Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem jeleznek vissza az...

Miért nem jeleznek vissza az álláshirdetők?

Figyelt kérdés

Több helyre is elküldtem már az önéletrajzomat, ami véleményem szerint eléggé frappánsra sikeredett, próbáltam hanyagolni a közhelyes megfogalmazást/ömlengéseket..mégsem kaptam még választ szinte sehonnan (1-2 kivétellel, amit sajnos nem tudtam volna vállalni, mert vidéki levén egyáltalán nem tudnám megoldani a munkahelyre való eljutást/hazajárást a munkaidő miatt.)

Más is jár hasonló cipőben? Nagyon dühítő.

Van valami igazság abban,hogy már a hirdetés feladásakor megvan a betöltendő állásra felvett személy, de mégis formalitásból meghirdetik a munkát?

24/L


2013. nov. 21. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
96%

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok.. Vissza sem jeleznek, csak pár olyan helyről, ami utólag kiderül, hogy ügyfélszerzős , házalós, stb. Nagyon idegölő tud lenni. Hiába, nálunk ez csak (elenyésző kivétellel) protekcióval megy..

21/L

2013. nov. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
9-esnek teljesen igaza van, sajnos ez a munkakeresési kultúra alakult ki nálunk. És a HR-es meg megvonja a vállát, és azt mondja, sok a jelentkező, csak nem képzeled, hogy mindnek írok egyesével? Nem, nem képzelem, hogy leírja, hogy sajnos nem veszünk fel, mert alulképzett/túlképzett vagy, messze laksz, stb. Nem kell személyre szólót, csak legalább egy kör e-mailt, amit nem tartana semeddig beállítani. Még erre sem veszik a fáradságot. Ami különösen bosszantó akkor, ha még interjún is voltál. Én pl. 2 hete voltam egy 2 körös interjún, szerintem nagyon jól sikerült, nagyon reménykedtem benne. Na, szerintem nem vettek fel, már szóltak volna, de hogy egy e-mailt sem dob, az tényleg elég bosszantó.
2013. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%

HR-es vagyok, elmondom, én hogyan látom. Érdekes, hogy pont azok a válaszok lettek lepontozva, amelyek közel állnak a valósághoz.


Amikor feladunk egy álláshirdetést, általában rengeteg pályázat érkezik. Többsége olyan, hogy a hirdetésben megjelölt elvárások felét sem teljesíti! De ezeket mind végig kell olvasni, aztán mérlegelni, hogy azért behívjuk-e, avagy nem. Sokan több oldalas önéletrajzot küldenek be, pedig legfeljebb két oldalas bőven elegendő. Tényleg nincs időnk, mert nem csak a pályáztatás a dolgunk. Én soha nem 8 órát dolgozom, hanem legalább 10-et minden nap, és igyekszem válaszolni minden pályázónak, de olykor ez lehetetlen. Említették itt a szkripteket. Vajon egy sablonos válaszlevél, amit "copy + paste"-tel elküldünk mindenkinek, az akkora megnyugvás? A pályázó nem tudja meg, mi volt az elutasítás indoka. Én rendszerint meg szoktam írni mindenkinek külön-külön, és ez bizony tetemes időmbe kerül! De a legtöbb HR-es nem olyan hülye, mint én.

A másik tipikus "városi legenda", hogy azért nem válaszolunk, mert már megvan a befutó. Elárulom, hogy a versenyszférában nem kötelező meghirdetni az állást. Ha megvan az állásra a jelöltünk (ez a legritkább eset), akkor nem is hirdetünk, mert minek költsük a cég pénzét, ha nem muszáj. A költségeket szigorúan kontrollálják mindenhol.


Ami pedig a HR-es létszámbővítést illeti, hát bizony elférne még néhány kolléga, mert én nem egy ember munkáját végzem, de ez nem csak a HR területre igaz. Viszont egy cég versenyképességét az határozza meg, milyen alacsonyan tudja tartani a költségeit. Ha több embert alkalmaz, mint amennyi feltétlenül szükséges, akkor a terméket drágábban kell adnia. Ha drágább a termék, nem veszik meg a vásárlók, ez pedig a cégnek nem jó. Ezt kellene belátni, mielőtt könnyelműen kijelentjük, miért nem vesznek fel több embert a cégek...

A cégnek nem érdeke, hogy fölösleges létszám legyen, és nem fizetnek arra külön titkárnőt, hogy a pályázóknak válaszolgasson, mert ehhez nem fűződik gazdasági érdeke. Szerintem logikus.

2013. nov. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%

A 9. válaszoló vagyok, a 13. válasz pont jellemző arra, amire azt mondtam, hogy nincs ennek Magyarországon kultúrája. Persze meg is van magyarázva, hogy mert sok a munka, meg nehogymá' mindenkinek írogassak.



13: "Amikor feladunk egy álláshirdetést, általában rengeteg pályázat érkezik. Többsége olyan, hogy a hirdetésben megjelölt elvárások felét sem teljesíti! De ezeket mind végig kell olvasni, aztán mérlegelni, hogy azért behívjuk-e, avagy nem."


Ez a munkád, ezért fizetnek. Ha meg nem bírjátok, lehet igénybe venni a recruit cégeket, és akkor ők olyanokat küldenek, akik megfelelnek az adott pozícióra.



"Vajon egy sablonos válaszlevél, amit "copy + paste"-tel elküldünk mindenkinek, az akkora megnyugvás?"


Igen, az. Főleg azért, mert az ember azt érzi, hogy legalább válaszra méltatták - még ha látszik is, hogy sablonlevél.

Másrészt azért, mert az ember tudja, hogy megérkezett a pályázata. Ahonnan nem kaptam választ, ott nem tudom, hogy megkapták-e az önéletrajzomat, eljutott-e a HR-hez és gőzöm sincs, hogy mi van... Ahonnan meg jött az, hogy 3 hónapig megőrzik, ott legalább tudom, hogy ha később látok a honlapjukon egy álláshirdetést, arra beadhatom az önéletrajzomat.



"Ami pedig a HR-es létszámbővítést illeti, hát bizony elférne még néhány kolléga, mert én nem egy ember munkáját végzem, de ez nem csak a HR területre igaz. "


Gondolom te akkor sohasem panaszkodsz a boltban, orvosnál, ha nem úgy kezelnek ahogy elvárnád, mert maximálisan elfogadod, hogy a szegény pénztárosnak te a 2000. vevője vagy aznap, a Julika a másik pénztárban beteg lett és egyedül van, ezért üvölt rád bunkó módon, hogy pakold már a szalagra a vacak konzervedet, nem látod hogy áll a sor mögötted??

Ez a baj az országgal, hogy mindenki annyira érzéketlen a másikkal, aztán meg csodálkoznak, hogy menekül aki tud.

Ahová végül felvettek, a HR-es azóta kétszer járt nálam, hogy hogyan érzem magam, sikerült-e beilleszkedni, hogy tetszik a munka, a csapat.

2013. nov. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolsóval abszolút egyetértek!!
2013. nov. 25. 14:51
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerencsétlen HR-esek ! Egyetlen dolguk az életben, hogy a néha több oldalasra készült önéletrajzokból kivegyék amit a cégük elvárásként fektet -.-


Más munkavállalók, mint ügyvédek, közgazdászok, fizikusok, könyvelők több száz oldalas elemzéseket készítenek, grafikonokkal, táblázatokkal, írnak sazaknyelven választékosan többszáz oldalas szakmai anyagokat és nem is tudják, hogy szerencséjük, hogy nem HR-esek lettek :/

2013. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

hahaha, való igaz!! :)

És a legbosszantóbb,hogy sok ember sorsa rajtuk múlik.Én azt is el tudom képzelni,hogy körülbelül úgy választják ki a pályázót/pályázókat, mint egyes egyetemi oktatók az elégséges ZH-kat (kezébe veszi az összes vizsgalapot, amelyik az asztalon landol; sikeresen átment, akié a földre huppan, megbukott és tanulhat újra éjszakákon át.)

Szerintem előfordul ez a HR-eseknél is alkalomadtán 2 kávészünet között.

És akkor még sajnáljuk is meg őket, mert megszakadnak a munkában.Undorító!

2013. nov. 25. 15:04
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Még a végén én is megsajnálom a kedves HR-es kollégát!

Egyébként igenis megnyugtató a kör e-mail. Én megértem, hogy nem tudja mindenkinek megírni, hogy bocs, de nem vettünk fel, mert alacsony a nyelvtudásod, vagy nem a megfelelő a szakmai tapasztalatod. Bla-bla.

És nem olvassák el a több száz önéletrajzot, általában az első 20-30-ból választanak. A többi megy a kukába.

És ami igazán felháborító, hogyha behívnak 3 körös állásinterjúra, ahol mondjuk a végén maradtunk 5-en. Ezek után Angliában például behívják mind az 5-öt, és elmondják, hogy ne haragudj, de nem téged választottunk, mert pl. ezen a részen gyengébben teljesítettél. Nálunk meg arra nem képesek, hogy megírják, hogy bocs, de nem téged választottunk. Azért annak az 5 embernek már tényleg nem tartana sokáig.

Voltam magyar kisvállalkozónál, ahol 2-en csinálták az egész céget. Gondolom majd a belét elhagyta a főnök, mégis írt saját kezűleg mindenkinek. A HR-esnek meg ez a munkája, és nem képes rá. Az a baj, hogy megteheti, mert a főnöke nem billenti érte fenékbe.

A másik meg, hogy a legtöbb cégnél már van egy saját felület, amire fel lehet tölteni az önéletrajzot. Akkor már az informatikust kéne megkérni, hogy csinálja meg, hogy a sikertelen pályázóknak dobjanak egy automatikus e-mailt. Van olyan cég, ahol ezt be tudták állítani, van, ahol nem. Pedig ezt is csak egyszer kéne megcsinálni, csak ugyebár érteni kéne hozzá egy kicsit.

2013. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

jaj, szegény HR-es.

nem akarlak bántani, de kezdjük ott, h a HR az egyik legnagyobb kamumeló. két kávézás között az önéletrajzok válogatni, és eldönteni, ki alkalmas a munkára, jajj de megerőltető lehet. és igen, ezért fizetnek.

a HR gyakorlatilag az,h a 90%-ban cicababák szimpátia és kinézet alapján eldöntik, h ki lehet alkalmas két cseverészés között. gyakorlatilag titkárnők vagytok, semmi több.


"Vajon egy sablonos válaszlevél, amit "copy + paste"-tel elküldünk mindenkinek, az akkora megnyugvás?"


egyrészt igen, megnyugvás. a delikvens tudja, h megérkezett az cv-je, elolvasták, de nem felet meg, így többet nem is fog jelentkezni. másrészt meg nem tartjátok bizonytalanságban, nem reménykedik még hetekig, h hátha megkapja az állást, hanem nézelődik tovább.

de amúgy simán meg lehetne oldani mondjuk egy köríméllel, ha másra nincs idő, de persze tudom, h csak a kifogásokat keresed.


mondjuk már ezzel az egy mondatoddal tökéletesen bizonyítod azt, h alkalmatlan vagy a munkádra.


vki angyon jól leírta, egyszerűen Magyarországon nincs ennek kultúrája, ebben is elmaradottak vagyunk, a többi meg erőltetett mentetőzés és mellébeszélés.

2015. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
mentegetőzés*
2015. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!