Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan dolgoznak a gyors és...

Mnitcikepicike kérdése:

Hogyan dolgoznak a gyors és gépírók?

Figyelt kérdés
részletesen érdekelne!

2014. márc. 17. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Serényen.
2014. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SzarvasLászló ***** válasza:
60%
Fürge ujjal!
2014. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
én azt olvastam, hogy gyros, úgyhogy valószínűleg jobban, mint ém. vagy csak éhes vagyok.
2014. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Diktálás után gyorsírással vagy egyenesen a gépbe ütve írják, amit diktálnak nekik.

Ha gyorsírással írták, akkor azt később visszamondják vagy legépelik.

Ehhez nagyon jól és gyorsan kell nekik tudni a gyors és gépírást.

2014. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, hogyha valaki lemaradt,akkor vissza lehet e tekerni a felvételt?és hányszor van rá mód?illetve a helyesírást utána,helyesírás ellenőrzővel lehet e javítani?vagy,hogy zajlik pl:egy bírósági írnok munkája?
2014. márc. 17. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Gyors-és gépírást is tanultam, de nem ebben dolgozom. A bíróságon nem készül hangfelvétel, kizárólag a gyorsíró jegyzetel. Nem tudom, tudsz -e gyorsírni, de ugye ott jelek vannak, amiknek pontosan kell tudni használni és "sebességre" mérik az írás gyorsaságát. Nekem ez nem ment, szerintem olyan nehéz, mint egy idegen nyelvet megtanulni. Mindenesetre a saját jegyzeteidet kell újra olvasni és begépelni.


A gépírás az más. Ott nem lehet olyan gyorsan gépelni, mint az élő beszéd, időnként le kell állni. A gépírást egyébkén én beiktatnám mindenkinek a tanulmányába, mert a gyorsírással ellentétben, egyszerű megtanulni, viszont nagyon hatékony tudás.

2014. márc. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!