Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok az 50 feletti emberek...

Azok az 50 feletti emberek (főleg nyugdíjasok), akik vígan reklámozzák az MLM rendszert és termékbemutatókat min.50 helyen/nap, immár legalább 15 éve, tényleg keresnek is ezekkel valamennyi pénzt? Kíváncsi lennék, hogy mennyit. Vagy csak unaloműzés?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 14:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%

Jól van ennyit erről. Feltettem egy egyszerű kérdést és konkrétumokat kértem, hogy mennyi kiadással jár egy MLM vállalkozás működtetése. Erre jött a mellébeszélés.

A Kft-t azért hoztam fel, mert ennek az ismerősömnek Kft-je van.

Én konkrétumokról beszélek, te meg a véleményedet hinted.

2013. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%
Ja igen a slusszpoén, hogy Kft-t 500e Ft-tal lehet alapítani. Kicsit le vagy maradva.
2013. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
36%

Alapítani igen, idén én is annyival hoztam létre, de jövő évtől kötelező a tőkeemelés 3 millióra. Nem hiszem hogy sok ember vágna bele 3 millióval mlmbe.


[link]


Sajnos tényleg kb ennyi a valódi vállalkozásra való rálátás mlm oldalról :-)) a rosszabb, hogy még van aki elhiszi azt is, hogy nem kell hozzá vállalkozói :-))


Konkrétumokkal válaszolva pedig állandó költség, ha van bevétel, ha nincs:

banki költség, könyvelés,


járulékok:

Szociális hozzájárulási adó 27%

Nyugdíjjárulék 10%

Egészségbiztosítási járulék 7%

(4% természetbeni +3% pénzbeli eb. járulék)

Munkaerő-piaci járulék 1,5%

Egészségügyi szolgáltatási járulék 6.390,-Ft/hó, 213,-Ft/nap



Termékbemutatóhoz meg csak egy kis adalék és nem az első ilyen eset volt már itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2013. nov. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
74%

Ok látom szándékosan kerülöd azt, hogy konkrétumokat írj. Bizonyára azért, mert nem tudsz.

De felsorolsz fűt-fát, bokrot, meg ide linkelsz valami termékbemutatót aminek köze nincs az MLM-hez.

Nagyanyám is vett ilyen hülye ágyneműt, nagyon jól tudom, hogy miről van szó, de azt nem MLM-ben árulták.


Tehát süket mellébeszélő szöveg az van, de a kérdésemre nincs válasz.

Köszönöm sejtettem, hogy csak annyi a célod, hogy ide gyere és beböfögd a véleményedet.


Én nem építek hálózatot csupán vásárló vagyok, de sokkal jobb a rálátásom az MLMre, mint neked és legalább nem írkálod hülyeségeket.

Volt szerencsém MLMs vállalkozó költségvetésébe is belelátnom.

Ennyit erről.

2013. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Nagyon jók a válaszok, köszönöm.

Lehet, hogy csak én látom egysíkuan: szerintem az idősebbek jó alaposan ki vannak használva, mint ahogyan sok másban is. Csak azt nem értem, hogy még mindig miért éri meg nekik annyit reklámozni a termékeket (arany és/vagy mágneses, gyógyító ékszerek, gyógyító lámpák, arany rudak stb.), ahelyett, hogy pl. bevállalnának takarítói munkákat, vagy egyéb, viszont biztosan fizető apróbb munkákat.

Ennyi MLM cégbezárás és átverések után is tovább csinálják.

Utazási csekkekről, 30-99 évre vásárolható üdülési jogokról nem is beszélve. Ez utóbbinak is bottal üthetjük már rég a nyomát ...

Vagy létezik, hogy ezek az idősek éppen a vállalkozások krémjei lennének?

Kíváncsi vagyok a további véleményetekre is.

2013. nov. 4. 16:59
 16/32 anonim ***** válasza:
74%

ma 16:59

Te is kevered az MLM-et a piramisjátékkal. Vagyis ezek szerint téged is sikeresen rászedtek a csalók.


Van aki 70-80 évesen kezd bele az MLM-be és sikeres lesz benne, mert hajlandó vele dolgozni.


De látom neked úgyis határozott véleményed van. Tehát kár bármit is írni.


Tudod van aki vállalkozóként gondolkodik és van aki nem. Sok vállalkozó sem vállalkozóként gondolkodik és nem is úgy cselekszik. Én sem vagyok vállalkozó, de még az 50 is messze van. Viszont ha vállalkozásba kezdenék az biztos, hogy MLM lenne.

2013. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Számomra mindenképpen példaképek azok az emberek, akik tényleg magas szinte jutottak, nyugdíjakat értek el az flp-nél, ez nagyon jó. Az MLM semmiképpen sem zárja ki a piramis rendszert (és nem játékot).

Nem szeretek fitogtatni, eddigiekben sem tettem ezt. Két vállalkozásom van, mindkettő a reklámszakmában 15 éve. Stratégia szempontból tettem fel ezt a kérdést. Bár végeztem felsőfokú oktatásokban különböző karokon, úgy érzem, hogy nem itt tartanék, ha üzlet/business felajánlásokban mindenbe belementem volna. Mindenben mérlegelni kell a rizikófaktorokat, másképp fejetlen paprikajancsiként rugdosnak ide-oda.

Az is tény, hogy nagyon sok cég bezárt éppen ebben a témakörben, s ennek leginkább pénzlopás szaga volt és az ügyfelek regisztrálása után sajnos a cég nem állított fel egyik esetben is egy profi ügyfélkezelő csapatot. Itt most azokról beszélek, akik szolgáltatásokat értékesítenek, s nem csak termékeket.

Kíváncsi vagyok a többiek véleményére is természetesen.

2013. nov. 4. 17:44
 18/32 anonim ***** válasza:
55%

Lehet én értettem félre, de azt kérted soroljam fel konkrétumokkal egy "hagyományos" vállalkozás költségeit. Ezt megtettem. havi szinten nekem 90 ezerbe van a kft alapköltsége, de ez sok mindentől függ, ha értesz a vállalkozásokhoz, ami láthatóan nem fedi a valóságot.


Azt állítottad, az mlm-mel kevesebb a költség, mint a hagyományosnak.


Ehhez képest azt mondod kft-ben végzi ismerősöd, vagyis "hagyományos vállalkozási formában", így a költségei is megegyeznek egy kft költségeivel, vagyis nem értem így állításod szerint, hogy olcsóbb egy kft költsége, mint egy kft költsége ? :-))


A lényeg, hogy le vagyok maradva, - 7 éves vállalkozói múlttal és több vállalkozásommal (bt, kft, adószámos magánszemély, együtt-,) mert nem tudom, hogy 500.000 Ft a törzstőke a kft-nél. Míg Te üzleti rovatban osztod az észt, vállalkozás nélkül, ismerősöd példáján :-)))


Vállalkozóként mégis tudom, hogy 105 ezer Ft, vagy akár 50.000 Ft is elég lehet a kft alapításhoz, de a tartós működéshez nem, ami a hosszú távú tervezés alapja.(lásd csak egy tényezőt mellékeltem, a rövid távú 3 milliós feltőkésítési kötelezettségről)


A termékbemutatót meg a kérdező fogalmazta meg, ha elolvasod a kérdést. Nem csak az mlm-re kérdezett rá.


Mondom, lehet csak én látom így, de komolyan nem értelek...

2013. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Felhoztad az aranyos céget. Van több is, ők nem MLM cégek, de sajnos ezt csak az látja át aki valóban képes megérteni a működésüket. Viszont ehhez már mélyrehatóbban kell tanulmányozni a cégeket.


Ez épp olyan, mint hogy volt egy riportfilm rejtett kamerával, hogy mennyire könnyű átverni az embereket a hamis iphone-okkal. Vannak olyan ügyes hamisítványok amik elsőre még a tapasztalt szervízest is megtévesztik.


Az MLM-nek mondott cégek kb 95%-a csaló vagyis nem MLM. És éppen a tájékozatlan embereket tudják átverni. Ezért szűnnek meg 2-3 év múlva.

Az teljesen lényegtelen, hogy mit értékesítenek, az igaz, hogy a termékkel foglalkozó cégek között jóval kevesebb a csaló, mivel ott el is kell valamit adni. De az aranyos cégeknél is megoldható, hogy ne MLM legyen csak annak látszódjon.


Volt szerencsém a Szuperinfó alapítójával beszélgetni (gondolom a céget nem kell bemutatni), most ő is MLM-el foglalkozik (most 50 körüli). Az MLM-ben jóval kisebb a kockázat, mint bármilyen más vállalkozásban ezt nem csak tőle hallottam. De ezt megintcsak az tudja aki hajlandó komolyabban mögé nézni. Én is voltam hagyományos vállalkozó nem jött össze, most van egy jó munkám amivel elégedett vagyok, lehet túl jó is és ezért nem foglalkozom mással.


Egy másik vállalkozó aki MLM-be kezdett igaz már lassan 10 éve most 50. Neki volt két cége is és pénze is, viszont nem volt szabadideje.


Harmadik vállalkozó, egy márka kizárólagos forgalmazója volt Mo-on, hétfőtől-vasárnapig dolgozott igaz keresett is 1M és az felett, viszont szintén nem volt semmi ideje. Most MLM-el foglalkozik igaz nem keres annyit, mint korábban, de nem is kell güriznie éjjel-nappal.


Nem sok ilyen vállalkozóval beszélgettem, de mind elmondta, hogy most jobban élnek, mint korábban. És nem azért, mert több pénzt keresnek van aki kevesebbet, hanem azért, mert megtehetik, hogy bármikor szabadságra menjenek, azért mert jóval kevesebb munkával keresnek annyi pénzt, mint korábban.


Ha pedig már felhoztad az FLP-t menj el egy rendezvényre és beszélgess olyan emberekkel, mint Mázás József, aki nem 10 éve csinálja hanem csak 2 és fél.


Egyébként azt még mindig nem értem, hogy a vélemények érdekelnek-e vagy a tények?

Mert ha a tények, akkor adott a lehetőség, hogy beszélgess olyanokkal akik ebből élnek.

Az emberek véleménye úgyis az, hogy telejesen mindegy milyen vállalkozásba, de hülyeség bármibe is kezdeni. Okot meg rengeteget felsorolnak, hogy miért nem érdemes vállalkozni, "a kormány, a válság, az adózás, a piac, a kis pista" a kifogások végtelenek. Márpedig ennek ellenére is van akik vállalkozásba fognak és sikeresek lesznek benne. Függetlenül a vállalkozás tevékenységétől.

2013. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

ma 18:01

Látom ismét szándékosan terelsz vagy direkt nem akarod érteni. Főleg azt nem, hogy mi egy hagyományos vállalkozás és egy MLM vállalkozás.

Nem az a különbség, hogy Bt, Kft, Egyéni.


Egyszer olvastam valamelyik MLM-es kérdésnél egy jó leírást.

Hol jelentkezik egy MLM vállalkozásnál az üzlethelyiség bérleti díjja? Sehol mivel nincs szükség rá.

Vagy a termékek kiszállítási, raktározási költsége? Sehol, mivel ezt az anyacég vállalja magára.

Nem kell havi szinten több milliós készlettel rendelkezni, mivel ezt is az anyacég vállalja.

Stb.

Ezek a költségek mind nem jelentkeznek.

Ennyire egyszerű.

2013. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!