Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok róla, hogy a...

Mit gondoltok róla, hogy a közszolgálati önéletrajzban olyanokat kérdeznek amihez semmi közük?

Figyelt kérdés

Jelentkezni akartam, a motivációs leveleket is utálom, de még ki kell tölteni egy ilyet is:


[link]


Elvileg a családi állapothoz, gyerekeimhez nincs közük, kíváncsiak miért jöttem el a korábbi munkahelyről, kérdezik a szakdolgozat témáját, a szakdoga és a diploma minősítését, a tárgyakat... ezt egy 50 éves is írja le?

Tagja vagy-e titkos társaságnak (de ha 10 hr-es látni fogja, akkor már nem lesz az), erőszakszervezetnek... van olyan, aki nem "pipálja ki" a szervezet iránti lojalitást és az etikus magatartást?

És még a hobbid is kötelezően add meg.



2014. ápr. 27. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik akkor ne add be az önéletrajzod, ilyen egyszerű.
2014. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem egyszerű, valahol dolgozni kell, még ha belenéznek az ember veséjébe is.

Mivel ehhez van végzettségem, tapasztalatom, nem jelentkezhetek teljesen másra.

Ha a sarki kocsmába mennék pultosnak lehet ott is megkérdeznék van-e gyerekem és hányszor betegek.

2014. ápr. 27. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Ha tagja vagy titkos társaságnak, akkor ne mondd meg, hisz azért titkos.
2014. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

A "titkos társaság" részen én is röhögtem egy jót... :) A "miért jöttél el a munkahelyről" rész szerintem csak arra vonatkozik, hogy közös megegyezés volt-e, vagy te/a munkáltatód kezdeményezte-e a felmondást. Általában papíron majdnem mindenhol közös megegyezés szerepel, úgyhogy ez annyira nem para.

Szerintem azért kérdeznek ilyen erőszak szervezetes dolgokat, mert nem szeretnék, ha közszolgálati értékrenddel ellentétes tevékenységű személy dolgozna az államigazgatásban. A közszolgákra egyébként is csomó szabály vonatkozik (ha jól tudom, nem tüntethetnek, viselkedésükkel a közszolgálati etikát kell tükrözniük, stb.). Ha nem voltál tagja erőszak szervezetnek, akkor úgyis mindegy, nem? Bejelölöd, hogy nem és kész. 50 évesen persze, hogy az ember nem emlékszik már szó szerint az egyetemi tantárgyaira, de arra csak emlékszel, miket tanultál... pl., ha magyartanári végzettséged van, le tudod írni, hogy pedagógia, irodalom, nyelvtan, stb...

Azt nem tudom, jogszabály tiltja-e a munkáltatónak, hogy kérdezősködjön a családi állapot felől, de én ezt sem tartom egy nagy kalandnak bevallani... Nem éreztem sosem problémásnak, ha meg kellett mondanom.

2014. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!