Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudom elérni azt hogy...

Hogyan tudom elérni azt hogy anyagilag soha ne kelljen senkire sem rászorulnom, magam erejéből tudjak mindig élni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Tanulj egy rendes szakmát, a felsőoktatást felejtsd el. Ha nagyon elhivatott lennél egy, diplomát igénylő szakma iránt, akkor már megtetted volna a lépéseket a középiskolától kezdve. Ezzel arra utalok, hogy orvos vagy jogász már nem leszel, a kommunikáció szak és egyéb divat hülyeségekből nem biztos, hogy mindig meg lehet élni.
2014. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Felsőoktatást felejtse el? Ilyen hülyeséget rég hallottam. Persze nem valami bölcsész Bsc-re kell menni, hanem rendes szakra, például valami mérnök, Msc-t elvégezve. Vagy gyógyszerész, programozó informatikus, elég keresettek és megfizetik őket.
2014. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Jó, igazad van bizonyos tekintetben, mert a kérdező nem mondta a korát. Lehet, hogy még középiskolás.

Én abból indultam ki, hogy már túl van ezen. Aki mérnök akar lenni, vagy bármi komoly, az már a középiskolában "rágyúr" erre és nem 25 éves korában jut eszébe. Nyilván vannak kivételek.

2014. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos az a helyzet hogy az a kivétel vagyok. Elbagatelizálgattam hosszú éveket az életemből és most jöttem rá 26 évesen hogy a műszaki menedzser diplomám logisztika szakkal + gépkezelő jogosítványokkal, + a most éppen folyamatban lévő műszaki menedzser mesterszak rohadtul nem is érdekel. Csak azért tanultam hogy végre legyen pénzem elköltözni itthonról. Arra viszon elég jó mert jól keresek vele. De nem hivatás szinten űzöm.
2014. máj. 7. 11:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Mit lehet ilyenkor még tenni?
2014. máj. 7. 12:25
 6/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
0%

Befejezed az MSc-t. Megtanulsz angolul és németül / oroszul. Elkezdesz melózni. Elvégzel levelezőn egy normális mérnöki szakot.

Ha nem jön be az élet, még jöhetsz az MSZP-be, roma tagozatra. Az sem rossz, hidd el.

2014. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivan?
2014. máj. 7. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai vilagba sokra nem mesz a diplomaval folleg nem otthon. Az iskolaba azt tanitjak mindenhol, hogy hogyan keress penzt masnak! Nem pedig magadnak. Szerintem jobban jarsz ha azt tanulod hogy keres igazi penzt sajat magadnak!!!!
2014. máj. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg annyi a diplomaval kapcsolatba,hogy oke jo penzt lehet vele keresni gondolom. De dolgozol addig amig el nem ered a nyugdij korosztalyt ha addigra lesz meg. Leszel 65-70 eves akkor mint kezdesz a penzel amit keresel???? Amit te akarsz az amit tanulsz/tanultal!!!!
2014. máj. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!