Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állásinterjún miért...

Egy állásinterjún miért voltak úgy kiakadva mikor én a pályázó kérdeztem meg, hogy mégis miért épp ide jöjjek dolgozni és ne máshová?

Figyelt kérdés

Klasszikus ügymenet. Állásinterjú, X ember előttem, kezükben az életrajzom, kérdezgetnek.

A kérdések a szokásosak: Miért épp Önt vegyük fel? Mit tud nyújtani cégünknek amit más nem? Stb.


Majd a végén elhangzik: ha esetleg Önnek a pályázónak is van kérdése, tegye fel!

Van kérdésem igen!

Miért épp ide jöjjek dolgozni és ne máshová? Miért épp ennek a cégnek adjam a szaktudásom és elkötelezettségem? Mit ad nekem ez a cég amit más nem?


Majd kiestek a székből. Köpni-nyelni nem tudtak. Úgy néztek rám, mintha baltás gyilkos lennék.

Csönd, majd zavart kacarászás halkan.

Választ nem kaptam, csak annyit: „Köszönjük az interjút”


De miért furcsa hogy én a munkavállaló is kérdezek? Csak nekik lehetnek igényeik? Nekem meg csak a seggnyalás, cipőcsókolás juthat más nem?


2014. jan. 31. 13:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező! Te, mint munkavállaló nem vagy tárgyalási pozícióban. A cég diktál. Ezer meg egy ember van a helyedre..."


Igen. Ha árufeltöltőt vagy szalagmunkást keresnek. Ha értékes emberekről van szó, a cápák pillanatokon belül tudják, hogy munkát keres. A cég pedig azt szeretné, ha ő jönne oda dolgozni. Meg is fordult a kocka. Aki már eleve áldozatot csinál magából az első találkozáskor, az áldozat is lesz.

2014. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is kérdeztem már rá a leendő főnökömnél, hogy miért jó itt, ennél a cégnél dolgozni.

Elmondta. Meggyőzött. Felvettek.

Valószínűleg nem úgy fogalmaztad meg a kérdést, ahogy azt kell.

2014. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
13%

"Aki már eleve áldozatot csinál magából az első találkozáskor, az áldozat is lesz.

"


Evvel nem értek egyet! A munkához alázatra is szükség van. Ha ez nincs meg, nem látszik a jelentkezőn, csak nagyképűsködik, akkor marad munkanélküli. Ennyi. A legprofibb valakitől is elvárt dolog a munka iránti alázat és tisztelet. Egy ilyen fajta visszakérdezéstől, mint amit a kérdező feltett, nálam rögtön elvágta volna magát, legyen akármilyen jól képzett. Nem hinném hogy a kérdező akkora profi, hogy ne lehetne pótolni. Mindenkit lehet.Valakit könnyebben, valakit nehezebben. Aki nagy mellénnyel érkezik egy interjúra, "ki ha nem ő" stílussal, akkor már fáradhat is kifelé.

2014. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg nem úgy fogalmaztad meg a kérdést, ahogy azt kell."


Igen, a stílus is nagyon sokat számít. A kérdező írása alapján a stílusa sem lehet megnyerő.

2014. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

ugyan!

már akkor tudtam hogy nagy kamu az egész interjú.

az esélytelenek nyugalmával kérdeztem.


uis olyan dolgokra kérdeztek rá többek között, amik feketén-fehéren ott voltak az életrajzban.

= tudható volt hogy csak formaság az egész


A kérdező írása alapján a stílusa sem lehet megnyerő.

2014. jan. 31. 16:05
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

""Aki már eleve áldozatot csinál magából az első találkozáskor, az áldozat is lesz.

"


Evvel nem értek egyet! A munkához alázatra is szükség van. Ha ez nincs meg, nem látszik a jelentkezőn, csak nagyképűsködik, akkor marad munkanélküli."


Fölösleges eltolni a véleményemet az irrealitásba, hogy aztán megcáfolhasd. Egy szóval sem utaltam rá, hogy nem kéne alázattal hozzáállni, pláne nagyképűségről nem beszéltem.


De ha már te eltoltad az irrealitásba, én is megteszem. Szerinted Steve Jobs-ot nem alkalmazta volna senki, mert az alázat csírája nem volt benne, sőt, igazán lehet mondani, hogy egy nagyképű pali volt???


Ha van mit letenned az asztalra és te vagy a megfelelő ember a munkára, miután ezt bizonyítottad, igenis alkupozícióban vagy!

2014. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jobb helyen nem kérdezik meg, hogy "Miért épp önt kéne fölvegyük", ahogyan a piacon se kérdezget ilyesmit az ember, hanem azért az áruért FIZET, amelyiket a legmegfelelőbbnek tartja.

Egyébként, jobb helyeken, általában az interjúztató maga ecseteli a cég előnyeit. Szóval ezért kicsit nehéz elképzelni a sztoridat, de azért lehetséges.

2014. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

hát az k***va nehéz lett volna mert diplomást kerestek nyelvtudással jogsival havi nettó 80-ért.

és 6 órás lett volna a munka papíron a valóságban meg 8-10 óra


szóval ENNEK a munkahelynek az előnyeit marha nehéz lett volna ecsetelni...


és is csak végső kínomban mentem oda.



interjúztató maga ecseteli a cég előnyeit

2014. febr. 2. 09:35
 19/20 anonim válasza:

Én is kérdeztem hasonlót interjún.

Csak én azt, hogy: "Ön miért szeret itt dolgozni?"

Meglepődött, elmondta, meggyőzött, nagyon tetszett.


Felvettek :)

2016. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Amúgy megsúgom, hogy az nem csak formaiság, ha azt kérdezik ami az önéletrajzodban van:)

Azért van, hogy mennyire tudod eladni magad, meg hogy mennyit kamuztál az önéletrajzodban :P

2016. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!