Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki pénzügyi területen szerez...

Aki pénzügyi területen szerez diplomát az milyen munkakörökben tud dolgozni?

Figyelt kérdés
oké, hogy számvitel diplomával lehetsz könyvelő, képezheted magad könyvvizsgálóvá, és nagyjából tudom mit csinál a gyakorlatban is. de pénzügynél lövésem sincs. Valaki kitudna segíteni ebben?
2013. dec. 13. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:

pénzügyi tanácsadás,adótanácsadás, logisztikai terület, tehát mindenhol tudsz dolgozni ahol a pénzzel kell dolgozni. akár a tescohoz is elmehetsz,hiszen valainek ki kell számolnia,hogy mennyi is a reális egy termékre, mennyi profittal,ill. milyen bérek milyen beosztásban legyenek (nyilván nem a minimálbért említem).

ill. pénzügy csak számvitellel van együtt alapszakon, és szakirányt tudsz választani

2013. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alapszakos diplomát csak pénzügy és számvitel szakon szerezhetsz. Nekem van is ilyenem, nem is gagyi, de őszintén szólva nem igazán tudom mire jó :D Mondjuk, rögtön a végzés után, ha az ember tud az angolul kívül egy nyelvet, elmehet egy SSC-be ülni a gép mögé, gyakorlatilag betanított munkára.
2013. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
hát nem tudom,nekem is ilyen diplomám van,és egész jó kis keresetem van ezáltal :) persze angol felsősok a minimum,és mellé még egy nyelv tárgyalóképes ismerete. ez után nincs betanított munka,és amit a "legaljának" tartok,az is a könyvelés, ami szintén nem olyan rossz meló. Ha végigbukdácsolsz, nem érdekel,és azt se tudod,hogy mire jó a diplomád,akkor tényleg nem fogsz vele semmire se menni,mint ahogy az előző hozzászóló is járt
2013. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Betanított munka" alatt természetesen nem alacsony fizetést értek, hanem alacsony hozzáadott értéket. Ez persze szubjektív, te élvezed amit csinálsz, én nem élvezném, ezért se dolgozok a "szakmában". Így is, úgy is kb. ugyanannyit keresnék, és nem rosszul. Amit a PSZ-szakon végzett kezdők átlag fizetéséről írnak, csak megerősíteni tudom, és az nem rossz pénz ebben a világban. Abban viszont teljesen igazad van, hogy ha csak végigbukdácsolja az ember a sulit, ahogy nem tagadom, én is tettem, nem fog egyhamar értelmes munkahelyet találni.
2013. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy tudom mire jó a diplomám a tapétázáson kívül: benne van mivel NEM akarok foglalkozni :)
2013. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mivel első félévben nekünk pénzügyhöz kapcsolódó tárgyunk nem volt,ezért tettem fel a kérdésem. bgf-re járok.
2013. dec. 14. 01:04
 7/8 anonim ***** válasza:
3. évben lesznek csak kimondottan szakspecifikus tárgyak, azelőtt mindenféle gazdasági hablaty ami kiegészíti, de a szakod lényegét tényleg csak 3. évben fogod elsajáítani
2013. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 14. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!