Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szabad és mit nem szabad...

Mit szabad és mit nem szabad mondani egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Életem első állásinterjúja lesz, nem tudom mit mondjak vagy mit ne. Ki fogok öltözni, de hogy pl. a gyerekvállalással kapcsolatban mit mondjak (úgy hallottam, fiatal nőktől megszokták kérdezni, mikor szeretne gyereket stb).

Fizetési igényre mit mondjak? Nem tudom, hogy az adott munkakörben mennyit keresnek a dolgozók...

Minden tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm.


2014. márc. 25. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy mindent a cégért, a cég érdeke az első a számodra, ha kell napi 36 órát dolgozol és 6 ember munkáját végzed el egyedül hibamentesen, gyereket sosem akarsz, párt szintén nem, mivel ők csak akadályoznának a munkában. Fizetési igényed száraz kenyér + víz, de ha dolgozhatsz, akkor erről is lemondasz, így a munkáltatódnak ennyi költsége sem lesz rád.
2014. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Az első nagy hülyeség :)

Írd már meg kérlek milyen állásra, milyen céghez, az ország mely területén pályázol, mert nagyon nem mindegy.

A barátnőm könyvelő egy cégnél és bruttó 200 eFt-ot keres, ezzel elégedett. A másikuk üzletvezető egy külföldi ruházati üzletben, ő bruttó 260 eFt-ot keres.

Én pénzügyi elemző vagyok egy bankban- sokkal többet keresek.

A fenti példákból látod, hogy nem mindegy a munkakör.


Itt a net, tele van hasznos tanácsokkal állásinterjúra.

Ne csak csevegésre használd már, hanem értelmes keresésre is.

Nekem az alábbi kb. 5 mp volt:

[link]


[link]


Sok sikert.

2014. márc. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dél-Dunántúl, irodai asszisztens lennék.
2014. márc. 25. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Pénzügyi elemző ráér itt a gyakorin irogatni munkaidőben? :) Jó munkád lehet :) Ennyire unalmas? :)
2014. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is sok sikert kívánok!

Gyerek: hivatalosan meg sem kérdezhetnék, mikor akarsz szülni. De ha megkérdezik, mondd azt, hogy nem tervezel vagy nem lehet gyereked. Párod nincs (akkor is ezt mondd, ha van). Csak arról beszélj, amiről kérdeznek.


Elmondom egy pályakezdő "érdekes" viselkedését egy tegnapi állásinterjún. Nagyon lelkesen ecsetelte, hogy a tanárai azt hitték, értelmi fogyatékos (szellemi munkakörről van szó). Visszautasította, amikor hellyel kínálták, mert "nem biztos, hogy ha leül, fel tud állni" (a munkakörben elég sokat kell mozogni). Szóval, ilyeneket ne mondj. Egyébként felvették az illetőt, mert én visszamondtam az állást (egyszerre hallgattak meg minket).

2014. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ismerik a páromat, tehát nem tagadhatom le. (Azt mondjuk mondhatom, hogy neki van gyereke, és nem szeretnénk ezért közös gyereket?)
2014. márc. 26. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!