Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vezetők, programozók! Mekkora...

Vezetők, programozók! Mekkora fizetési igényt mondjak ilyen programozói tapasztalattal?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, egyetemen gazdasági szakon tanulok, az informatikát itthon tanultam meg.

Annak ellenére, hogy saját projekeket csinálok, szeretnék elmenni dolgozni, de tanácstalan vagyok, hogy mennyit kérjek fizetésnek. Nem szeretnék olcsó gagyinak tűnni, de nagyképűen sem szeretném felüllőni a limitet.


Kompetenciáim:

- OO PHP

- MySQL

- JS (Nem ismerem a jQuery-t)

- HTML5

- CSS

- JS (Ajax, WebSocket, Canvas)

- AS3

- Java SE

- Amazon AWS (RDS, S3, EC2, R-53) ismerete. Ezeken futnak a saját projektjeim

- Linux server adminisztráció (Amazon Linux AMI, Debian)

- Apróságok, mint JSON, XML, NGINX, MySQL config, Apache config, RFC6455

- Mac / UNIX ismerete

- Eclipse, NetBeans, Pixelmator, Espresso, MySQL Workbench, FlashBuilder ismerete

- Kevésbé értek a design-hoz, de azt mondják, hogy van izlésem


Szakmai tapasztalatom:



Saját célra szánt projektek:

- Egy chatroulette-hez hasonló P2P videochat oldal teljes (PHP/JAVA/JS/HTML/CSS/AS3/MySQL) fejlesztése (A JAVA a WebSocket miatt kellett) illetve üzemeltetése

- Tiszta JAVA alapú (nem EE!!!) WebSocket server, a fentebb említett chat oldalhoz. (Fontos megemlíteni, hogy AsynchronousServerSocketChannel-lel lett megoldva, hogy kevés erőforrást használjon és sokan tudjanak egyszerre rámenni. Más szerverek minden kapcsolatnál egy új thread-et nyitnak, ez egy thread-ben elvisz mindenkit)

- Egy kérdezz-felelek, ask.fm/spring.me-hez hasonló oldal teljes fejlesztése illetve üzemeltetése


Mind a két projekthez PayPal illetve Facebook integráció is van.


Ügyfélnek készített projekt:

- Mivel ügyfélnek csináltam, így nem kívánok témát vagy részleteket megadni, az egész egy Flash (AS3) oldal, kifejezetten infographics, a rengeteg megjelenített adat miatt sok és bonyolult MySQL-t használ



Csak egyéni vállalkozói jogviszonyom volt (van is), ebben csináltam a külső projektet. Ha dolgozni megyek, előnyben részesítem a vállalkozói státuszt, mert nekem is kevesebb adót kell fizessek illetve a munkáltatónak is kevesebbet kell kiadásra fordítania.



Tehát, adott a kérdés: Mennyit érek?



2013. okt. 9. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem repdesnek a válaszok :/

Nagyon nem volt kedvem eddig írni mert sokminden van ,de látom nem kapsz választ mástól :/


Figyi, elsőnek döntsed el, hogy milyen programozó akarsz lenni. (időközben lehet váltani, többfele is tanulni persze)


De munkahelyre szakemberként kell menni, ahhoz pedig kell egy terület amire jobban rá vagy állva, amihez jobban értesz és jobban is szereted.


Pl webfejlesztő, as3 fejlesttő, java fejlesztő.


Elsőnek ezt döntsed el aztán szívesen válaszolok. többnyire a webfejlesztésben tudok infót adni. Amúgy a java-t jobban javaslom, azzal lehet többet keresni és van kereslet is a szakemberekre mert nincs belőlük annyira sok.

2013. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Olyan nettó 350-400 ezret érhetsz budapesten.
2013. okt. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!