Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 50ezerért abbahagynád...

Napi 50ezerért abbahagynád vagy felfüggesztenéd a tanulmányaid? Bővebben

Figyelt kérdés
nettó napi 40-60ezerért (Magyarországon, semmi törvénytelen, vagy erkölcstelen) leállnál az egyetemmel egy időre (vagy végleg)? tekintsünk el attól, hogy kirúghatnak, vagy ilyesmi, tehát tegyük fel, ez jó pár évre előre egy biztos munka lenne. A pénzt csak arra a napra kapnád amikor dolgozol (min. 14munkanap/hó, te választod a napokat), tehát nem lenne fizetett szabadság, se betegállomány, de cserébe akkor mennél szabira amikor akarsz. kollega passzívra rakta magát 4 éve, azaz nem valószínű hogy valaha lediplomázik. pár hónapja dolgozom, már átraktam magam levelezőre, de ígyis elég nehéz volt megoldani a vizsgaidőszakot. nem mintha annyira szükségem lenne most a pénzre, de azért sose rossz ha van :)
2014. febr. 28. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mert a tanulmányok hosszabb távú befektetést jelentenek, mint az átmenetileg megkeresett pénz.
2014. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hagynám abba a tanulmányaimat, főleg, ha levelezőn tanulok. Mellette dolgoznék.
2014. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én voltam hasonló dilemmában, amikor elkezdtem az egyetemet, bár akkor jóval több pénzről volt szó (bár hozzáteszem csak napi 2-3 óra munkáról, de azt minden egyes nap). Nem hagytam ott az egyetemet, hiszen ha bármi történik egy diploma azért jól jön nagyon. Úgy érzem jól döntöttem, hiszen ki tudja mi lesz 2-3-5-10 év múlva?
2014. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdetben én is azt hittem, feltaláltam a "spanyol viaszt", de egy piacképes szakma, diploma nélkül, amivel tudsz elég időt szánni a felsőfokú tanulmányokra,jobban bevált, mint a korábbi hozzád hasonló gondolataim. Jelenleg 5-6 hónapot dolgozok, a többi szabad és van fizetett szabadságom is, fixen szerződésbe rögzítve, tudom fedezni a kiadásaimat, el tudom tartani a családomat, vannak megtakarításaim, azon felül, hogy komolyabb fennakadások nélkül (pl. vizsgaidőszakban is szabad vagyok mindig, másfél hónapon át )levelezőn, költségtérítéses formában idén végzek..


De semmi sem állandó és nem kell azért félbe hagyni, feladni azt ami egyébként érdekel, hogy beszállj egy jelenleg jól futó üzletbe.


Azzal meg, hogy hasonló marketinggel beszervezed az embereket a "csodabizniszbe", lesz egy nagy rakás konkurencia, ami hosszú távon nem képes biztosítani a fenntarthatóságot, ami pl már egy korlátozott létszámú - és ha hozzád hasonlóan gondolkodna mindenki, akkor még inkább szűk réteget képző - szakirányú felsőfokú továbbképzésben biztosítva van. Tehát hosszabb távon is fenntartható, mint egy jelenleg meghatározott feltételek között jól jövedelmező tevékenység.


És a költség-haszon vonzatát csak utólag fogod tudni talán reálisan megállapítani, hogy megérte-e abbahagyni az egyetemet.

2014. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem,a kettőt együtt csinálnám,egyetem levelezőn és szorgalmi iőszakban tanulni folyamatosan.
2014. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Áruljátok már el, mivel lehet napi nettó 50eFt-ot megkeresni?
2014. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl:SAP tanácsadó,fejlesztő,beágyazott fejlesztő.
2014. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!