Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik voltak próbanapon azik...

Akik voltak próbanapon azik segítenének?

Figyelt kérdés
Hétfõn megyek próbanapra, vagyis hétfön-kedden próbanapon leszek. Azt elfelejtettem megkérdezni hogy kifizetik-e? Ez egy kínai üzlet...Ha jól tudom szerzödést kell kötni a próbanapokra is. Egy szóval nem mondták hogy vigyem majd magammal az okmányaimat ami a szerzödéshez kell. Másik kèrdèsem az hogy mi van ha nem fog tetszeni a munka, a munkakörülmények, és nap közben azt mondom mégsem megfelelö ez nekem és eljövök? (sok rosszat hallottam a munkakörülményekröl, a kínaiak viselkedésèröl)
2013. okt. 26. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Kínaitól nem jöhetsz el napközben, mert megtalál a Triádok és véged lesz, mint a botnak!!!


Csak hülyülök. Nyilván ha nem tetszik elmégy és kész.

Kínai üzletben csodálkoznék, ha munkaszerződést kapnál próbanapra (még az sem biztos, hogy a próbanapot fizetik.)

2013. okt. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Törvény szerint ki kell fizetnie, nincs olyan, hogy ingyenes próbanap(ok).

Munkába állás előtt be kell jelentenie. Nem kell munkaszerződést kötni, elég, ha alkalmi munkásként bejelent (de ezt is munkakezdés előtt) Ehhez is kellenek az adataid (személyes adatok, TAJ, adóazonosító)

Szerintem nem fog bejelenteni és fizetni sem fog (ne legyen igazam), így ha napközben meggondolod magad, egyszerűen hazamész.

2013. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi van ha elsö nap reggel munka elött rákérdezek arra hogy kifizeti-e, és ha azt mondja hogy csak a 2. nap végén?
2013. okt. 26. 08:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Az rendben van. De azt ne hagyd, hogy akkor se fizessen ki.
2013. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az van, hogy vagy igaz, vagy nem. Lehet csak hitegetés, hogy dolgozd le a 2 napot, aztán majd széttárja a kezét, hogy így jártál... És nem tehetsz semmit, ha nincs lepapirozva, akkor azt csinál amit akar.

A kínai munkáltatókról elég rosszakat hallottam, úgyhogy bejelenteni, illetve szerződést kötni a próbanapokról tuti nem fog, és az is eléggé kérdéses, hogy kifizeti-e.

2013. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bementem megkèrdeztem mindent de mindenkitöl más választ kaptam. 380 ft-os órabér!!! Ha reggel 9-19-ig bent maradok akkor aznapra 2000-2500 ft-ot kapok, (wtf???) volt aki 3 hete dolgozik úgy hogy egy szabadnapja volt de ezt ö akarta így (ez sem 100-as), fizetést még senki nem kapott, mert egy hónapja se nyitottak. Volt aki azt mondta ha hat napot megy egy héten akkor megkap havi 75-öt, más meg 85-öt mondott. Hát ennyi ezt így nem vállalom.
2013. okt. 26. 13:23
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát... még ez is jobb mint otthon ülni. :(
2013. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi? Hogy a konkrét fizetésed sem tudod????
2013. okt. 26. 17:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Ilyen gány izékel minek foglalkozol?:D


Simán behúznak. Ne menj be.

2013. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem ír papírt az első nap róla, nem lesz zsé.
2013. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!