Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem jeleznek vissza az...

Miért nem jeleznek vissza az álláshirdetők?

Figyelt kérdés

Több helyre is elküldtem már az önéletrajzomat, ami véleményem szerint eléggé frappánsra sikeredett, próbáltam hanyagolni a közhelyes megfogalmazást/ömlengéseket..mégsem kaptam még választ szinte sehonnan (1-2 kivétellel, amit sajnos nem tudtam volna vállalni, mert vidéki levén egyáltalán nem tudnám megoldani a munkahelyre való eljutást/hazajárást a munkaidő miatt.)

Más is jár hasonló cipőben? Nagyon dühítő.

Van valami igazság abban,hogy már a hirdetés feladásakor megvan a betöltendő állásra felvett személy, de mégis formalitásból meghirdetik a munkát?

24/L


2013. nov. 21. 22:40
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*lévén
2013. nov. 21. 22:41
 2/21 anonim ***** válasza:
28%

Jobb lenne mást okolni, mi?


Nem. Egy-egy állásra, pl. vidéki hotel recepciósának NAPI 60-80 önéletrajz érkezik. Nem képzeled, hogy egy hét után mind a 600-700 embernek visszaírok, akiknek nem sikerült?

2013. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Én tudok munkát, rögtön felvesznek, szállás biztosítva, bejárás biztosítva, csak külföldön van.


Én egy évig szórakoztam ezzel aztán feladtam.


Ha érdekel irj priviben.

2013. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Jah a 2esnek üzenem hogy egy szkript beállítása viszont nem nagy dolog, ami bizonyos idő után automatikus válaszüzenetet(elutasító) küld.
2013. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő!

Igen, szerintem ez lenne a minimum, hogy a szerencsétlen munkakereső ne reméljen, s ne várja az állásinterjúra hívást hiába,hiszen a bizonytalannál felőrlőbb nincs..

nem tudom voltál-e ilyen helyzetben, ha igen, akkor tudod,hogy miről beszélek, ha pedig nem, akkor tedd össze a két kezed!

2013. nov. 21. 22:58
 6/21 anonim válasza:
19%

Lehet, hogy egyszerűen nincs idejük, erejük, energiájuk több száz, vagy ezer levél megválaszolására, vagy egyáltalán átnézésére sem. Képzeld magadat egy álláshirdető helyébe. Föladod az álláshirdetést, másnap bemész az irodádba és látod ám, hogy 320 e-mail érkezett, ami a nap folyamán egyre csak sokasodik... Te mit tennél? A halom munkád mellett elkezdenél egyesével válaszolni minden e-mailre?

Sajnos ez a mai kor átka, hogy rengeteg munkanélküli van és még a munkaadóknak sincs könnyű dolguk kiszűrni a rengeteg jelentkező közül az adott munkára megfelelő személyt. Ez így senkinek sem jó...

2013. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nyugodtan bővíthetnék a létszámot a HR osztályon, hogy megoldódjon a probléma..elvégre van elég munkanélküli, van miből válogatni. De "sajnos" azzal több bért kellene kifizetniük, így hát könnyebb ez az eljárás..szégyenletes!
2013. nov. 21. 23:14
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek a 4. hozzászólóval. A levelezőrendszerek csodákra képesek.
2013. nov. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Mert ilyenek. Lehet kiskirályt játszani, azt nagyon szeretjük Magyarországon.

Én most kerestem állást külföldön, egy táblázatban vezettem, hogy hová adtam be (recruit cégek mellett direktben is egyes nagyobb cégekhez) és honnan kaptam választ. Kb a fele válaszolt (kérdés, hogy a másik felében hány helyen jutott el az illetékeshez a mailem, mert voltak info@ kezdetű emailcímek is) legalább egy sablonválaszt. Pl. hogy most nincs a végzettségemnek megfelelő, de nézzem a cég honlapján, vagy hogy 3 hónapig megőrzik az önéletrajzom, ha ezalatt lesz lehetőség akkor jelentkeznek, stb. Néhány levél végén ott volt, hogy sok sikert kívánnak, szóval az elutasítások után sem maradt bennem rossz érzés. Az egyik nagyon aranyos volt, a válaszában ajánlott egy recruit céget, hogy ők megbízhatóak, keressem XY-t ezen a telefonszámon (cím, email megadva) és hivatkozzak rá, hogy ő ajánlotta.

Volt aki szinte azonnal válaszolt, de volt 2 héttel későbbi visszajelzés is.


Persze lehet kifogásokat keresni, hogy sok a jelentkező, nem fogok mindenkinek írogatni(azért az egyik cégnél ahol dolgoztam, a HR-esnek 5-kor kiesett a toll a kezéből fél napot kávézgatással meg itt-ott csevegéssel töltött, de ő sem válaszolt mindenkinek), blabla, de valójában arról van szó, hogy otthon ennek nincs kultúrája. Mint ahogy az interjúztatásnak sem, otthon az igazán jó szakmai interjúk a ritkábbak voltak, ég és föld otthon és külföldön állást keresni. Otthon volt olyan, hogy az interjú alatt azon gondolkoztam, hogy fel kéne állni és szépen elköszönni, ne pocsékoljuk egymás idejét.

Egyik helyről konkrét állásajánlatot kaptam, a másiknál csak a második fordulóra hívtak be, de mind a kettőnél mondtam, hogy köszönöm nem...

2013. nov. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Tojnak mindenkire.
2013. nov. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!