Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság lehet ismeretség,...

Manapság lehet ismeretség, ismerős nélkül boldogulni külföldön (munka)?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi legfőképpen hogy munkát lehet e úgy találni külföldön hogy nincs protekcióm munka téren, lehetőleg angol nyelvterületen?


És ti akik kin vagytok mi alapján mentetek ki, ismerős hívott biztos munkára, vagy előre adtatok be önéletrajzot stb..?


Nem szívesen mennék ki munka közvetítő segítségével mert a többsége átverés.


Amúgy a kezdő tőkém már megvan a nyelvtudás is kb. középfokú. Érettségim megvan + egy szakmám de munka terén nem válogatnák, mosogatás, raktáros, kőműves kisegítő stb..

Itthon is fizikai munkát végeztem, és alkalmi melókat mivel sajnos a szakmámban nem tudtam elhelyezkedni és fix melót sem kaptam protekció híján.



2013. dec. 13. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet. Nyelvtudás nagyon fontos.

Én bevállaltam, kijöttem és úgy kerestem helyben

2013. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is elvállaltam. neten keresgéltem álláslehetőségeket (közvetítők nélkül!,inkább z adott ország állásportáljait nézegettem). nekem van turizmusi végzettségem, így először szezonmunkára mentem ki egy hotelbe Németországba, majd a szezonmunka után kerestem magamnak helyben egy állást. Szállás és étkezés biztosított volt
2013. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem tudom hova akarsz menni de Londonban el lehet kezdeni aztan meglatod...
2014. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha nincs ismerős, akkor három lehetőség van:

1/ Kimész magad. Itt arra figyelj leginkább, hogy megfelelő mennyiségű pénzzel menj ki, ugyanis a szállás, étkezés, utazás (munkakeresés) nem kevés pénzt emészt fel addig, amíg nem találsz munkát és meg nem kapod az első fizetésed.

2/ Jelentkezel itthonról. Ha valóban kommunikációs szintű nyelvtudással rendelkezel, akkor akár itthonról is pályázhatsz az állásokra, DE ez sok idő és energia!!!

3/ Közvetítőn keresztül. Lehet azért megbízható irodát találni, ahol egyből már konkrét helyre mész előzetes interjút követően, munkaszerződéssel a kezedben. Ez főleg a vendéglátásra értendő (kezdetben amúgy is az a jobb, főleg, ha helyben biztosítják a szállást). Ha normális irodán keresztül mész, akkor a költségek itt kevesebbe kerülnek, mint az első opció esetében.

2014. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!