Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbanapon veszek részt és...

Ha próbanapon veszek részt és magam fizetem a tb-ém, akkor arra a napra a cég kifizeti helyettem a tb-ét? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Igaz pénzről nem esett szó, de elvileg bejelentenek arra a napra, vinni kell az iratokat a szerződéskötéshez. Hogy fizetnek ilyen esetben, ha fizetnek egyáltalán, kp-ban? Bankszámlaszámot nem kértek.

2013. nov. 4. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
ha fizetnek akkor a nap végén kell meg kapd a pénzt. és ha bejelentenek akkor arra a napra ők fizetik a tb-t
2013. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. nov. 4. 11:47
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Kivéve, ha egyszerűsített foglalkoztatással alkalmaznak.

Akkor magadnak kell rendezned a TBd.

(ha csak erről az 1 napról van szó egyelőre, és nem munkaszerződés próbaidővel, akkor hülye a munkáltatód, ha munkaszerződéssel jelent be és nem egyszerűsített foglalkoztatással)

Ilyen esetben készpénzben fizetnek.

Hivatalosan nem lehet olyat csinálni, hogy dolgozol és nem fizetnek érte.

2013. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egy nap lesz, ezek szerint mégis nekem kell fizetni, de akkor hova jelent be és minek? Abból, amit kapok nekem kell mindenhova befizetni a járulékokat, mint az adóelőleg, és a nyugdíjjárulék? Sosem dolgoztam így, ez nekem nagyon új, mindig rendes szerződésem volt normális próbaidővel.
2013. nov. 4. 18:52
 5/16 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell rendezned a TBd, mint eddig:

Ha most magad után fizetsz, arra a napra is magad után fizetsz.

"de akkor hova jelent be és minek?"

A NAVhoz és azért, hogy ne feketén foglalkoztasson.

"Abból, amit kapok nekem kell mindenhova befizetni a járulékokat, mint az adóelőleg, és a nyugdíjjárulék?"

Nem. Amit egyszerűsített foglalkoztatáskor kapsz, abból nem kell járulékot fizetned. Adóelőleget sem. Ha az így szerzett éves jövedelmed napi átlaga nem haladja meg a mentesített összeget, akkor adót sem.

Keress rá a neten az egyszerűsített foglalkoztatás, alkalmi munkára.

2013. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

pont hogy arra az egy napra a munkálatatü fizeti a tb-t ha bejelent..


"Az alkalmi munkavállaló utáni járulékfizetés: a munkaviszony minden naptári napjára munkavállalóként 1000 forint"


ezért is jelent be. de ez csak arra a napra vonatkozik amelyen dolgoztál



[link]

2013. nov. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól, hogy idézőjelbe tetted, még nem így szerepel a linkelt tájékoztatóban sem.

A pontos idézet:

"3. Az egyszerűsített foglalkoztatáshoz kapcsolódó közteherfizetés

A munkáltató által – az előzőekben ismertetett feltételek fennállása esetén – fizetendő közteher mértéke a munkaviszony minden naptári napjára munkavállalónként mezőgazdasági idénymunka esetén 500 forint, turisztikai idénymunka esetén 500 forint, alkalmi munka esetén 1 000 forint"

Nem járulékot, hanem közterhet fizet a munkáltató.

Ha egy kicsit tovább olvasod a linkeden szereplő tájékoztatót:

"7.1. A munkavállaló ellátásra való jogosultsága

Abban az estben, ha az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállalóval összefüggésben a 3. pontban meghatározott tételes összegű közterhet fizet a munkáltató, akkor a munkavállaló az Efo.tv. szerinti foglalkoztatása alapján nem minősül a Tbj. szerinti biztosítottnak, nyugellátásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra, valamint álláskeresési ellátásra szerez jogosultságot."

Azaz csak baleseti eü.ellátásra szerez jogosultságot, a "TB"-jét nem rendezi vele.

Valamint az OEP hivatalos tájékoztatója:

"Felhívjuk a figyelmet azonban, hogy nem biztosított lesz, hanem az egészségbiztosítás baleseti egészségügyi szolgáltatására szerez jogosultságot a munkavállaló, ha az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint foglalkoztatva, a következő felsorolásban szereplő feltételeknek megfelelő jogviszonyban végez munkát:"

www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/9A94262D9F59FB6DE040A8C0CB327D6C

Ha ezek alapján sem egyértelmű, akkor:

[link]

"Ellátásra való jogosultság" rész

és

"A munkavállaló az egyszerűsített foglalkoztatás kapcsán nem válik biztosítottá, ez egyben azt is jelenti, hogy amennyiben egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett személyről van szó, az alkalmi vagy idénymunka végzése miatt nem mentesül a havi 6660.- napi 222.- forint megfizetése alól."

[link]


De ha nem hiszel sem nekem, sem a linkeknek, akkor hívd fel a NAV-ot és kérdezd meg.

Rizikósabb módja a "megtudásnak":

arra a napra nem fizetsz és majd meglátod, hogy tartozásnak hozza ki a NAV az adófolyószámládon.

2013. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Azon a 222ft-on nem múlik semmi, természetesen befizetem, csak érdekes volt, hogy bejelentenek, közben meg fizessem én a tb-ét. Valahol nekem az volna a normális, hogy ilyen esetben a munkáltató rendezzen mindent. Miért éri meg nekik így foglalkoztatni az embereket?

Mint kiderült előszeretettel veszik fel így embereket, behívják x napokra, valahogy már nem is tűnik egy komoly munkahelynek.

2013. nov. 5. 18:11
 9/16 anonim ***** válasza:
hidd el láttam ennél durvábbat is: pl tescoba kerestek biztonsági őrt, és a beleírták a hirdetésbe hogy a próba napra nem fizetnek bért.
2013. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Minket kifizettek, majd hívnak a következő napra, nekem ez már kezd egyre zavarosabbá válni. Mint kiderült több emberrel csinálják ezt egyszerre, hol gyere dolgozni, utána majd hívunk, akkor megint egy nap munka. Tegnap beszéltem valakivel, ő is azt mondta, ha elvileg befizetnék azt az 1000ft-ot, akkor nem kellene fizetnem a tb-ém azokra a napokra, mert benne van. 1 nap nem érdekel, de azért havi 15 nap után már 3330ft-ról lesz szó, annyira meg nem fizetnek jól.
2013. nov. 6. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!