Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Gazdag" családnak nevezhető...

"Gazdag" családnak nevezhető ahol a 140 ezer Ft/félév tandíjat zsebből kifizetik?

Figyelt kérdés

Mivel állami helyre nem vettek fel az egyetemre, így maradt a "fizetős" hely. Apukám vállalta a költségeit...


De akárhol kerül elő ez a téma, mindenhol "gazdagnak" titulálják az embert, csupán emiatt.


Szerintem a gazdagság valami egészen más pénzügyi magasságban mérhető.


Szerintetek?



2013. nov. 24. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A gazdag még ettől messze van. Én évi 420.000 Ft-os tandíjat tudok kifizetni, mégsem vagyok gazdag.
2013. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem hogy ösztöndíj támogatást kaptam, így csak 2x140 ezer/év. Ha nem lenne akkor mi is valami hasonló összeget fizetnénk.Köszi a választ!
2013. nov. 24. 16:02
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Elég gazdagok vagytok. Sok ember ettől kevesebből kénytelen megélni.

Igaz, vannak, akik tőletek is gazdagabbak.

2013. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen nevezhető gazdagnak.


Ez csak annyit jelent, hogy hó végén nem paprikás krumplit esztek.


Mindenesetre sokat mutat az ország helyzetéről, ha egy ilyen családot gazdagnak neveznek sokan.

2013. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Statisztikailag egyáltalán nem gazdag, aki ki tud fizetni 140e forintot "zsebből".


Ahhoz a durván 5 millió emberhez mérten, akik ma MO-n egyik napról a másikra élve hol rezsit fizetnek, hol pedig kaját vesznek és a hónap végére 50 ft-juk marad, hozzájuk képest mindenképpen gazdagnak számít, aki ki tud 140e-t fizetni "zsebből".


Van, aki meg egy puccosabb vacsorára fizet ki ennyit.

2013. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim közepesen kereső közalkalmazottak. Egyáltalán nem vagyunk gazdagok, de már a születésemtől fokozatosan tettek félre pénzt az egyetemi tanulmányaimra.

18 év alatt spóroltak nekem 2 millió forintot kifejezetten az egyetemi tanulmányaimra.

2013. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez lebontva csak havi 23e, szóval ennyit be tud vállalni egy átlag család is.
2013. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Havi 23 ezret kicsengetni nagyon nem számít gazdagságnak, de még jómódúnak se. De ez relatív, valakinek onnantól gazdag valaki, hogy van egy ferrarija valakinek meg onnantól, hogy saját házat tudott építtetni magának valaki.
2013. nov. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam már hasonló nem túl kedvesen ilyen választ.

Én tandíjam lebontva havi 22ezer Ft. Hány család cigizik el ennyi pénzt? Magukat mégsem tartják gazdagnak.

2013. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld pipa.


Igazság szerint mi is egy keresetből élünk, mivel a szülők elváltak. Apuval élek, ő pedig az átlagnál jobban keres.

Én sem sorolom magunkat a gazdag kategóriába, inkább ahhoz az oldalhoz ahol nem jelent gondot egy esetleges nagyobb összegű hirtelen hó végi kiadás

2013. nov. 26. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!