Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok az 50 feletti emberek...

Azok az 50 feletti emberek (főleg nyugdíjasok), akik vígan reklámozzák az MLM rendszert és termékbemutatókat min.50 helyen/nap, immár legalább 15 éve, tényleg keresnek is ezekkel valamennyi pénzt? Kíváncsi lennék, hogy mennyit. Vagy csak unaloműzés?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 14:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
11%

Látom azért Cd-ket is sikerült hallgatni a sok elavult halandzsával.:-))


Egy bérbeadónak, vagy egy programozónak miért kellene bérelnie üzlethelyiséget, vagy szállítani, raktározni bármit is milliós tételben?

Mégis a vállalkozása lehet adószámos magánszemély, bt, vagy kft.


Vagyis hiába "hagyományos vállalkozás" nem jelentkezik sehol sem ilyen költség, amit felsoroltál.


Ha kereskedelemről beszélünk, akkor pedig példának mondom, hogy 2006 óta foglalkozok elektronikus kereskedelemmel. Amiről beszélsz az a dropshipment és nem egy MLM anyacég "jósága", hanem egy logisztikai megoldás, ahol a vállalkozónak csak számláznia kell, a kiszállítást pedig a partnercég (nagykereskedelem, disztribútor)végzi a központi raktárról, így egy szobából is lehet irányítani egy nemzetközi disztribúciót is akár, ez saját tapasztalatom. Ez akár egyéni vállalkozóként is, még kevesebb költséggel működtethető.


Sok sikert a leendő mlm vállalkozásodhoz!

2013. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
11%

Nekem ezt írta egy nagymama arra mikor rákérdeztem a tuti befektetésére (mert ugye jött a zavaros katyvasz dumával, hogy szálljak be 300.000 ft-tal):


"Igen, természetesen MLM. Én az AMWAY cégnél tapasztaltam azt, hogy az EMBER a fontos s nem az, hogy az embert használja. Egy benzinkút shopvezetői állást cseréltem le és ma már szabadon élek, s az Unokám jövője is biztosítva lesz a jogdíjjal."


erről ennyit :)

2013. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
11%

A kérdező egyébként jól rávilágított, hogy ugyanúgy mint bármely üzlethez érdemes üzleti tervet készíteni, vagy legalább egy swotot, ahol vagy a gyengeségek, vagy a veszély között szerepelnie kell az előítéletnek, ami az említett értékesítési formákat jellemzi. Emellett a megfelelő piacismeret is elengedhetetlen.(Vásárlói szokások,fizetőképes kereslet, helyettesítő termékek, stb)


Én nem vágnék sem mlm-be (bár már hívtak 6-7 céghez) mert nincs kereslet alapú piacom rá és igazából a megítélés szempontjából visszalépés lenne.


Van viszont másra, ami mellékállásba hoz valamennyit és pozitív a mérlegem, de főállásba ismét alkalmazott vagyok. Így csökkenthetők a járulékok, nincsenek megélhetési problémáim, 7 számjegyű megtakarításokkal rendelkezek és legalább az említett szabadidő hiánya, -ami egy főállású vállalkozással jár- kiküszöbölhető, amellett hogy éves szinten van 3-4 hónap szabadságom.

2013. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
92%

Ej, de sok a butaság, a sztereotípia és a sok önigazolás...


"Azok az 50 feletti emberek (főleg nyugdíjasok), akik vígan reklámozzák az MLM rendszert és termékbemutatókat min.50 helyen/nap, immár legalább 15 éve, tényleg keresnek is ezekkel valamennyi pénzt?"


Először is honnan tudod, hogy vannak ilyenek? Ha tudod, hogy vannak, miért nem őket kérdezed meg? Másodszor, csak valószínűsíteni tudom, hogy nem csinálnák 15 éve, ha nem keresnének vele. (Persze vannak olyanok is biztosan, akik már 15 éve lottóznak...)


"Kíváncsi lennék, hogy mennyit. Vagy csak unaloműzés?"

Megint csak, ezt valószínűleg nem egy fórumon fogod megtudni. Őket kellene megkérdezned. De segítek. Van köztük, aki nagyon sokat keres vele, mondjuk milliókat. Van olyan, aki nagyon keveset keres vele, mondjuk pár ezret. És van olyan, aki a kettő között. Természetesen az is elképzelhető, hogy van, aki unaloműzésből, vagy szerencsejáték jelleggel űzi ezt.


Most ezzel előrébb vagy?


Tényleg ez volt a legfontosabb kérdés a témában, amit fel tudtál tenni?


Ha érdekel a téma, birizgálja a csőrödet, akkor nem itt kell informálódni, hanem visszakanyarodok... meg kell kérdezni azokat az 50 felettieket. Ha nem érdekel a téma, akkor viszont megint nem értem, milyen indíttatásból tetted fel a kérdést...


El kell dönteni, hogy a kényelmes 8-5-ig 40 éven át, vagy a 8-9 hónapon át 16órás munkanapos full családtalanul egy távoli hajó 2m2-es hálófülkéjében töltött időszak után "3-4 hónapon át 0-24-ig a családdal" életmód a megfelelő, vagy esetleg egy MLM üzlet felépítésével és élvezésével járó életmód a legmegfelelőbb.


Mindegyik jó valakinek, dönteni kell és kész. Ehhez képest itt megjelenik mindhárom csoport és lázas önigazolás közepette szapulja a többieket.

2013. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%

ma 18:26

Azt a híres cégedet el kellett adni, mert nem ment. Szóval nem tudom, hogy milyen cégről beszélsz ami 2006 óta működik.

És pont, hogy hajón dolgoztál és nem vállalkozó voltál.

Érdekes, hogy ezt mindig máshogy adod elő.


Egy bérbeadónak más költségei vannak és más kockázatai. Nyilván, de a vállalkozások nagy része úgy működik, hogy van egy üzlethelyiség, tele áruval. Az árut neki kell beszerezni, neki kell tárolni, neki kell reklámozni stb.

A bérbeadónál mi van, hogyha nem megy a bolt és a bérlő nem fizet? Akkor mehet perelni vagy behajtóval megpróbálja behajtatni a pénzét. Nem egyedi esetről van szó.

Programozó. Szintén reklámoznia kell a tevékenységét. Ha nincs munkája, akkor nincs bevétele sem. Ezzel szemben az mlmben ha van egy hálózata valakinek az akkor is bevételt termel amikor ő elmegy két hétre nyaralni és a két hét alatt egy telefont vagy emailt sem ereszt meg az üzlettel kapcsolatban.


Te még mindig csak azt hiszed, hogy értesz az mlmhez, de közben fogalmad sincs, hogy valójában hogyan működik.

2013. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
89%

"Én nem vágnék sem mlm-be (bár már hívtak 6-7 céghez) mert nincs kereslet alapú piacom rá"


Ha tudnád, hogy hogyan működik, akkor nem írnál ilyet. Az, hogy te nem vagy hajlandó megkeresni azokat akik hajlandóak vásárolni az nem jelenti azt, hogy nincs piaca. Az ismerettségi körödben van legalább 20 olyan ember aki hajlandó lenne minimum vásárolni és nem kizárt, hogy potenciális üzletépítő is van közöttük.

De ha nincs, akkor meg az ő ismeretségi körükben biztos, hogy lehetne találni. A nagy számok törvénye ha tetszik ha nem, de működik.

2013. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
11%

Az csak az egyik (első) cégem volt, de úgy látom már megint egy régi ismerősbe botlottam, le vagy maradva (mint a kft alapítással is...)


Azért változnak a trendek, a boltokba sem feltétlen saját tőkét invesztálnak árukészletre,ahogy én se tettem már induláskor sem, és most sem, bérleti díjam sincs,amit fizetnem kéne, de van üzlethelyiségem, léteznek ingyenes megoldások is ezekre és még sorolhatnám... de még mindig nem tudlak komolyan venni névtelen ismeretlen-ismerős... :-))

2013. nov. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagyok régi ismerős csupán vissza olvastam pár régi mlm kérdést.


Téged miért kellene komolyan venni. 7 év alatt nem voltál képes egy olyan vállalkozást felépíteni amiből valóban meg tudsz élni. Mert ha fel tudtál volna, akkor nem kellett volna hajóra menned dolgozni.


Az mlmel kapcsolatos ismereteim meg elsőkézből vannak nem ilyen fórum szintű véleményeket olvasok, ahogyan te teszed.

Havi szinten találkozom nagyobb vezetőkkel néha sikerül kicsit beszélgetnem is velük. Van egy akivel többször beszélek havonta, nem az üzletről, de ez lényegtelen. Van egy zárt Facebook csoport ahol csak az üzletépítők meg a vásárlók vannak bent. Látom, hogy ki mennyit és mit dolgozik, és látom az eredményeket is. De nem csak az FB-n látom hanem a rendezvényeken, meg azon, hogy ezeknek az embereknek hogyan változott meg az életük. Meg látom, hogy az én életem is mennyit változott jó irányba amióta megismertem ezt a csapatot és ezeket az embereket.


Te meg ezzel szemben a fórumról összevadászott véleményeket látod. Annak meg köze sincs a valósághoz. De mondjad csak a magadét. Meg keverd ide a piramisjátékokat meg a hülye termékbemutatós cégeket.

2013. nov. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Azért a személyeskedés még mindig jó fegyver, ha nincs más:-))


A komolyságot arra értem, hogy tele vagy pozitív példákkal,megváltozott az életed az mlm-től,csak ilyen sikeres ismerősöd van szinte és Téged mindenki ismer, mégsem vállalkozol az mlm-re :-))


Nem állítottam, hogy egy ember sem keresne pénzt az mlm-mel,vagy nem élne meg belőle, de a százezres tömegekhez képest elenyésző a sikeresek száma, csakúgy mint a hagyományos vállalkozásoknál sem lesz minden vállalkozás eredményes, ha nem megfelelően van menedzselve. Azért az átvert, vagy csalódott emberekkel is tudnál beszélgetni, sajnos még mindig ők vannak többen nagyságrendileg. Az már ugye megint csak kérdés, hogy miért nem tesznek ez ellen a rossz előítélet ellen a direct sales cégek.


Ha pedig már rákérdeztél, mindenkinek megvan a maga döntése. Attól hogy alapítok, vagy eladok egy-egy céget, vagy üzletrészt , mást megtartok még nem jelent sikertelenséget.Egyszerűen csak kihasználom az olyan lehetőségeket,amik adódnak és kerülöm azokat a tényezőket, amik veszélyeztetik egy-egy vállalkozás eredményességét, hogy pozitív legyen a mérlegem. Én elég sok hazai vállalkozóval találkoztam már külföldön, akik szintén úgy gondolják, ahogy a kérdező is írta, az egyszerűbb, fizetett kétkezi munka is jobb és eredményesebb, mint jutalékos rendszerbe hideg hívásokkal telefonálgatni, szervezgetni és próbálni eladni akár a terméket, akár az életedet megváltoztató üzleti lehetőséget képesítés nélkül. Az pedig hogy a képesített munkaerőt jobban megfizetik kint, már megint egy más kérdés, és további előnyökkel is jár. + legalább nem kell vele "házalnom" effektíve semmi költséggel nem jár, mégis tudok embereknek segíteni, akik érdeklődnek iránta és hát a kivándorlási kedv elég "nagy piac" manapság.


Flp és Amway kapcsán, csak néhány konkrétum, amit érdemes megnézni az éves beszámolók eredményei. Évek óta csökkenek, 4 év alatt 40%-al esett vissza a forgalom, az Amway tavaly már veszteséges volt itthon. Nyilván ez is az üzleti tervezés része, ahogy az is, hogy egy üzleti tervet nem a nagy számok törvényére építek, hanem a valós piackutatásra.

2013. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

ma 07:36


Azt gondolná az ember, hogy aki már évek óta ilyen gyűlölettel van az mlm iránt és ennyit foglalkozik vele, mint te, az fejlődik és tanul is valamit az mlmel kapcsolatban. De úgy látszik ez nem így van.

Lehet, hogy az adózást kened-vágod, de az MLM-hez totál sík vagy. Legalábbis aki ide keveri a piramisjátékokat meg egyéb ilyen csaló cégeket, meg nem is érted magát az MLM működését sem, mert sorra írsz rettenetes butaságokat. De ezen a téren is, mint a focinál meg a politikánál az okoskodás az nagyon megy mindenkinek.


Azt sem tudom eldönteni, hogy szándékosan adod a hülyét vagy tényleg képtelen vagy szöveget értelmezni. Minden esetre már egyszer leírtam.

Elégedett vagyok az életemmel és a munkámmal és jelenleg nem érdekel az mlm, mint vállalkozás, de ez nem jelenti azt, hogy később nem gondolom meg magam. Sőt van olyan a csapatban aki 8 év után idén kezdett el dolgozni, az elmúlt 8 évben eljárt rendezvényekre és úgy el volt. Most viszont sorra hozza az eredményeket. Nem tudom, hogy ebben mi nem volt érthető, de úgy látszik vannak ilyen esetek, akik szándékosan nem akarnak valamit felfogni.

2013. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!