Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Na, kinek mit hozott a közmunk...

Na, kinek mit hozott a közmunka-program?

Figyelt kérdés
Mindenki utcaseprösködik?
2013. nov. 5. 19:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%

Elmesélem nekem az én sztorym.

Lejárt a szerződésem,bementem a munkanélkülire bár tudtam,hogy nincs meg az egy év nem kapok semmit.Mindegy azért bementem.

Az önkormányzathoz már el sem mentem,hogy fizessék a Tb-m ,mert a férjem dolgozik.

Ezek után felhívtak az önkormányzattól,hogy miért nem mentem be...mondtam mert mert nem vagyok jogosúlt semmiféle segélyre.Én egyáltalán nem kértem tőlük munkát,mégis egyik reggel beállított az egyik ügyintézőjük,hogy lenne egy tanfolyam,amiről röviden tömören arról szól,hogy 2 hónap közmunka és 4 hónap valamilyen tanfolyam.Azért írom,hogy valamilyen mert a mai napig senki semmit nem tud ezzel az ominózus tanfolyammal kapcsolatban.Mondtam a csajnak,hogy köszi nem vállalom,mert biztos van más aki jobban rá van szorúlva mint én.Tévedtem nem volt,majd azt kezdte ecsetelni,hogy ha nem lesz meg az X számú ember,aki nem indúl el a "tanfolyam"

Megmondom őszintén egy fizetésből nem lehet megélni,és sajnos hiába van érettségim meg szakmáim,kitörölhetem vele a hátsóm,szóval igent mondtam.

Berendeltek a munkaügyre orvosi vizsgálatra,és aláírattak velem egy papírt,hogy 2 hónap közmunka,4 hónap "tanfolyam".Én ennek tudatában írtam legalább is alá.

Megvolt az orvosi,majd mondták,hogy hétfőn 7 órakor munkakezdés itt és itt.

Ott derűlt ki,hogy tanfolyam az nincs,van viszoint helyette 6 hónap közmunka,amivel önmagában még nem lenne gond,mert lapátolok én havat,utcát is söprök nem szégyellem a munkát,de a mi önkormányaztuknál nem ezt kell éppenséggel csinálni...

Szóval úgy érzem és nagyon is jogosan,hogy át lettünk verve.Senki nem tud semmit,kéz kezet mos,és akkor még megkaptuk azt is,hogy legyünk nagyon hálásak,mert megkaptuk ezt az állás.Mint már feljebb is írtam nem én mentem oda,hogy adjanak melót,hanem ők jöttek hozzám.

Mondtam seprek ha kell,havat lapátolok ha kell,Valamiből élni kell,de ebből az összegből nem lehet,Jól lakni nem lehet belőle,éhen halni meg sok...

Lehet boncolgatni még,hogy a statisztika javítására van ez kitalálva,meg úgye közeleg a választás stb...

A "Tanfolyam" szó alatt azt értik,hogy megpróbálnak adott esetben egy diplomást vissza integrálni a munka világába,

közben pedig ha a "Tanfolyam" alatt valaki talál munkát,akkor bírságot kell fizetni.Most akkor mi van?Elmehetsz dolgozni a tanfolyamról,de akkor fizess???

Szóval nekem nem hozott semmit,de most már nagyon úgy vagyok vele,hogy nem megyek el inkább dobálom a kutyákat az utcán...

2013. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Hát én Pesten vagyok, és behivott a munkaügyi egy csoportos tájékoztatóra. Ott adtak beutalót is. Még az eredményeket most fogom visszavinnni, de mondták, hogy amikor visszaviszem, akkor egyuttal az ügyintézővel beszélni kell a munkáról is. Nem értem mire ez a felhajtás, ha ugyis mindenkit kiküldenek valami alja munkára. Én mondjuk diplomás vagyok, sajnos olyan "értékes" végzettséggel, ami a közmunkaprogram résztvevőinek 0,5%-ának lehet körülbelül (BME Gépész)...


Ha még igy is utcát seperni fognak kiküldeni, akkor ez az ország el van veszve. Ha még quázi ingyen se kell gépészmérnök végzettségű ember. Majd gondolom azt a munkát, amit én is tudnék csinálni a diplomámmal majd odaadják valami "havernak", akinek max érettségije van.

2013. nov. 5. 20:37
 3/28 anonim ***** válasza:
62%

Ez az ország már most el van veszve...sajnos nem tudok rá reagálni és már nem is akarok.

Ha nincs munkád nem vagy senki,és részesül abban hogy meg vagy alázva,pakolgatnak ide oda mint egy tárgyat.

Tanulsz évekig a nagy büdös semmiért,vagyis ezért...diplomások hosszú sora végzi söprüvel a kezében.És tudod mi ebben az egészben a legnevetségesebb?Hogy még te legyél ezért hálás.Ha én elmesélném neked,mit kellenne csinálni a közmunka keretében sirva fetrengenél a röhögéstől.Ha gondolod elmesélhetem.

2013. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

jöhet.


de amugy én nem kaptam egy fillért se az államtól, ugy hivtak be erre. MOst igényeltem tb-t meg fht-t is. AZtán most hallom, hogy akinek fht jár, azt előre sorolják a közmunka-osztáskor.

2013. nov. 5. 20:47
 5/28 anonim ***** válasza:
62%
irj egy mail cimet.vagy facebook chat.
2013. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
privibe is le tudod irni
2013. nov. 5. 20:49
 7/28 anonim ***** válasza:
40%
Pedig elvileg akik kapják a fht-t azokat fel se veszik,csak azokat akiknek semmiféle ellátás nem jár.Ennek ellenére hozzánk is jöttek ilyen emberek,szóval kétesélyes.
2013. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

JÓÓÓÓ is lenne, hogyha kapod az FHT-t ingyen...


én pl csak azért regeltem munkanélküliként, hogy majd ha felvesznek valahova, akk kapjon a munkáltató járulékkedvezményt utánam. Az emberek nagyobb része viszont csak a segély miatt regel.

2013. nov. 5. 21:19
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
közigazgatásban kaptam, irodai munkát.
2013. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
pacsi
2013. nov. 5. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!