Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tud a legtöbb ember...

Miért nem tud a legtöbb ember előrelépni?

Figyelt kérdés

Gyakran beszélgetek olyan emberekkel, akik kint dolgoznak külföldön és mesélik, hogy néhány hét alatt előléptették őket, magasabb bért, felelősségteljesebb munkát kapnak. Ez a kevésbé iskolázottakra jellemző.


Kis hazánkban ez miért nincs így. Valaki 10 éve dolgozik ugyanott és a 600 ft-os alapbérét csak 30ft-tal emelték ez idő alatt.


Mi az oka ennek?



2014. ápr. 27. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Azért nem kell elhinni amit a kint élő magyarok mesélnek, mert sokszor a fele sem igaz. Én is kint élek 6 éve, mégsem léptetek elő. Talán mert nem a mekiben dolgozom, és nem a krumplisütő mellőle helyeztek előre a pulthoz..

Azért kint is azt léptetik előre aki tesz is érte. Akárcsak otthon.

2014. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert külföldön élből a bevándorlót a legalacsonyabb szintű kulimunkára vették fel. Aztán rájöttek, hogy az adott személy értelmes / ügyes / tehetséges és akár többet is érhet a cégnek, ha nem teszem azt söpröget. És előléptetik.


Itthon azért nem jellemző, hogy a tehetséges és szorgalmas emberek valami legalja munkát vállaljanak el és onnan elő lehessen léptetni őket. Mindenki általában a képességeihez közeli munkakört vadássza.

2014. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Így van. Akit krumplit sütni vesznek fel, onnan csak felfelé lehet lépni. Jó magam 5 éve élek külföldön, az elejétől kezdve IT szektorban dolgozom, munkahelyeket váltottam ugyan, de elő nem léptettek, lévén maximum középvezető lehetnék, de igazából nekem bőven elég az alkalmazotti bér is.
2014. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Gyári szalagmunkában nincs előrelépési lehetőség.
2014. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor most már kevésbé vagyok pesszimista Magyarországot illetően.

Eddig azt hittem, hogy ebből a szempontból is levagyunk maradva.

2014. ápr. 27. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!