Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel tehetném értékesebbé a...

Mivel tehetném értékesebbé a gazdasági diplomámat a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a keleti régióban élek és sajnos elég szegény a családom, ráadásul emiatt nincsenek gazdag és befolyásos rokonaim - azt hiszem, a lehető leghátrányosabb helyzetből indulok ahhoz, hogy normális életem legyen ;) De szeretnék elérni valamit az életben, ehhez kérnék tőletek némi tanácsot.



Nemrégiben kezdtem egy közgazdasági szakot, mert ez érdekel és ilyen irányban szeretnék elhelyezkedni. Angolból elég erős vagyok (felsőfokot terveznék, ha lenne felesleges pénz a nyelvvizsgára), mellette németül tanulok (ezt fel akarom tornázni felsőfokra), és még idén szeretnék belekezdeni az oroszba.


Tervezem azt, hogy TDK-zni fogok hamarosan, illetve mindenképpen szeretnék majd bekerülni valahogy egy jobb gyakornoki helyre (pl. multiba), egyelőre diákként dolgozgatok az egyetem mellett, így legalább már lesz valami munkatapasztalatom.


Mit gondoltok, hogyan változtassak, mit tegyek még?


2014. jan. 10. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Jó úton haladsz. Angolul nagyon kell tudni, hogy jó állást kapj, az a minimum. Plusz még egy nyelv, jó az orosz, olyat válassz, amit nem beszélnek sokan. Még a suli alatt keress gyakornoki állást, még ha kevés pénzért, akkor is. Legalább beírhatod az önéletrajzodba, és tegyél félre pénzt, ha teheted, aztán ha lediplomáztál, irány a főváros. Eddig sem volt nagyon diplomás állás vidéken, de egyre inkább tendencia, hogy ami volt, azt is felviszik. Vidéken szinte már csak fizikai munkát lehet találni.

Én közgazdász vagyok, 2 felsőfokú nyelvtudással, tapasztalattal, mégis küzdök, most már elhatároztam, hogy megyek Pestre, akárhogy utálom, nincs más lehetőség.

2014. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakoznek az elso hozzaszolohoz, a nyelv az egy nagyon jo irany, ha meg van benned, akkor esetleg arab vagy spanyol (vagy extrem esetben vmilyuen azsiai nyelv), amivel tutira nem tudsz melle loni az az info. En pl most februartol fogok hazajarni Hun ba info tanfolyamokra, mert olcsobb a tanfolyam mint Uk ban es ugynazt tanulod, a vizsga (nemzetkozi USA) na neked ha van idod (en heti 72 orat dolgozok), akkor otthon megtutod tanulni ezeket, es csak a vizsga dijjra kell osszekaparnod a penzt. Ilyen papirokkal mar 40-50 ezer fontos fizuk vannak a londoni city-ben. Na vajon mik ezek a tanfolyamok mi?:) sql alapu adatbazis kezelo tanfolyamok, nekem az oracle lekerdezes tunik a legjobban, ezen belul a business intelligence szakresz. Ilyen vegzettseggel mar semmilyen rokonsag nem kell.
2014. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!