Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány nap szabadság jár nekem...

Hány nap szabadság jár nekem jövőre?

Figyelt kérdés

Tavasszal szülök, előtte a jövő évre még fennmaradó szabadságaimat szeretném egy csokorban kivenni "szülés előtti" szabadságként, hogy a TGYÁS-hoz ne kelljen addig hozzányúlni.


Egy dolog azonban nem világos: jár X nap életkor alapján, illetve tavasztól (de ez még mindig 2014!) plusz két nap a gyerek után.

Szülés ELŐTT mennyivel számolhatok?


2013. dec. 16. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eves szabadsagodat vedd alapul az életkorodra alapján, azt oszd el 12vel es szorozd be a hónapok számával a szülésig. Tehat ha járna mondjuk évi 24 nap, az osztva 12vel havi 2, márciusig 6 napot vehetsz ki.
2013. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem teljesen, mert a HR-es azt mondta, hogy a teljes 2014-es szabadságot kivehetem a szülés előtt, ebben nincs megkötés.

Abban vagyok bizonytalan, hogy a gyerek után járó szabadsággal mi van, mikor jön ilyen esetben a jogosultság?

2013. dec. 16. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem igazodok ki a kérdéseden.


Valamikor 2014. tavaszán szülsz. Mielőbb igénybe vennéd a thgy-t ki akarod venni a 2014. évi időarányosan járó szabadságodat?


Ha igen, akkor a következők szerint kell számolnod:


2013. évvel nem kalkulálok, úgy veszem, hogy teljesen tiszta (vagyis mindet kivetted/kiadták részedre).


Ha 2014. évre az életkorod alapján jár mondjuk 23 nap szabadság + 2 nap 1 gyermekre tekintettel, akkor 2014. év 365 napjára jár Neked összesen: 25 nap.

Mivel nem tudod előre, hogy mikor szülsz, ezért csak megközelítőleg tudunk számolni. Legyen a szülés napja mondjuk: 2014. március 26.


Január 01-től március 26-ig van 85 naptári nap.


25 nap szabi : 365 naptári nappal x 85 naptári nap = 5,780; tehát 6 nap szabi jár erre az időszakra időarányosan.


Viszont, ha nem időarányosan szeretnéd kivenni, hanem az egész évit egyszerre, akkor simán 25 nap jár. Ha a munkáltató hozzájárul, akkor akár az első hónapban is kivehető. Mivel tudjuk, hogy a szabadság nagy részével a munkáltató rendelkezik, és csak 7 nappal a dolgozó, ezért egyezkedni kell velük, ha mind a 25 napot ki akarod venni az első hónapokban.


Viszont azt nem értem, hogy miért nem akarsz a thgy-hoz nyúlni? Miért, mi történik, ha igénybe veszed még a szülés előtt? Semmi. Annyival több időre kapod a GYED-et, ráadásul nem kell a szabadságodat fogyasztanod, jó lesz későbbi tartaléknak, például amikor beszoktatod a babát bölibe/oviba. :)

2013. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erdekes, ezt nem nagyon szoktak engedni.... A gyerek utan nem jár pótszabadság, amig meg nem születik. Azt nem tudod előre igénybevenni, csak a korod szerintit. Azt a ket napot majd a fizetesnelkuli szabadsagod utan adjak ki. De miért nem mész inkabb táppénzre? A szabadsag jol fog jönni a GYES utan....
2013. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Most olvastam az előzményeket, így már értem a kérdést.


A gyermek után járó pótszabadság először a gyermek születésének évében jár. Mivel még nem született meg, ezért azzal csak "vélelmezhetően" lehet számolni, szerintem ebből senki nem fog gondot csinálni...:)

2013. dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A TGYÁS összege bő kétszer annyi lesz, mint a GYED. GYES-ig már végképp nem akarok otthon maradni, anyagilag hatalmas visszaesés lenne a családi kasszának.


A TGYÁS-t azért nem akarom előre elhasználni, mert előrébb hoznám a jövedelem kiesést.


Valaki írta, hogy a születés évében vagyok jogosult a gyerek után járó pótszabadságra - köszönöm, akkor már képben vagyok így!

2013. dec. 16. 09:45
 7/7 A kérdező kommentje:

A HR-es mondta azt, hogy a teljes 2014-re járó szabadságomat blokkban kivehetem szülés előtt.

Kérdeztem, hogy mi van, ha módosul az időpont (erre ugye bőven van esély). Erre ezt mondta, hogy ha korábban szülök, akkor a HR felé jelzem és sztornózzák a kivett szabikat (szülés napjától), ha később, akkor pedig a fennmaradó időre táppénz, mert vélhetőleg 1-2 hétnél többet nem csúszhat a szülés későbbre.


Most azt próbálom kisakkozni, hogy összesen mennyi szabadsággal gazdálkodhatok, mert előtte is vennék ki, de tartalékolnék is a szülés előtt 1-2 hétre.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. dec. 16. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!