Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ilyen munkavállalót tényleg...

Az ilyen munkavállalót tényleg nem szeretik?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig voltam pályakezdő, amikor egyszer volt szerencsém egy HR-essel beszélni, és adott tippeket. Azt mondta, az önéletrajzom túl "motivált" és túl "domináns, ambiciózus" vagyok interjúkon. Mondta, ezzel álljak le és csináljak egy lebutított életrajzot, mert pl. egy adminisztrátor, vagy egy ügyfélszolgálatos ne legyen motivált/ambiciózus. Szeretem ha nyoma van, amit csinálok és eredmény orientált vagyok. A kitűzött feladatokat véghez viszem, akár egyedül, vagy csoportban kell csinálni. Nem tudom, azt hittem mindenki motivált munkaerőt akar magának. Nem célom kiszúrni mással, elvenni a helyét.

2014. márc. 23. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Arany középút itt is.

Szeretik a munkáltatók, ha valaki okos, talpraesett, ambiciózus, de aki túlzásba viszi, azt nem szeretik. Tehát a túlfényezés, a túl akarás sem mindig célravezető. Legyél motivált, legyen meg benned az akarat, az elhatározás, de azt ne akard minden áron mindenen túlságosan keresztülvinni.

Szerintem te valahol áteshettél a túloldalra és az sem jó. Az sem, ha valaki egyáltalán nem elhivatott vagy nem motivált, de az sem jó, ha valaki túlságosan is az.

2014. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%

Én is ilyen vagyok,nagyon nagyon motivált.

Komplett komoly céljaim vannak egy kiváló életsziínvonalon élni ahol ömlik a Mumsz pezsgő :)

Ez csak egy hasonlat.

Figyelj olyan céget keres aki ezt díjjazza,én hasonlók miatt lettem elutasítva sok helyen mert nagyon lendületes hajtós,törető és túl karrierista vagyok.

Ezt megkaptam,ezek a cégek ,,félnek" hogy nem tudják azokat nyújtani neked amit elvársz,túlkalibrált vagy,mint én.


Ez olyan,hogy egy napszámos nem fog odamenni zimány Lindához mert túl más szinten vannak.

2014. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
áhh én ennyire nem. Csak szeretem ha nyoma van a munkámnak, és a munkaidő tényleges munkával telik el úgy, hogy észre sem veszem
2014. márc. 24. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az az igazság, hogy ismerős ér a legtöbbet, illetve a szimpátia és pofára megy a dolog. Nem szeretik, ha egy munkavállalónak túl sok ötlete van és sokszor tévednek is, amikor egy ismeretlen céghez kerülnek. Azt szeretik, ha megteszed a praktikátlan utasításokat is.
2014. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!