Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek IBS diploma,...

Szerintetek IBS diploma, gazdálkodás menedzsment szakkal milyenek lehetnek az elhelyezkedési esélyeim?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Pl. mekiben dolgozhatsz. Vagy tescoban. Vagy mit szeretnél?
2011. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak abban mindenképpen igaza van, hogy először arról beszélj, hogy mit szeretnél csinálni, csak utána arról, hogy milyen diplomád van hozzá.

Mindenesetre gratula az IBS-es diplomádhoz.

2011. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Még nincs IBS diplomám, csak ez a terület érdekelne. Ahogy a tájékoztatójukban olvastam elég "tág" területeken lehetne vele mozogni. Érdekesnek találom, hogy van akinek az a véleménye,hogy igen nagy előnyt jelent az elhelyezkedésnél:a másik oldal viszont enyhén szólva is prüszköl rá!
2011. jan. 16. 20:46
 4/15 anonim ***** válasza:

Én akikről tudom, hogy odajárnak, azok sose szakadtak bele a tanulásba életük során, még középiskolában sem. Azért járnak oda, mert a Corvinusra esélyük sem volt bejutni, de ide felveszik őket, mivel a zsíros tandíj miatt kevesen jelentkeznek, így alacsony a ponthatár. Vagyis gyakorlatilag pénzért ad egy diplomát a gazdag apuci gyerekének.

Az a statisztika, ami pedig mutatja, hogy az ott végzettek nem tudom hány %-a egyből felsővezetőként kap állást és x millió kezdő fizetést, pedig nem amiatt van, mert olyan hű de jó az oktatás színvonala, hanem azért, mert az odajárók jó résznek már végzés előtt is megvan a "bérelt helye" a család/ismerősök cégében...

2011. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Még csak 14 múltam és most megyek felvételizni majd a gimibe. Már jó ideje valami ilyesmi érdekelne a későbbiek folyamán az biztos. Amióta az eszemet tudom mindig rendesen tanultam. Egy "Fazekas "jellegű versenyistállószerű suliba járok. Még eddig 4-es nem volt a bizonyítványomba. Az angol nyelv nagyon jól megy, ami tudom, hogy a minimum később. Az is biztos, hogy külföldön /is/ szeretnék majd dolgozni. Apu folyamatosan az orvosit mondja nekem, de én nem igazán szeretném. Mindenesetre oda nem a hülyék mennek. Nincs szándékom rosszul tanulni ezután sem. Magyarul nem azért gondoltam az IBS-re mert buta lennék. Vagy esetleg lusta. A szomszédunk lány jár oda /turizmus-menedzsment/ szak. Esze ágában sincs az apjánál elhelyezkedni, mivel nem is tudna:autóalkatrész kereskedő az apja. A saját lábán áll a lehetőségekhez képest. A kötelező 1 éves gyakorlatát Máltán tölti és még dolgozik is mellette, hogy hozzájáruljon a tandíja költségeihez.
2011. jan. 17. 16:04
 6/15 anonim ***** válasza:
Te túl értelmes vagy ahhoz, hogy el akarj helyezkedni. Inkább csináld meg a saját vállalkozásod, és legyél szabad.
2011. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen értelmes vagy és ez a terület érdekel felejtsd el az IBS-t, irány a Corvinus. 100x versenyképesebb tudást (és diplomát) ad, rengeteg külföldi ösztöndíj lehetőség van, az ország legjobb közgazdászaitól tanulhatsz. Egyébként IBS-ről én is csak olyanokat ismerek, mint amit egy korábbi válaszoló írt. Egy ismim tanított is ott, ő is azt mesélte h iszonyú alacsony a színvonal. Kb. csak a kínaiak gyerekei tanulnak rendesen, a többi csak kapcsolatépítés miatt jár oda.
2011. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.. Nem fővárosi vagyok és ha belegondolunk szerintem inkább a budapestieket részesíthetik előnybe. Azért van ott elég erős gimi! Fazekas, Radnóti. Bár ha őszinte akarok lenni, apukám azt mondja mire én odakerülök minden egyetemért fizetni kell majd. Úgyhogy valaki vagy ki tudja fizetni vagy nem. Azért is gondoltam az IBS-re mert ott van 1 év szakmai gyakorlat:magyarul 1 év munkalehetőség. A munkaadóknak az a problémájuk, hogy nincs gyakorlata a frissen végzett diplomásnak! Hát már, hogy lenne? Most végzett! Egy vicces példa. Anyut annak idején azért nem akarták felvenni mert "túl fiatal". Hazafelé menet annyira mérges lett., hogy egy utcai fülkéből visszahívta az őt elutasító férfit. Kikérte magának, hogy ha fiatal az a baj. Ha elmúlt 30 az a baj. Ha nincs gyereke az a baj. Ha van akkor meg az. És lecsapta a telefont. Válaszra sem méltatta a főnököt, mondjuk az szóhoz sem jutott anyutól. Mire hazaért már telefonáltak neki, hogy felvették.
2011. jan. 18. 11:54
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves, hogy azt írjátok értelmes vagyok.. de én nem érzem magam valami nagyon okosnak. Inkább az a problémám, amivel anyut a sírba kergetem: hogy állandóan azt mondom buta vagyok. Önbizalmat sajnos nem lehet a sarki boltban venni.
2011. jan. 18. 12:03
 10/15 anonim ***** válasza:

12:03 Értem, szóval lány vagy :)

Leírom, mi alapján gondollak értelmesnek, abból a kevés információból, amit tudok rólad.

A "még nem volt 4-es" frázist színötösnek értelmeztem, bár formálisan mást is jelent. Ráadásul egy ún. versenyistálóban. Az ilyen helyeken amúgy nem várják el a versenyzést, de tipikusan a szinvonalasabb iskolák közé tartoznak.

Ennél azonban fontosabb, hogy önállóan akarsz megállni a lábadon, és az is, hogy nem hagyod a szüleidnek, hogy ráderőltessék az orvosit. Sok sikert hozzá, és 22:47-tel ellentétben úgy gondolom, hogy valóban jobban jársz elhelyezkedés szempontjából az IBS-sel, mint a Corvinusszal, bár a saját tapasztalataim alapján inkább a BGF Külker-t javaslom. Ha gondolod, írj privit, és részletesebben elmondom, miért. 20:48 voltam

2011. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!