Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem tudnátok elhelyezkedni...

Ha nem tudnátok elhelyezkedni a szakmátokban, akkor elmennétek gyárba dolgozni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 7. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Én mikor befejeztem a főiskolát, nem találtam azonnal olyan munkát, ami a szakmámhoz csatlakozna. De valamit dolgozni kell. Így először egy elektronikai csatlakozókat gyártó cégnél voltam összeszerelő, majd egy másik gyárba takarító munkás. Ez ment 1 évig mire találtam egy használható állást.

Nem bántam meg, hogy addig elég pocsék munkálat végeztem, talán még előnyömre is vált.

2013. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ugyanez van velem. Pár hónapja elvégeztem a főiskolát, de semmi munkalehetőség a szakmámban, csak a gyár. Azt hiszem, akkor megpróbálom én is, aztán ha találok valami hasznosat, ott hagyom.

2013. okt. 7. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Jól teszed, biztos fog neked is jobb adódni!!!

Téma mostanában, hogy a Főiskolát, Egyetemet végzettek nem találnak Magyarországon munkát. Ez nem igaz. Csak alacsonyabb rangú munkákat nem vállalnak el, mert, hogy ők mennyit tanultak, hogy jó állásuk legyen... Ne csatlakozz ehhez a rossz csoporthoz.

2013. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Viszont jellemző, hogy ott ragadsz adott helyen, mert kényelemesebb, plusz a beosztás miatt nem biztos hogy annyira egyszerű lesz interjúkra járni. Ezt kalkuláld bele.

Én is csak ideiglenesen vállaltam el egy ilyen munkát, ugyanígy gondolkodva, de 3 év lett belőle és majdnem depresszió, mert nagyon le tud húzni a monotonitás és a színvonal. Nem egyszerű ez a dolog :(

2013. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak. Ha az embernek van munkája, nem kényszerül arra, hogy keressen melót, könnyen leragadhat. A "majd holnap nekifogok keresni" vagy a "nem is olyan rossz itt" mottó meghozza a hatását.
2013. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az önéletrajzban sem mutatnak túl jól, most ezt szívóm, van x meg y végzettségem, de 0 tapasztalatom bennük, mert elvállaltam mindent, ami adódott és semmi közük nem volt a szakmáimhoz. Álomnak tűnik egy rendes munkahely, már eljutottam oda, hogy nem tudok mit kezdeni az önéletrajzommal se, és bármit elvállalnék újra.
2013. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én első körben első helyen kaptam állást a végzettségemnek megfelelőt, miután ez a hely megszűnt hosszú ideig semmi. Voltam ezután favágó, benzinkutas, mezőgazdasági segédmunkás, közmunkás, most pedig évekkel később sikerült mérnökként elhelyezkednem.


A vicc az egészben a közmunkát leszámítva jobban kerestem ezekben az állásokban, mint amennyi a mérnöki fizetésem...


Benzinkutasként napi nettó 11-14 000et kerestem, havi 10-12 napot dolgoztam 18 órát naponta.

Erdészeti ill. mezőgazdasági munkásként napi nettó 5000-et kaptam 8 órára, havi 20-30 napot dolgoztam.


Jelenleg papíron mérnökként 8 órás munkarendben dolgozok (valójában 9+3 óra utazás), hétvégére is marad bőven feladat, tehát nem unatkozok. Mindezért nettó 105 000-et kapok. Amennyiben az anyagiakat nézzük a legkevésbé kifizetődő, másrészt kihívásokkal tűzdelt és érdekes, monotonnak semmiképpen nem mondható.


Válaszolva a kérdésedre, igen elmennék a helyedben gyári munkásnak.

2013. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Engem már az sem érdekelne, hogy az önéletrajzban nem mutatna túl jól. 4 hónapja itthon vagyok és az égvilágon semmit nem csinálok, szétunom magam. A pénz meg kell. Ki tudja meddig kellene még várnom :( Beadtam egy csomó helyre az önéletrajzomat, fele vissza se reagált a másik felének meg az volt a baja, hogy mivel pályakezdő vagyok, így nincs semmi tapasztalatom. Így aztán tényleg el lehet helyezkedni.... :S
2013. okt. 7. 20:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne mondjatok hülyeségeket már a kérdezőnek. Ha van egy munkád akkor nincs ösztönzés másikat keresni? De van. Az emberbe benne van, hogy vannak jobb állások és keres, ennyi. Senki nem törődik bele abba a munkába amit végez ha nem tetszik neki. Nem benne ragad az ember hanem lusta körülnézni... A másik meg, hogy rosszul mutat az önéletrajzba? Baszsus, nem kell beleírni :D Szerintetek elmennek a munkaügyi központba és megkérdezik, hogy hol dolgoztál? Ugyan már... Amit nem akarsz beleírni azt nem kell. Ha behívnak állásinterjura akkor el lehet mondani, hogy csináltad ezt meg ezt. Az önéletrajz csak egy kis info rólad, hogy lássák: megéri e interjusztatni téged.
2013. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Egyetértek, hogy nem szükséges beleírni az önéletrajzba a gyári munkát, kivéve ha nem egy hasonló munkára jelentkezik az ember, ahol jó ha látják, hogy már szereztünk benne tapasztalatot. Nem életcélom nekem sem a gyári munka, nem akarok egész életemben robotolni, csak egy kis pénzszerzésre kell, hogy elvégezzek egy használható szakmát majd belőle.
2013. okt. 10. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!