Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyerekes illetve több gyerekes...

Gyerekes illetve több gyerekes nőnek szerintetek könnyű elhelyezkedni most a munkaerőpiacon Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben szereplő válaszadó kapcsán kérdezem tőletek, mert szerinte simán minden további nélkül el lehet helyezkedni.

Szerintetek?


2014. jan. 9. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Így van. Voltam én már egyedülálló anya két gyerekkel, és simán el tudtam helyezkedni. A titok szerintem abban van, hogy az állásinterjún pár szóban megemlítettem a gyerekeket, és azt is, hogy ritkán betegek, azonban ilyenkor a nagyiék alig várják őket. Táppénzen még nem voltam.


A munkáltató attól fél, hogy többet leszel otthon, mint a munkahelyeden. Ezt el lehet kerülni, ha megnyugtatod azt aki interjúztat.

2014. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Persze, ha a gyerekek már 10+osak. Vagy van bármikor befogható segítség, szünetekre, betegségre. Egyébként meg... Tudod te is.


Ott kezdődik, hogy egy új munkahelyen általában 3 hónap a próbaidő. Ilyenkor se szabadság, se betegállomány igazán nem javasolt, mert várható, hogy azonnal ki is teszik az embert. 3 gyerekem van, elvileg visszavettek a munkahelyemre a gyed lejárta után, még szabin vagyok. De már előre félek, mi lesz, ha lejár, mert egy kezemen meg tudom számolni, hány hét volt szeptember óta, mikor egyik sem volt beteg. 2 ovis és egy bölcsis gyerekem van. Esélytelennek tartom, hogy bárhova is felvennének így. És még valahol meg is értem őket, milyen munkaerő az, akit bármikor hívhatnak, hogy beteg a gyereke és akkor mennie kell...

2014. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én szerintem ez attól is függ,hogy hol laksz.

én nem azt tapasztalom hogy ez olyan könnyű lenne.

a kislányom ovis,és rengeteg anyuka mondja ott is hogy nem találnak munkát..

2014. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én sem azt tapasztalom mint amit az első kettő ír, de kíváncsian várom a többi válaszolót is:)
2014. jan. 9. 14:53
 5/14 anonim ***** válasza:
Én még csak most várom az első babámat, így csak az tudom ami a munkahelyemen van, ahol évek óta dolgozom. Többeknek van gyerekük, különböző korú, többen már elmentek szülni és visszajöttek. Nálunk ez egyáltalán nem hátrány, ha a gyerek beteg nyugodtan otthon lehet vele maradni, ha ovis vagy iskolás program van, el lehet menni,akár egy két órára is, dolgozunk addig egymás helyett. Szóval nálunk ez egyáltalán nem hátrány.
2014. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha normális a hely, meg a főnök, akkor simán.
2014. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félre értett némelyikötök. Nem olyan melóra gondolok ahol gyerekesek dolgoznak akik gazdasági váltság előtt helyezkedtek el, hanem olyanokra akik most keresnek állást, most az ország ebben a helyzetében szeretnének elhelyezkedni.

Ilyen emberek véleményére várok a kérdésem kapcsán.

2014. jan. 9. 15:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
31 vagyok, másfél éve sok állásinterjún voltam, soha, sehol nem kérdeztek rá a gyerekekre. Másnál hogyan derül ez ki egyáltalán?
2014. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1-ő vagyok. Még mindig azt mondom, válság ide vagy oda, hogy ma nem az számít, hogy hány gyereked van, hanem az, hogy hogy adod el magad.

Hidd el, ha megnyugtatod őket, és természetesnek nem pedig hátrányként említed a gyerekeidet, akkor mindegy hol élsz, mindegy milyen munkára jelentkezel. Egyszerűen ők is el fogadják tényként. Olyan tényként, amiből nekik hátrányuk nem származik.


El lehet helyezkedni. Nekem még Baranyában folyamatosan volt munkám. Igaz évente váltottam, mert nem bírtam tovább csinálni egyiket sem. Olyan kísérletező típus vagyok, és addig pörgök 100, %-on, amíg nem unom azt amit csinálok.

Két gyerekkel akkor voltak /4-6/ évesek. Az elős munkahelyem két év volt. Utána 1, egy újabb helyen 1,5, utána megint 1 utána megint 1.

A két munkahelyem közt 1 hónapnál tovább sose kerestem.

Utána más megyébe költöztem. Itt mondjuk teljesen ismeretlenül kezdtem a keresgélést, mármint helyismeretem nem volt, így nem tudtam mi milyen messze van stb. Így három hónapig tartott. 2 és fél éve lakunk itt, de már a 4. helyemen vagyok. Ebből a második és harmadik párhuzamosan volt.

Ez a mostani jó minden tekintetben, remélem nem unom meg. Volt olyan cég, ahol a próbaidő alatt felmondtam, mert a bekamerázott csippantós számítógépbubulós világuk nekem annyira nem tetszett.


Szóval aki megragadja a lehetőségeket, az tud munkát találni. Bátorság és talpraesettség kell hozzá. Ha a gyerek akadály lenne az elhelyezkedésbe, nem pedig kifogás, akkor egy nő se igen dolgozna. Viszont akárhány ismerősöm van, 2-3 vagy több gyerekkel, mindegyik dolgozik.


Szóval hajrá.

2014. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom,hogy nagyon sokan csak a gyereket használják kifogásnak, arra hogy nem akarnak dolgozni vagy olyan alacsony az iskolai végzettsége, hogy tényleg 1000 jobb van nála minden munkára.

.

2014. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!