Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet a székesfehérvári...

Hogy lehet a székesfehérvári IBM-hez bekerülni?

Figyelt kérdés

Voltam már 2 interjún is, de mindig elutasítottak. Első esetben: gyenge angol. Aha? Napi szinten használom, méghozzá éppen IT környezetben.

Másodszor: Szerintük agilis a személyiségem, sokat beszélek meg túl domináns vagyok.


Ugye csak nekem tűnnek gyenge kifogásnak ezek? Távfelügyeletből, rendszerfelügyeletből és karbantartásból 3+ év tapasztalatom van, mondjuk nem hivatalosan. Pár "haveri" cégnek csinálom, ott van unixtól rendszertől elkezdve minden. De ezek csak ilyen "zsebpénzes" melók, és már nagyon kéne valami rendes munka. Bezzeg a 18 éves newbie-okat felveszik, és egy ott dolgozó ismerős panaszkodott is rájuk, hogy sok gondot csinálnak? Vagy magas volt a fizetési igényem? (150e nettó)


Felsőfokú képzettségem van, de sajnos nem diploma. Az ok egyszerű: nem volt keret elvégezni a mérnökit.


Előre is köszönöm a válaszokat, trollok kíméljenek!



2014. ápr. 25. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tényleg jól beszéled az angolt, és tényleg jó vagy a szakmában, meg van 3+ év tapasztalatod, akkor ne hozzájuk akarj menni. Ha tényleg jó vagy, akkor valószínűleg azért nem vettek fel, mert anno sokan ugródeszkának használták a céget, mert egyébként az ágazaton belül rosszul fizetnek, így a jobbak hamar lelépnek tőlük. De persze a bemondásod alapján nem tudhatjuk mi a helyzet, az is lehet, hogy tényleg nem feleltél meg.
2014. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nyilván vannak hiányosságaim, mert nagyobb cégnél nincs munkatapasztalatom. De viszont amit főként személyes tapasztalat alapján tanultam meg, azok mennek jól: win és unix hálózatok, távoli elérés, távfelügyelet, karbantartás, hibák elhárítása mind user, mind magasabb szinten, és ez angolul is. Programozásba belekóstoltam, de az nem az én világom. PHP, MYSQL megy alap szinten, ezeket szoktam is használni (maszek weblap készítés)
2014. ápr. 25. 09:43
 3/15 A kérdező kommentje:
Sőt az Unixot jobban is szeretem. DOS-on nőttem fel, nekem ne tolják GUI-ban a pofámba a dolgokat. Fekete háttér és a villogó kurzor az én világom. :)
2014. ápr. 25. 09:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknak írt elutasítási indokaid itt is nagyon érződnek, akkor élőszóban még jobban észre lehet venni.

Ez persze nem feltétlen baj, de Ők nem ilyen embert keresnek.

2014. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintük agilis a személyiségem, sokat beszélek meg túl domináns vagyok. "


A válaszaidon is látszik ez. Nagyon is. A cégek többsége nem szereti az ilyet!

2014. ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva a válaszaidból nekem is antipatikus vagy, én se vennélek fel, mert nem kell egy ilyen mentalitású ember a csapatomba.


A végzettséged nem lehet kifogás, ismerősöm 0 szakmai tapasztalattal, érettségivel dolgozik ott.

Persze kiválóan ért az IT-hoz, az is nyilván kell, de a személyiség valószínűleg fontosabb egy ilyen világcégnek.

2014. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
49%

Valószínű, elfogyott a türelme.Nem csodálom.Bár az sem mindegy valaki mikor tudja, hogy most hallgatni kell. Nekem 1x ez volt a jó! Ki is emelték!

Próbálkozz több helyen..Sok szerencsét!

2014. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen domináns vagy, magabiztos de ez pont nem jó a cégeknek. Vállalkozáson gondolkodtál már? Ha jobban megnézed a különböző startup cégeket, kb ilyen mentalitású emberek értek el nagy sikert. Nem vonom kétségbe a szakmai tudásod, de szerintem nem bírnád huzamosabb ideig, hogy mindig megmondják, mit kell csinálni. Az IBMnél meg kb minden cégnél meg megmondják. Nem leszólni akarlak, de ez az igazság. A multiknak a nyuszik kellenek, akiket aztán tudnak "nevelni"
2014. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus vezéregyéniség vagy egyszóval, neked nem való az ilyen munkahely.
2014. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jó, ebből még mindig nem lesz pénzem. Gondoltam vállalkozásra is (az a végső célom amúgy) de ahhoz is tőke kéne, az meg nincs. Hitelt meg nem akarok a nyakamba venni, minimálbéren vagyok és szüleim nem tudnak támogatni.


Nos akkor: hogy kell viselkedni egy ilyen interjún? Megjátszom én a nyuszit ha kell, mert most már égetően kéne egy jobban fizető melóhely, és az "előéletemhez" a IBM passzolna a legjobban. Mert mondták, hogy mehetek újból, mert olyan hibám nem volt, ami miatt kizárjanak.

2014. ápr. 28. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!