Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak barátokat, ismerősö...

Miért csak barátokat, ismerősöket vesznek fel az MTA Ökológiai és Botanikai Intézetébe? A szakmai tudás miért nem számít?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 07:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Hol számít a szaktudás a rendszerváltás óta ? Előtte is kevéssé, most meg.....
2014. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
84%

Gusztustalan, de jól kell nyalnod és jó helyen!


Én Gödöllőn tanítok a Szent István Egyetemen, s azt látom, hogy akár a doktori helyek, akár a tudományos munkatársi pozíciók előre ki vannak osztva. Nincs semmi versenyeztetés tudás alapján, hanem tényleg baráti alapon megy minden. A többi színjáték. Ezért nem halad a tudomány idehaza. A mi egyetemünk teljesen leépült. 240 ponttal fel kell venni a buta hallgatókat, hogy meg legyen a fejkvóta. Ebből értelmes kutatók nem lesznek. Csak a szarkeverés megy.

2014. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy látszik én nem tudok nyalni. (De nem is akarok!)
2014. jan. 10. 08:24
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Üdv a való életben.


Viszont hozzátartozik, hogy a kapcsolatépítés az nem feltétlenül nyalás. Ez is egy képesség, olyan, mint egy nyelvtudás. Ha tényleg olyan szakmailag felkészült ember vagy, akkor kell, hogy sok szintén szakmailag magas szintű embert ismerj, mert egyszerűen találkoztok fórumokon, látjátok egymás publikációit, stb. Ha pedig ismersz ilyen embereket, és ők is ismernek téged, lesz helyed, ez így van rendjén.

2014. jan. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
88%

Az ÖBKI-nél nem érdemes próbálkoznod, mert a mostani igazgató fenéknyalással jutott be. Erre mondják: "Ez itt kérem Magyarország."

Menj inkább az orvoskutatóba, ott léteznek még értelmes emberek.

2014. jan. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es válaszadó



Nekem vannak kapcsolataim és ismernek, de csak a legbelső emberek juthatnak álláshoz. Azt is elvárják, hogy ingyen dolgozzak nekik egy évig!!!, s közben utazást sem térítenének nekem, és utána sem biztos, hogy lesz állásom!!!, mert aki belül van és kedvesebb, a határozott időre szóló szerződés után át teszik egy másik akadémiai projektbe három évre. Ugyanazokkal az emberekkel sakkozgatnak, hogy éppen milyen munkába tudják betolni őket.

Ez is egy nagy MUTYI!

2014. jan. 10. 09:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Na az már jogos pont. Ingyen nem szabad dolgozni, se 2 hónapot, se 1 évet. Ne bánd.
2014. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Én a geokémiai intézetben írtam a szakdolgozatomat, majd amikor meglett a diplomám (előtte két éve már ott voltam), azt mondták, hogy egy otkás pályázatba be kellene segítenem és amikor tudnak felvesznek és fizetnek is valami pénzt rá, plusz számít abban, hogy felvegyenek a kutatóintézetbe.


El is vállaltam friss diplomásként. Kiderült, hogy fél év után sem lett belőle pénz, az osztályon felszabaduló helyre egy másik munkatársat tettek be, és még lehúztam három hónapot, mikor bejelentették, hogy igazából csak tárgyi eszközre költhetik a pénzt, személyi bérre nem. Ez nagyon gerinctelen dolog volt. :(((


Ezeknek ne higgy! Csak ámítás megy!

2014. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Az általad említett céget nem ismerem, de! azt látom, és ismerőseim is azt mondják, hogy szinte az összes állami, fővárosi vállalathoz csak protekcióval lehet bekerülni, meg a közigazgatásba is (minisztérium, hivatalok, önkormányzat). Nincs ismerős= nincs állás.
2014. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

"az összes állami, fővárosi vállalathoz csak protekcióval lehet bekerülni, meg a közigazgatásba is (minisztérium, hivatalok, önkormányzat). "


Személyesen 3 embert ismerek, akik közigazgatásban dolgoznak, egyiknek se volt protekciója. Viszont friss diplomások, nyelveket beszélnek, rendesen végigdolgozták a szakmai gyakorlatukat.

2014. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!