Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lógjak el interjúra...

Hogyan lógjak el interjúra munkaidőben?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kretén főnököt, többek között ezért is szeretnék munkahelyet váltani. Programozóként dolgozom egy nagy multinál. Ez az új főnököm minden percemmel elszámoltat. Korábban lehetett délben sportolnom, vagy napközben bármikor szünetet tartanom, ha a nettó munkaidőm egyébként (8 óra) ledolgoztam (és 9 és 5 között bent kellett lenni).


Kaptam állásinterjú behívást jövő hétköznap délután kettőre. Két órát hiányoznék. Nem akarok felmondani csak akkor, ha az új hely már biztos (szerintem több interjú is lesz még, több céggel).


Mit csináljak?


1) Elmondom neki őszintén,hogy állást keresek. Mivel tegnap mondta,hogy mindenkitől teljes erőbedobást vár el, nagyon meg fog utálni már csak amiatt is, hogy csúszik a projektje, ha én kilépek. Másrészt meg ha megtudja a szándékom, szerintem onnantól kezdve méginkább utálni fog és keresztbe tesz, ahol tud.


2) Sunnyogok. De nem tudom hogyan, mikor ma is rákérdezett a délután kv szünetemnél,hogy hol jártam, miért tartok szünetet másfél órával a hosszú ebédszünet után. Érvemre, hogy a munkaidőt letöltöm, és hatékonyabb pl. ha napközben sportolok (ezért van céges konditerem, csoportos foglalkozásokkal) azt válaszolta: a többiek nem mennek, így én se menjek.


3) szabit vennék ki, de ezt sem lehet, mert ugye hajtás van és egy napot is már két héttel előre jelezni kellett volna (amit úgyse kaptam volna meg).


Plusz infó, hogy a másik cég ugyanabban az irodaházban van, tehát még csak ki se kellene öltöznöm.


Segítsetek ! :)


2014. jan. 14. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

'Korábban lehetett délben sportolnom'


el vagy te kenyeztetve, nem a fonokod a kreten. edesjoistenem, fejlesztok, mintha valami kulon allatfaj lennetek, egytol-egyig.


mivel ua. irodahazba kell menned, nehez lenne beteget jelenteni, ugyhogy marad az egyenes ut...

2014. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jöhet még több - az előzőnél barátságosabb és konstruktívabb - hozzászólás is :)
2014. jan. 14. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem hiszem, hogy az új munkaadó ugyanazokat engedné, mint az előző főnököd, ugyanis normális munkahelyen dolgozni kell a munkaidő alatt és csak letőltött munkaidő után lehet sportolni. Így bárki lemehetne focizni délben munkaidő alatt a parkba órákig.


Kb ez a főnök a normális elvárást támasztja eléd, mivel mindenhol el kell számolni a munkaidővel, ezért munkahely. Szerintem ezért ne keress munkát, de ha akarsz váltani, az egyenes út a legjobb, de szerintem nem lesz jobb ott sem.

2014. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valamit félreértettél. A munkaidőm letöltöm.

Tehát ha 9-re megyek és délben két óra ebédszünetet tartok a sport miatt, és este 7-ig dolgozom, akkor ez szerintem rendben van, mert letöltöttem a munkaidőt és (ami nem elhanyagolható a munkaadó szempontjából sem) frissebben folytatom a napot, mint 20 perces ebédszünettel. A programozás nagyon leszívja az agyat.

2014. jan. 14. 23:30
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerinted van rendben. De te nem a főnököd vagy. Nálunk pl. flexi van, de azért, ha kétórás ebédszünetet akarok tarzani, illik szólni rólla. Elengednek, csak szólj. S nem minden nap. Tudod, a munkahely arról szól, hogy szabályok vannak. Amúgy, a problémára azt mondtam vola, hogy jelents beteget, de ha ugyanoda kell menni, ez ugrott. Marad az őszinteség.
2014. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Na, tartani, s róla. Telefon...
2014. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem érvelném meg. Szólnék, hogy az 1 órás ebédszünet helyett most kivennék plusz 1 órát, amit aznap este ledolgoznék.

Ha nagyon kötekszik, akkor: ügyintézés céljából. Ez egy jó kis nesze-semmi-fogd-meg-jól válasz, az én főnökömnél mindig elég volt.

2014. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, mondd meg hogy valami hivatalos ügyet kell intézned, és akkorra kaptál időpontot és nem tudod meddig húzódik el, de kb 2 órát igénybevesz az tuti. De el kell intézned ha tetszik neki, ha nem.
2014. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Szerintem ha őszintén megmondod, akkor vagy alád vág, vagy repülsz. Hazudj ha tudsz... :)


Fontos, magánjellegű ügyeket kell elintézned, és csókolom.

De elég fasza melód van amúgy... én örülök ha 9 órában eltudok szaladni 10 perces ebéd szünetre.

2014. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!