Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki hogy bírja a folyamatos 3...

Ki hogy bírja a folyamatos 3 műszakos munkarendet?

Figyelt kérdés
holnap kezdek 2 év munkanélküliség után egy gyárban, és 4 napos, folyamatos, 3 műszakos munkarend lesz. Ki hogy bírja? Család, barátnő, stb? Milyen ünnepnapokon kell menni?

2014. márc. 16. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Párom egy hónapig volt 3 műszakos munkarendben. Egy hétig reggeles, egy hétig éjszakás, egy hétig délutános és így tovább.

Hétvégén nem dolgozott,és 80 e ft-t keresett nettóba....

2014. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vészes meg lehet szokni én évekig csináltam, nő vagyok, abban a reményben, hogy csak míg nem találok jobbat, de lehet most is arra kényszerülök.


Nekem eddig 6+2es volt, ott nem mindig hétvégére esett a pihenős nap, volt, folyamatos 3 műszak 8 órában, aztán 12 óráztam (reggel 6-tól este 18-ig, v. este 18-tól reggel 6-ig), 3nap meló, 3nap pihivel, eleinte tartottam tőle, mert addig csak 8 órásba melóztam. Általában 2-3h közt jött a holtpont, ezt energia itallal, később enyhe kv-val oldottam meg. A beosztást mindig előre odaadták, így látható volt, mikor kell menni, és ha úgy jött ki, akkor menni kellett ha ünnep volt, ha nem, és még ezen felül kellett túlórázni is.


Alkalmazkodni kell azoknak akik, körüled vannak, hogy nyugodtan tudjál piheni. Sajnos legutóbb erre nem voltak tekintettel, így volt, hogy 2h alvás után mennem kellett 12 órázni estére. De még így is jól bírtam.

Igaz volt, hogy mikor pihenős voltam, majdhogynem mindig aludtam.

De ez függhet sok mindentől, az ember hogy bírja a gyűrődést.


Jól kell bírni a monotonitást és az éjszakázást, az ütemet, amit a többiek diktálnak és elvárnak tőled a feletessek, kell a megfelelő pihenés, és a sok folyadék.

Az, hogy milyen gyorsan telik el egy műszak, sokban függ a társaságtól is, munkától is.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Sok szerencsét és kitartást kívánok! :)

2014. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
személy szerint: sehogy. Én éjszaka aludni szeretek, és ezt semmiért és senkiért nem vagyok hajlandó feladni.
2014. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 és ha rákényszerülsz mint most én? :

Gyárban sose dolgoztam mert én is gyűlölöm a monotonitást, de meg kell élnem valamiből.

2014. márc. 16. 21:16
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak két műszakba van beosztva az ember (mondjuk főleg reggeles ill. délutános) addig nincs semmi gond, a között nagyon könnyű átállni.


Ami gázos, amikor reggelből forogsz éjszakába. Nekem olyankor 3-3 nap kell az oda és a visszaálláshoz, addig olyan vagyok, mint a mosottxar. Szerencsére mostanság már nem kellett éjszakáznom.

2014. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Aki többműszakos munkarendben dolgozik, fokozottan próbáljon vigyázni az egészségére, figyelje a szervezete jelzéseit, mert az orvostudomány a cukorbetegség, a szívbetegségek (főleg a szívroham) és a rosszindulatú daganatos betegségek (rák) egyik provokáló tényezőjének tekinti a hol nappali, hol éjszakai munkavégzést.


Az éjszakai munkavégzés minden, csak nem természetes!

2014. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2014. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A cikk írója álomvilágban él, ahol az emberek csak úgy válogathatnak a munkák között.
2014. márc. 19. 08:58
 9/16 anonim válasza:
100%
Párom nem sokáig bírta, pont a monotonitás miatt. Én is dolgoztam már gyárban de csak 2 műszak volt.
2014. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Áá :-) Nem lehet ezt hosszútávon bírni.(pláne ha 3+1es folyamatos váltóban kell mindennap napi normában fix darabszámot teljesíteni/produkálni.Nem fehér embernek való móka az.)Ismerem tudom miről beszélek.

Ezért akarják 100%ig robotizálni leautomatizálni a gyártási folyamatokat hogy ne kelljen váltott műszakban dolgozniuk az embereknek.

A mai xy generációk pedig már egyáltalán nem bírják sem a műszakozást sem pedig a megterhelő fizikai munkát.

Az meg a másik fontos dolog műszakozásnál amit említettél hogy ha nincs normális lakhelye az embernek ahol munka után nyugodtan pihenhet(hanem olyan helyen kénytelen élni ahol állandóan csak a balhé van.)na úgy meg pláne nem lehet bírni a műszakozást hosszútávon mert csak kikészül tőle az ember.

2016. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!