Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Na, kinek mit hozott a közmunk...

Na, kinek mit hozott a közmunka-program?

Figyelt kérdés
Mindenki utcaseprösködik?
2013. nov. 5. 19:52
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
vagyis, neked akk tök jo
2013. nov. 5. 22:47
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Voltam már közmunkás, most szimpla munkanélküli vagyok, de nem kapok semmi segélyt, férjem dolgozik, így még én fizetek az államnak, tb formájában, szép kis ország ez. Gyes után vagyok, ami újabb rossz pont a munkáltatóknál, hiába van diplomám, nyelvvizsgám, kapnák a járulékkedvezményt utánam, közel fél éve mégsem tudok elhelyezkedni rendesen. Alkalmiban dolgozom napokat, ha hívnak, fizikai melót, éhbérért.
2013. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
87%

Hát nekem nyügöt hozott csak....

Emellett az a szégyen az egészbe,hogy szakmámba dolgozok közmunkásként és ugyan ugy a 75 ezres fizuba vagyok besorolva az az 49ezret kapok kp ba szerintem ez tök szégyen,hogy egy állami cég nem képes a szakmunkás bért megadni egy szakmunkásnak ennyit a munkahely teremtésről meg a stb stb ről ja a kajajegy? a védőital? meg sorolhatnám....ezek sincsenek de ez van sajna a maszek nem jelenti be az embert ebbe a programba meg belekényszeritik az embereket.

2013. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Hát nem muszáj! Csak ugye ha elutasítod, akkor elesel minden állami támogatástól, mint pl. TB (bár magadnak is fizetheted).
2013. nov. 8. 14:01
 15/28 anonim válasza:
71%
Hát ezt azért nem nevezném állami támogatásnak a tb t illene azért,hogy ne vonják meg hiszen az ember azért már melozott elötte is és a fizujábol vonták és neem biztos,hogy igénybe vette.....
2013. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
közteherviselés...
2013. nov. 9. 03:46
 17/28 anonim válasza:
Hát szerintem ezeket most már inkább nevezzük: "nyilvános rablásnak"....
2013. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%

Ez az egész hűhó csak a jövő évi választások miatt van.

Orbán bácsi dob egy kis aprópénzt a munkanélkülieknek.5 millót az önkormányaztoknak,és mindjárt lehet örülni.

Értelme nem sok van.

Mint írtam:Megélni belőle kevés,éhen halni meg sok.

2013. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Zebra3328 válasza:
66%
Egerben lakom, gépszerelő végzettségem van, 2 hónapja voltam munkanélküli. Most egy állami cégnél végzek építőipari segédmunkát, havi 98000 bruttóért. Nekem ezt hozta a közmunka program. (Irtó mérges voltam, amiért belekényszerítettek egy ilyen munkába, nem ezért törtem magam az iskolában. Mostanra már elmúlt. A "munkatársaim" 80%-a cigány, ha szakképzetlenek akkor csak 75000 a bérük. Ők vajon megélnek ennyiből, 2-3 gyerekkel?)
2013. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%
Először betettek egy kertészeti munkakörbe, amitől lelkileg csaknem tönkrementem, most meg szemétszedést vállaltam muszájból mert nem elégedtek meg évi 3 hónap közfoglalkoztatással, megfejelték újabb 6-tal. Akkor minek fizetik a 22800 Ft-ot?
2013. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!