Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magas végzettségem van de nem...

Magas végzettségem van de nem kapok állást a szakmámban vagy csak nagyon alulfizetettet kapnék ha elvállalnám. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Interjúkra behívnak, de a jó állásokat sosem sikerül megszereznem, pedig elég jól interjúzok. Az alulfizetett szakmai állásokat megkapnám, de már nem is jelentkezek ilyenekre. (Egyetemi diplomával és felsőfokú angollal nem szeretnék havi 80-90 ezer ftért dolgozni). Van ebből kiút?
2013. nov. 21. 13:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, legalább hívnak.

Én pont úgy vagyok, mint te. 2 felsőfokú nyelvtudás, 7 év tapasztalat, diploma. A környéken hiába pályázok állást, nem is hívnak. Egyszer írt nekem egy igen kedves fejvadász egy válaszlevelet:

"Sajnos olyan emberrel töltötték be az állást, akinek a szakmai önéletrajza jobban megfelelt, mint az öné."

Erre már bedühödtem, és válaszoltam neki, hogy nem tudom mi kivetnivalót talált az önéletrajzomban, de akkor mondja meg, mert azon a területen szeretnék fejlődni.

Felhívott, és azt mondta, hogy bruttó 180.000 ft-ot fizetnek, és megfelel nekik egy érettségizett kezdő is, ezért be sem hívtak, mert nekem az nyilván nem lenne elég.

Eldöntötték helyettem. Jó, m? Bár akkor nem tudom, miért nem így szólt a hirdetés, mert kértek diplomát.

Pedig a közelben elvállalnék ilyen jellegű munkát, akár 200.000 ft-ért is. De nem hívnak, ezért. Ha meg Pestre kéne ingáznom, hiába fizetnek ott kétszer annyit, ha a különbözet pont elmegy a benzinre.

Igen, megy itt mindig a duma, hogy a magyar lakosság nem mobil. De ilyen fizetések és ilyen benzin meg albérletárak mellett hogy is lehetnél az?

2013. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A HR-esek ostobasága és előítéletei, prekoncepciói elképesztőek...szerintem ez a kártékony és mérhetetlenül kontraproduktív "intézmény" is nagyban felelős az elvándorlásért. Amúgy akkor jársz a legjobban, ha kiismered a buta ki selőítéleteiket ( ehhez pont olyan satuhülyének és rosszhiszeműnek kell lenned mint amilyenek ők maguk), és akkor tudod azt a sok sületlenséget nyomni az interjúkon és CV-dben, amit elvárnak. Én így csinálom, ez mindig bejön. Utána kínomban röhögök, és helyettük is szégyellem magam. Durva.
2013. nov. 22. 10:40
 13/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz? Én mostanában azt nézem, hogy kezdőket keresnek mindenhova, mert nem akarnak fizetni. De már csak nem írhatom be, hogy 20 éves vagyok, amikor nem annyi?
2013. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
igen sajnos mostanaban ez a trend. 5-6 eve szoba sem alltak palyakezdokkel, azoknak most kint mosogat a zome Londonban. Gratulalok a mindenkori kormanynak, aki hagyja ezt az amokfutast...
2013. nov. 25. 00:55
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez egyszerűen elkeserítő. Kezdőként nem kaptam állást. Most meg azért nem kapok, mert kezdőket keresnek. Igaz, lementek a bérek, de én elvállalnám annyiért is, de be sem hívnak, mert nekem az bizonyára nem felelne meg.
2013. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!