Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 évesen nem késő szakmát...

30 évesen nem késő szakmát váltani?

Figyelt kérdés

Koromból adódóan OKJ-s képzésre gondoltam.

Felsőfokú közgazdász végzettségem van,nyelvvizsga nélkül (középfokú gazdasági német). Nem tudok benne elhelyezkedni, egyrészt a diplomához még hiányzik a nyelvvizsga, másrészt a legtöbb helyre protekcióval lehet bekerülni és/vagy kihalásos alapon. S persze kihagytam azt a részét is, hogy többéves gyakorlat kell minden jobb munkahelyre, amit nem lehet megszerezni, ha nem vesznek fel sehova pályakezdőket.

Dolgoztam eddig is, mert meg kell élni.Viszont több műszakolás egy gyárban nem sok lehetőséget ad a továbbfejlődésre.

Ti tanulnátok még 30 évesen, ha rájönnétek, hogy más munkára vágytok, mint eddig? Nem ciki 30 egy néhány évesen majd újnak lenni egy szakmában?

Most nem írok konkrét szakmát, mert általánosságban vagyok kíváncsi a véleményetekre.



2013. dec. 2. 15:30
 1/10 anonim válasza:

Már miért lenne késő? Tanulni sosem késő. :)

Nekem kimaradt az egyetem anyagi okok miatt, pedig szerettem volna és nem is vagyok buta :)

27 éves vagyok de szeretnék még tanulni, több dolog is érdekel. Nem feltétlenül egyetemen, hanem szakképzésen stb.

Ne hidd el, ha bárki azt mondja, hogy késő.

Ha érdekel valami és szeretnél tanulni akkor vágj bele!


27N

2013. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

csak ne hidd, hogy attól, hogy lengetsz egy okj-s papírt, akkor majd azonnal lesz munkád.


Olyan szakmát válassz amit tudsz tanulni mellette önerőből is, hogy képzettebb legyél!

2013. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki? Senkinek nem kötelező ugyanazt a munkát végeznie élete végéig amit eredetileg tanult.

Szerintem azzal kell foglalkozni, amiért a legtöbbet fizetik. A határ mellett lakok, pl mosogatni is kimennék, ha lenne rá lehetőségem. Persze nálam a karrierépítés sosem volt cél, csak a jó megélhetés.

2013. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2.válaszoló: A fősulit is önerőből végeztem el,sosem volt szülői hátterem.Diákhitelt is felvettem sajnos,de akkor szükségem volt rá. Igaz szoktam mérgelődni, hogy semmi hasznát nem vettem eddig neki.:)

OKJ ápolóra gondoltam egyébként. Tudom, hogy itthon nincs megfizetve, de úgy érzem, hogy szívvel-lélekkel tudnám csinálni.

2013. dec. 2. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha már van egy főiskolád, akkor felesleges csinálni mellé egy OKJ-t. Inkább a nyelvre feküdj rá. Angolul alap, hogy mindenki tud, azon kívül ha még beszélnél egy ritka nyelvet, azzal már el tudnál helyezkedni, a fővárosban legalábbis mindenképpen.

Vidéken cikibb. Én is hasonlóképpen vagyok, mint te, pedig van tapasztalatom is, de nem kellek sehova. Vidéken kevés az ilyen jellegű állás, és nincs protekcióm. Én már Pestben gondolkodom.

2013. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Az a helyzet, hogy amit akarok OKJ, az teljesen más jellegű, mint a fősulim. Szóval egy plusz szakma lenne, amivel lehet könnyebben elhelyezkedek, mint diplomával (ha még meglesz a nyelvvizsgám sem kapkodnak már közgazdászok után több éves tapasztalat hiányában)

2013. dec. 2. 22:18
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem az a baj, hogy tapasztalatom sincs. Nyelvvizsga nélkül nem tudtam dolgozni a szakmámban, így máshova mentem, mert otthon nem ülhettem.

Az az igazság, hogy németes voltam mindig, abból pedig r***dt nehéz a középfokú gazdaságit letenni, főleg, ha az embernek nincs is nyelvérzéke. :D Mindig azt mondtam, hogy inkább még egyszer leállamvizsgáznék.

2013. dec. 2. 22:24
 8/10 anonim válasza:
Szia!Közgazdászból Dunát lehet rekeszteni. De szerintem azért csináld meg a nyelvvizsgát,nem olyan nehéz az, hogy legalább kerek legyen az egész és ne legyen értelmetlen az eddigi tanulásod. Aztán nyelvtanulás mellett még mindig megcsinálhatsz egy szakmát, 2 legyet egy csapásra. Valahol utána biztos el fogsz tudni helyezkedni:)
2013. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bocsi, most olvasom az utolsó válaszod. Azért szerintem próbáld meg a németet, egy nyelvvizsga sosem árt.
2013. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!:)

Igen, sajnos igazad van, rengeteg közgazdász van már, s ez is egy olyan szakma lett, hogy protekció nélkül nem sok az esély az elhelyezkedésre.

Nem is az, mert elmentem én is gyárba dolgozni 4 műszakba 70 ezerért évekig, de többre vágyok ettől,ezért is gondoltam más szakmák elsajátítására.

Persze a nyelvvizsga nem árt, hogy tényleg kerek legyen a történet, csak ne utálnám ennyire.:)

2013. dec. 5. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!