Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A hét végén lejár a 90 napos...

A hét végén lejár a 90 napos munkanélküli járadék, amit a Munkaügyi Központtól kapok. Milyen lehetőségeim vannak ezután? A 3 hónap alatt 4 interjún voltam (kb.100 önéletrajz után. ), de mindenhol kiszórtak amiatt, hogy 3 éves fiamat egyedül nevelem.

Figyelt kérdés
Természetesen ezt nem mondták ki sehol, de a szakmai tapasztalatom és a végzettségem miatt mindenhol megfeleltem volna, viszont a családomra vonatkozó kérdés után általában megszakadt az interjú és lebiggyedt a kérdező szája.
2014. máj. 5. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a huszonpárezres segély.
2014. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ez piszok nehéz. Jó magam is, bár nem vagyok egyedülálló, hanem házasok vagyunk a férjemmel, de sajnos én is így jártam. Azért nem kaptam meg egy munkát, mert gyerekem van, hiába mondtam, hogy meg tudom oldani családon belül a gyereket, akkor is egy olyat választottak, akinek nem volt gyereke.

Nem egy családbarát világban élünk.

És ilyenkor sajnos tényleg csak a segély van. Gyes lejárta után 3 hónappal tudod igényelni, havi 22800 Ft-ot fogsz kapni. És ha úgy van, akkor behívnak közmunkára. Az sem egy eget rengető összeg, de több a semminél.

2014. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
ne mond el, hogy van gyereked, nincs is joguk megkérdezni
2014. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"ne mond el, hogy van gyereked, nincs is joguk megkérdezni"

Ezt nem lehet kikerülni, mert ki fog derülni!

Én sem írom bele soha az önéletrajzomba, hogy van gyerekem. De mikor oda kerül az ember, hogy ugye látják az önéletrajzba, hogy jelentkezés előtt 2-3 évvel nincs semmi leírva, tehát sem tanulmány, sem munkahely és megkérdezik, hogy hát akkor mégis mit csinált az ember az elmúlt 3 évben, akkor egyből kiderül. Nálam is ez volt. Mert nyilván nem fogod azt mondani akkor már, hogy ó, hát munkanélküli voltam, vagy segélyen voltam. De tegyük fel, hogy még be is hazudja az ember. Akkor jön az, hogy szeretnéd mondjuk igényelni a családi adókedvezményt, mert nyilván anyagilag sem mindegy, akkor meg megint csak kibukik. És akkor majd azt mondják, hogy milyen egy hazug ember az illető és ilyen ember nekik nem kell, ergo ott van a 3 hónap próbaidő, aminél bárki indoklás nélkül jöhet-mehet, tehát nem kell ott sokáig dolgozni.

Szóval nem lehet egy munkahelyet családosként úgy megszerezni, hogy ott ne derüljön ki rövid időn belül, hogy az embernek van gyereke.

Vagy tegyük fel egyszer tényleg úgy jön ki a dolog, hogy el kell menni a gyerekkel táppénzre, akkor megint csak kiderül.

2014. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hazudni nem tudok, konkrétan rákérdeznek. :( A kicsi most került oviba és bár nem beteges, de biztos lesz olyan, hogy itthon kell vele maradnom, vagy felhívnak napközben az oviból, hogy lázas... Pl. nem volt még bárányhimlős sem.

2014. máj. 5. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!