Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi fontosabb? A...

Szerintetek mi fontosabb? A pozíció vagy a keresett összeg?

Figyelt kérdés
Elég sokat vitázunk a családdal emiatt. Van 1-2 munkanélküli a családban és van aki szerint hülyeség kimenni pl. szobalánynak külföldre, mert az egy utolsó munka, akkor is ha 4x annyit keresne, mint itthon egy multinál. Van aki szerint meg az első a pénz és csak másodlagos, hogy milyen munkakörben dolgozik valaki. Ti mit gondoltok erről?
2013. nov. 15. 18:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az számít, hogy szeressem, amit csinálok. Ezért nem is akarok kimenni külföldre. Minek?
2013. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

a pozició hosszab távon jelent (het) több pénzt.


tehát a kérdé az rövid vagy hosszutávon kell e pénz illetve kb mennyi vesztesség ha rövidtávo töb bpénzt keresünk

2013. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nyomasztó lenne pl egy egy mó meló után kimenni szobalánykodni külföldre, távol a szeretteimtől.
2013. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
mó=jó:D
2013. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
75%

Elég összetett kérdés...


Szerintem elsődleges, hogy a lehetőségeidhez képest a legjobban érezd magad a munkádban.

Ha ez egyenlő több pénzzel is, akkor szerencséd van.

Ha jó kedvel azt dolgozol, amit szeretnél kevés pénzért, akkor szerintem megéri.

Ha nem szereted a munkád, de sok pénzt hoz, az megkeserít, de gazdag leszel, vagy jól élsz... nem tudom megéri-e.

Ha pedig csekély összegért olyat végzel, ami nem fizet sokat, az hülyeség... De vannak periódusok az ember életében, amikor rászorul erre is...

2013. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
Csatlakozom az #1-hez, az igazán fontos, hogy az ember szeresse, amit csinál. Pénz, pozició, karrier mind utána jön...
2013. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy kimész szobalánynak ,vagy mosogatni, vagy akármi, nem csak a pénzről szól. 1 évet voltam kinn, és a megkeresett pénzen túl a tapasztalat, megélt élmények is nagyon fontosak lettek. Először én is azt hittem, hogy csak a pénzről szól. Amúgy aljamunka, meg minden, de az is munka, nem kevésbé fontos, mint egy bármelyik másik. Ha megnézed, a társadalomban mindenféle munka szinte egyformán fontos. Ha nem jönne a kukás, belefulladnánk a szemétbe, ha nem takarítanának egy étteremben, senki nem menne egy koszos helyre stb..


Véleményem szerint, mindegy, hogy mit csinálsz, ha te magad el tudod fogadni azt, és még ha nem is élvezed, ne utáld. Embert pedig a munkája miatt nem nézek le, vagy gondolok kevesebbnek,

2013. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
A szobalányság egy tisztességes munka és hogy őszinte legyek, jobban tisztelem a szorgalmas, dolgos embereket, mint a vezető pozícióra váró munkanélkülieket, mert nekik nem fűlik a foguk takarítani.
2013. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Ez a helyzet van a mostani munkahelyemen is. Mi sima pincerek tobbet keresunk mint a managerek, nem is kevessel. Volt kollega akit rabeszeltek hogy legyen manager, 2 het mulva konyorgott hogy tegyek vissza. Amugy szerintem egy szobalany nem keres kint sem annyit hogy barmire menne vele, a kint megkeresett minimallal nem jut messzire.
2013. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Azért ez nem feltétlen igaz, mert van ahol a minimálbér 1000-1200 euro, tehát annyit mindenképpen keres, esetleg kap borravalót is. A szállást meg étkezést sok helyen biztosítják, ami persze közel nem luxus körülmény meg nem feltétlen lakik jól az ember, de legalább van valamit enni.
2013. nov. 15. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!