŐ! IDŐ! IDŐ!

2013. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!