Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapest milyen város megélhet...

Budapest milyen város megélhetés/munkahelyek szempontjából? Onnan is sokan költöznek el külföldre?

Figyelt kérdés

Mi az amit szerettek/szerettetek Pesten és mi az amit nem szerettek benne?

Van olyan itt aki vidékről költözött Pestre,de utána inkább külföldre ment?



2013. nov. 4. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Megélhetés szempontjából talán nem a legrosszabb, de minden egyéb rossz. Egy szürke büdös város, ami leszívja az energiád. Rövid távon jó lehet itt élni, de hosszú távon egyértelműen a vidék a jobb. Külföldre menni jó ötlet lehet pl világot látni, dolgozni, szerencsét próbálni, de ahhoz nem feltétlenül kell Bp-n élned.

Az emberek mogorvák, soha nem mosolyognak, neked jönnek és még rád is üvöltenek, hogy miért vagy útban stb. Hosszú távon mindenképp kerülendő, bocsi de nekem ez a véleményem. Sok nagyváros ilyen, de nem az összes. Pozitív példaként Stockholmot említeném. Az egy rendkívül nyugodt és energikus város Bp-hez képest.

2013. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Munkahely és lehetőségek szempontjából a legjobb, más kérdés, hogy vidékről odaköltözve kinek jön be. Én budapesti vagyok, én pl. vidékre nem költöztem volna. Végül úgy alakult, hogy külföldre költöztem, vidékre, de hiába volt szép a környezet, nem jött be a vidéki élet, most egy külföldi nagyobb városban lakom.


Amúgy Budapestről is rengetegen költöznek külföldre.

2013. nov. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Végül is igazad van, második. Talán túl negatívan fogalmaztam mert én nem szeretem Bp-t, de attól még sok ember megtalálhatja a számítását itt sőt szerethető arca is van Bp-nek, mint minden dolognak.

Kérdező ez inkább tőled függ, mit szeretsz, hol akarsz élni, hogy tervezed a közeljövőt? Mert a külföld az elég nagy kategória és nagyon nem mindegy hogy nyugat vagy kelet, milyen város, milyen falu stb. Szerintem kelet jobb. Igaz hogy alacsonyabb a bér, de olcsóbb is, emberségesebb is, de gondolom te inkább nyugatra gondoltál.

2013. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!