Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi fontosabb? A...

Szerintetek mi fontosabb? A pozíció vagy a keresett összeg?

Figyelt kérdés
Elég sokat vitázunk a családdal emiatt. Van 1-2 munkanélküli a családban és van aki szerint hülyeség kimenni pl. szobalánynak külföldre, mert az egy utolsó munka, akkor is ha 4x annyit keresne, mint itthon egy multinál. Van aki szerint meg az első a pénz és csak másodlagos, hogy milyen munkakörben dolgozik valaki. Ti mit gondoltok erről?
2013. nov. 15. 18:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
15%
Nekem egyértelműen a pénz. Mindig is szerettem a pénzt, szeretek költekezni, jól élni. Nálam mondjuk a pozíció hozta magával a jobbnál jobb fizetést is. A legmagasabb pozícióban 8 számjegyű összeget zsebeltem be havonta, és nem 1-essel kezdődött. Csak nagyjából 25 órát dolgoztam akkor naponta. Néhány évig lehet bírni, de nagyon kimerítő. Mivel az embernek nincs ideje elkölteni a pénzt így lehet gyűjteni akkorra, mikor inkább visszalép egy szintet, és a szabadidejére is koncentrál, esetleg családot alapít.
2013. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy munkával kapcsolatban az számít, hogy szeressem, keressek annyit, hogy megéljek belőle.


A jobb pozíció hosszabb távon több pénzt biztosíthat, főleg biztosabb jövedelmet.

A külföldi munka, hacsak valaki nem akar letelepedni külföldön inkább arra való, hogy pár év alatt, főleg még fiatalon összeszedjen egy kis tőkét az ember, amivel itthon el tud indulni.

Én igazából nem szeretnék külföldre menni, szívesebben dolgoznék itthon kevesebbért valami olyan munkát, amit szívesen végzek. Kivéve ha azt a külföldi munkát is szeretném, ha a párommal együtt mehetnénk és úgy havi szinten haza tudnék járni pár napra, mert nekem fontos a család közelsége.

2013. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
25%
Azert ne mondjuk hogy 1000eu az olyan rohadt jo kulfoldon elve :)
2013. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Alapesetben nem, de! ha kapsz szállást és étkezést és a nagyját félre tudod tenni, akkor már nem olyan rossz az...
2013. nov. 15. 19:08
 15/26 anonim ***** válasza:
sok magyar állásnál jobb a magyar munkanélküli segélynél vagy közmunkánál meg végkép jobb
2013. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Legtobbszor a bentlakasos meloknal is vonnak le penzt a szallas+kajaert, ugy meg mar kozel nem olyan jo. Otthon egy jobb allassal siman tobbet keresel mint nemetorszagban vagy mashol ilyen minimalberes melokkal.
2013. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
mondj egy ilyen jobb állást
2013. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahol adnak szállást ott általában valami igazán nyomorúságos körülmények közötti lukban kapod azt. Azt én nem bírnám 2 napnál tovább....


Ahol meg 1000-1200 eur környékén van a minimálbér ott nem is lehet megélni sokkal kevesebből emberhez méltó módon, maximum annyival jobb, hogy nem az éhenhalás ellen kell küzdeni a minimálbérrel, hanem viszonylag létbiztonságban el vagy belőle.

2013. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%
Multiknal van egy rakas ilyen kozep es felso vezetoi pozicio, de akar kamionozassal is meg lehet keresni a 300+-ot. En 5 eve felszolgalokent megkerestem ezt otthon es nem BP-n.
2013. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
felszolgáláshoz kell valamilyen végzettség?
2013. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!