Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bemenjek dolgozni vagy ne?

Arany Múzsa kérdése:

Bemenjek dolgozni vagy ne?

Figyelt kérdés

Röviden tömören elmondom a lényeget:


-március óta dolgoztam egy diákszövetkezet által egy gyárban ahonnan kirúgtak mert nem mentem be egyszer dolgozni mert lebetegedtem, holott szóltam, hogy nem tudok bemenni, na de ez nem is fontos

- ehhez a szövetkezethez érkezett két új diákszövetkezetes hapsi, ők most egy nagyszabású leltári melót szerveznek amellyel kapcsolatban megkerestek

- már az oktatáson felmerült bennem az aggá, hogy a 12 órásnak hirdetett éjszakai munka nem biztos, hogy addig tart, sőt elég valószínű, hogy hajnal 2-3 óra felé véget ér

- nem abban a városban lakom ( ez egy nagyváros) ahol van a munka, reggel hatkor indul az első buszom, z áruházat el kell hagyni, jönni nem tudna értem senki= órák hosszat ülni/kódorogni valahol az éjszaka közepén

- a diákszövetkezeessel közöltem, hogy ennek tudatában én nem hiszem, hogy vállalom a melót. Akkor azt mondta utánakérdez milyen lehetőségek vannak és visszahív.

- nem hívott, így részemről le is volt tudva, de ma kaptam a másik hapsitól egy sms-t, hogy akkor ma ekkor meg ekkor az áruház előtt

- visszahívtam, hogy nem tudom vállalni ( időközben kiderült, hogy anyum is éjszakás húgom egyedül lenne otthon), és hogy de én ezt mondtam is a kollégájának

- erre lecsezsett, hogy nem ilyenkor kéne szólni stb... nem sokkal később vagy 3 további kollégája is felhívott lecseszni, az egyik többek között azt mondta, hogy akkor másnap menjek ugyanebbe a városba reggelre egy gyárba dolgozni ezt elvállaltam

- de kb egy óra múlva felhívott a fejes és elkezdett velem kiabálni, hogy nem igaz, hogy én nem bírom ki egyszer-kétszer, hogy várjak a buszra stb.. aztán 15 másodpercnyi anyázás és dühöngés után kijelentette, hogy jó akkor nem kell többet menjek dolgozni

- és itt a lényeg: most akkor holnap reggel bemenjek dolgozni oda ahova a kollégája hívott vagy nem? csörgettem a hapsit de nem hívott vissza, hogy megkérdezzem, most fekete listán vagyok, megbeszélték, hogy engem sztornóztak vagy ha nem megyek be hajnalban megint üvöltözést kell hallgatnom?


Ti mit tennétek?



2013. okt. 10. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe nem mennék be.
2013. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem mennék be.
2013. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék be, nem venném fel a telefont és keresnék egy másik diákmunka szövetséget..
2013. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok mint ti, viszont már lelkiismeret furdalásom van, mert egyedül ez az egy krapek aki a holnapi melót ajánlotta rendes velem... De pocsékba meg nem utazok fel.
2013. okt. 10. 19:21
 5/12 My Conserve válasza:
100%

Szerintem a diákszervezetnek az a feladata, hogy feltöltse a helyeket. Tehát kaptak egy megbízást a gyártól, hogy oda kerítsenek holnap X embert. És kész. Az ő feladatuk csak ennyi. Ott is vannak idióta emberek, akik üvöltöznek az ügyfeleikkel, meg összekeverik az adataikat, de ez nem a te problémád, amíg a pénzedet rendesen kifizetik.


A gyárban viszont más emberek vannak. Ők munkát akarnak végezni, és várják a segítő kezeket - és ők eddig még nem üvöltöztek veled. Ha reggel munkakezdésnél ott leszel, akkor lehet, hogy adnak munkát, azt pedig a diákszervezet ki fogja fizetni neked, ha jót akar magának.


Összességében lehet, hogy bemész potyára, és nem kapsz munkát, de az is lehet, hogy kapsz. Szerintem érdemes bemenni, ha nagyon kell a pénz. Üvöltözni veled biztos nem fognak.


Ha annyira most nincs szükséged a pénzre, akkor persze ne menj be, és válts másik szövetkezetre, mert tényleg eléggé megalázó volt ez a sztori.

2013. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy ez a krapek rendes, de ekkora lelki terror mellé? Írj neki egy sms-t, hogy nagyon sajnálod, de a munkatársait megszállta az ördög, te meg nem akarsz pokolra kerülni, úgyhogy nem mész be. Amúgy egy ilyen helyzetben szerintem még az is előfordul, hogy kirúgnak még a szövetségből is, mert lemondtad a napokat (velem megtörtént).
2013. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Elégé elvágtad magad ennél a szöv.-nél.

Ha nincs szükséged a pénzre, akkor hagyd.

(De meg kell hagyni, elég kifogás-szagú a dolog.)

2013. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad! Attól még hogy diák vagy nem kell senki lábtörlője legyél! Ha most történt akármi is, akkor sincs joga senkinek így beszélni veled!

Az egy dolog hogy a gyárban várják a segítő kezeket, de az a szövetkezet ami szervezi neked a munkát az óránként jól lehúz téged ugye a közvetítés miatt, így a minimum az lenne hogy normálisak legyenek veled.

Keress egy másik diákszövetkezetet. Vannak normálisak is.

Én is voltam anno diák koromban olyan helyen/helyeken, ahol tök bunkók voltak, és voltam szerencsére olyan helyen is ahol pl. késtem az iskolalátogatásival egy hetet, és nem pattogtak, vagy hasonlók.

2013. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tán a fürge diák? :D Amúgy szerintem ne menj be, keress egy másik szövetkezetet. :)
2013. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kifogás szagú, persze. De hiszen pont ezért diákmunka a diákmunka mert elvileg akkor és ott vállalsz munkát amikor és ahol ráérsz. Ne haragudj, de 20 éves lány létemre nem akarok egy neis mondjam milyen telepen kódorogni a hidegben reggel hatig. És ezt tisztán meg is mondtam a hapsinak. Egyébként nem keresek kifogásokat, máskülönben nem tudtam volna március óta folyamatosan heti 4 napban dolgozni a gyárban.

Pont az a dilemma, hogy én még annak ellenére sem akarom szarban hagyni őket ahogy már nem egyszer beszéltek velem.


Az, hogy kirúgnak a diákszövetkezetből nem érdekel. Őszintén mondom, hogy engem már nem egyszer olyan szinten megaláztak ott is, és a gyárban is hol dolgoztam, hogy jelenleg már nem is akarok hozzájuk visszamenni.

2013. okt. 10. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!