Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » S. O. S. Hogyan kell felmondan...

S. O. S. Hogyan kell felmondani a munkáltatónak? Ha x. mondok fel, akkor kell odaadni a felmondást, vagy előtte való nap? A 30 napos felmondási idő 30 naptári napot jelent vagy 30 munkanapot?

Figyelt kérdés
aki tudjon válaszoljon, még sose mondtam fel :$
2013. nov. 13. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Írásban. A neten találsz rá mintát.

A 30 nap naptári nap.

2013. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy irásban kell, de azt nem tuom hogy aznap amikorra irom a felmondást, vagy előtte, hogy mondjuk december 1jén felmondok, 30 napos felmondásival, és elég ha 1-jén odaadom vagy hamarabb kell?
2013. nov. 13. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minél előbb, hogy a cég tudjon keresni helyetted mást.

Bemégy a főnökhöz és elmondod neki, hogy hé főnök, fel szeretnék mondani ilyen és ilyen határidővel. Megbeszélitek a dolgot és az alapján írsz neki valamit. Ha nem gecó, akkor nem lesz gond. Ha időben szólsz, lehet nem is ragaszkodnak a felmondási időhöz.

2013. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szóltam két hónappal előtte, hogy nem szeretnék tovább maradni, és a felmondást is megfogalmazták nekem, csak alá kellett írnom. Közös megegyezést írtak rá.
2013. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
engem nem engednének el közösbe mert ember hiány van
2013. nov. 13. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is emberhiány volt, azaz senki más nem tudta volna csinálni az én munkámat, de ezt megoldottam azzal, hogy beszerveztem magam helyett az egyik barátnőmet, aki ugyanazt tudja, amit én. Amikor szóltam, hogy nem szeretnék jönni, rögtön megemlítettem őt is, meg persze azért hagytam két hónapot, hogy legyen idejük találni mást, ha nem tetszik nekik, akit én ajánlottam. Szerencsére tökéletesen megfelelt, így mindenki jól járt. Neked nincs olyan ismerősöd, aki munkát keres, és hasonló a végzettsége, így jól jönne neki az állás?
2013. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az új (2013. jan. 01-től érvényes) Munka Törvénykönyve szerint:

[link]

38. oldaltól...


X. A munkaviszony megszűnése és megszüntetése... bekezdés


A munkavállaló mind a határozatlan, mind a határozott idejű munkaviszonyt

megszüntetheti felmondással. (41. oldal)

A határozatlan idejű munkaviszony felmondását nem köteles indokolni, a határozott idejű munkaviszonyét azonban igen. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire

tekintettel aránytalan sérelemmel járna.


A felmondási idő (42. oldal)

A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik, e rendelkezéstől kollektív szerződés csak a munkavállaló javára térhet el. Ez azt is jelenti, hogy kollektív szerződésben vagy a felek megállapodásában is lehetőség van ennél későbbi kezdő időpontot kikötni.

...Lényeges változás, hogy a munkáltatónál munkaviszonyban töltött időnek csak a munkáltatói felmondás esetén van jelentősége, ha a munkavállaló mond fel, harminc nap marad a felmondási idő.

...Mindkét felmondásra igaz viszont, hogy a fentinél hosszabb, legfeljebb hathavi felmondási időben is megállapodhatnak a felek (e szabályt az Mt. hatálybalépését követően kötött munkaszerződésre kell alkalmazni). A kollektív szerződés ugyancsak megállapíthat a törvényben foglalt harminc napnál hosszabb felmondási időt.


Változatlan az a szabály, hogy a munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót – legalább a felmondási idő felére – a munkavégzés alól felmenteni. A munkavállalót a kívánságának megfelelően – legfeljebb két részletben – kell felmenteni a munkavégzés alól. A felmentés idejére távolléti díj jár.

A felmondás szabályaitól a felek megállapodása vagy kollektív szerződés nem térhet el.

2013. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Határozott idejű munkaviszonynál sem kell indokolni. Én is csak szóltam, hogy nem szeretnék tovább szerződést hosszabbítani. Sőt itt valójában még felmondási idő sincs, kizárólag a lelkiismeretedre van bízva, hogy szólsz időben, hogy találhassanak pótlást a helyedre, vagy csak a következő szerződés aláírását tagadod meg.
2013. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

# 6/8 Időpont tegnap 20:40


sima összeszerelői munka, csak marha szemét a cég, meg a kollégák. viszont az ember hiányra nem akarnak fel venni senkit, inkább minket túlóráztatnak... van ismerősőm akinek nincs munkája, de nem ajánlanám neki nyugodt szívvel, mert hiába munka, nincs más stb, próba idő alatt tök normálisak aztán az utána jövő két hónapban már kikészítettek idegileg

2013. nov. 14. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!